Trwa remont odwodnienia toru w Grudziądzu - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Trwa remont odwodnienia toru w Grudziądzu

Świetne warunki pogodowe jak na miesiąc luty pozwoliły na rozpoczęcie prac przy Hallera 4. Remont przejdzie grudziądzki tor, który zostanie przebudowany ze względu na montaż odwodnienia liniowego.

Prace rozpoczęły się w tym tygodniu. Będą one miały dwa etapy. W pierwszym zamontowany system odwodnienia i przebudowane zostaną krawężniki toru, które przesunięte będą wgłąb murawy. W drugim etapie uzupełniona zostanie nawierzchnia toru przy H4. – Wykorzystujemy sprzyjające warunki pogodowe. Na naszym torze zamontowany zostanie system odwodnienia liniowego, co zdecydowanie poprawi możliwość szybszego doprowadzenia nawierzchni do jazdy po opadach deszczu. Krawężniki zostaną przesunięte do wewnątrz o około metr. Po zakończeniu tych prac przeprowadzimy kolejne, które będą polegać na dosypaniu i uzupełnieniu nawierzchni granitowej. Wszystko ma być gotowe już na marcowe przedsezonowe treningi naszej drużyny – informuje prezes GKM S.A. Marcin Murawski.

Po zakończeniu wszystkich prac tor przy H4 zostanie zweryfikowany przez delegata Głównej Komisji Sportu Żużlowego w celu uzyskania nowej licencji. Warto dodać, że od sezonu 2020 od nowa liczyć się będą rekordy grudziądzkiego toru. Do historii przejdzie więc rekord Maksima Bogdanowa uzyskany ponad 10 lat temu – 2 sierpnia 2009 roku. Łotysz cztery okrążenia na H4 pokonał w czasie 64,41 sekund.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content