Hokejowe Derby Pomorza dla Stowarzyszenia Hospicjum Światło już 9 lutego - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Hokejowe Derby Pomorza dla Stowarzyszenia Hospicjum Światło już 9 lutego

Nasz klub chętnie udziela się w akcjach charytatywnych. Nie inaczej będzie w niedzielę 9 lutego, kiedy to korzystamy z zaproszenia na Derby, w których zmierzymy się z Apatorem Toruń. Tym razem drużyna GKM-u nie zaprezentuje się na motocyklach. Z naszym rywalem zza miedzy spotkamy się podczas meczu… hokeja na lodzie!

Pojedynek zaplanowano na 9 lutego o godzinie 17:00 na lodowisku Tor-Tor im. Józefa Stogowskiego w Toruniu. Dochód z biletów zostanie przekazany na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum Światło. W poprzednich latach organizowano żużlowe Gale Lodowe. Teraz obie ekipy z kujawsko-pomorskiego zamienią motocykle na łyżwy.

Kapitanem grudziądzkiej drużyny hokejowej został posiadający największe doświadczenie w tej dyscyplinie sportu Wojciech Żurawski, który skompletował ciekawą kadrę związaną z naszym klubem. Na toruńskim lodowisku wśród żółto-niebieskich zobaczymy zawodników MRGARDEN GKM: Marcina Turowskiego, Damiana Lotarskiego, Denisa Zielińskiego i Kacpra Łobodzińskiego. Najmłodszym zawodnikiem będzie Wiktor Rafalski, startujący na co dzień w klasie 250cc. Na lodowisku nie może zabraknąć oczywiście duetu trenerów w osobach Roberta Kempińskiego oraz Roberta Kościechy. Wesprze nas też Lech Kędziora, były zawodnik i szkoleniowiec GKM-u, obecnie pracujący w Orle Łódź.

W naszych barwach ponownie pojawią się byli zawodnicy, którzy na stałe zapisali się w historii klubu: Mariusz Puszakowski, Wiesław Grabarz, Wiesław OśkiewiczKrzysztof Ulawski. Trzy ostatnie nazwiska z pewnością bardzo dobrze pamiętają starsi fani żółto-niebieskich. Zespół uzupełni dwóch przedstawicieli grudziądzkich żużlowców-amatorów: Andrzej Lewandowski oraz Patryk Frankiewicz.

Już teraz zapraszamy grudziądzkich kibiców na podróż do Torunia, aby wesprzeć szczytny cel. Dobrej zabawy i sportowej, derbowej rywalizacji z pewnością nie zabraknie!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1510+84
257+32
346+6
444+14
553-30
653-67
742-17
841-22

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra

Skip to content