"Każdy wyścig był nauką, która zaprocentuje w sezonie 2020" - rozmowa z Marcinem Turowskim - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

„Każdy wyścig był nauką, która zaprocentuje w sezonie 2020” – rozmowa z Marcinem Turowskim

Przed Marcinem Turowskim bardzo ważny sezon w jego sportowej karierze. Dla każdego zawodnika ostatni rok w gronie juniorów jest istotny, bo może zdecydować o żużlowej przyszłości. Nie inaczej będzie w przypadku „Turosia”, który ma być liderem formacji juniorów MRGARDEN GKM. 20-letni zawodnik żółto-niebieskich stawia przed sobą ambitne cele na przyszłoroczne rozgrywki, o czym mówi w rozmowie z oficjalną stroną naszego klubu.

Za nami okres transferowy, teraz już można spokojnie go podsumować i myśleć o przygotowaniach do sezonu. Drugi sezon z rzędu startować będziesz w barwach GKM-u.

– No tak, było od dawna wiadomo, że spędzę tu dwa ostatnie sezony w kategorii juniora. Pozostało nam dogadać szczegóły i wypełnić formalności, co zrobiliśmy w ubiegły czwartek. Fajnie, że nadal będę tu jeździł. Wszystko mi tu pasuje, mamy super drużynę, współpraca z działaczami, trenerami i pracownikami GKM-u układa się wyśmienicie, czego chcieć więcej?

W drużynie MRGARDEN GKM nastąpiła jedna istotna zmiana. Za Antonio Lindbaecka pozyskano Nickiego Pedersena.

– Transfer Nickiego to na pewno duże wzmocnienie. W ostatnich latach mimo tylu kontuzji i tak był silnym punktem drużyn, w których startował, więc na pewno nam pomoże w przyszłym sezonie. Wiadomo, że naszym celem jest play-off i wydaje mi się, że z Duńczykiem w składzie jest to bardzo realne. Pracować musi na to jednak cały zespół i każdy musi dać z siebie wszystko aby osiągnąć to co chcemy.

Spore zmiany także w formacji juniorów ze względu na to, że Patryk Rolnicki i Kamil Wieczorek będą już seniorami. Będziesz najbardziej doświadczonym młodzieżowcem, a u boku będziesz miał zawodników, którzy po raz pierwszy spotkają się z PGE Ekstraligą. Na co będzie stać juniorów GKM-u w nowym sezonie?

– Zobaczymy. Ja już przejeździłem sezon w Ekstralidze, zebrałem cenne doświadczenie i wiem jak to wygląda. Nie jest łatwo, ale nie obawiam się tego co czeka mnie w nowym roku. Każdy wyścig był nauką, która zaprocentuje w sezonie 2020. Tak do tego podchodzę i stawiam sobie wysokie cele. Działacze postawili na swoich juniorów i uważam, że to bardzo dobra decyzja. Mamy dobrych trenerów, którzy zwracają nam uwagę na nasze błędy i wszystko w naszych rękach jak to wykorzystamy.

To będzie Twój ostatni sezon w gronie juniorów. Dla wielu zawodników jest to kluczowy moment w karierze.

– Wiem, że ten sezon może zdecydować o mojej sportowej przyszłości i jestem tego w pełni świadomy. Stać mnie na dużo i wiem, że mogę wygrywać z każdym zawodnikiem. Po prostu trzeba się jak najlepiej przygotować do sezonu i dać z siebie wszystko. Chcę jak najwięcej dać drużynie z Grudziądza, ale mam też swoje cele indywidualne.

Na pewno miałeś już czas na podsumowanie minionego sezonu. Co było najlepszym momentem w 2019 roku?

– Na pewno pierwsze co przychodzi na myśl to mecz na Motoarenie i wygrana GKM-u. To był też dla mnie szczególny mecz, bo wiadomo, że tam mieszkam i tam rozpoczynałem swoją karierę. Super przeżyciem są też nasze domowe mecze, kibice tworzą świetną atmosferę, dzięki której naprawdę chce się jeździć i wygrywać. Było sporo fajnych chwil w tym roku i to był naprawdę dobry sezon, w którym miałem wiele udanych zawodów.

A co możesz zaliczyć do minusów tego sezonu?

– Popełniłem trochę błędów w poszczególnych wyścigach i potraciłem głupio punkty, ale zawsze z trenerem analizowaliśmy to i jak już powiedziałem – każdy bieg był nauką, z której wyciągam wnioski na przyszłość. Wiadomo, że dużym rozczarowaniem było to, że nie awansowaliśmy do play-off. Zawiedliśmy też w finale DMPJ w Grudziądzu, gdzie nastawialiśmy się na medal, a wyszło bardzo słabo. Indywidualnie chciałem osiągnąć więcej w finale MIMP w Tarnowie. W przyszłym roku kolejne szanse i mam nadzieję, że będzie jeszcze lepiej niż teraz.

Teraz czas na przygotowania do sezonu. Jak będą one wyglądać w Twoim przypadku?

– Byłem na krótkich wakacjach, a teraz jestem w szpitalu. W czwartek przejdę zabieg uszkodzonego ścięgna w palcu, które czas naprawić. Potem krótka rehabilitacja i bierzemy się już do pracy. Przede mną jeszcze spotkania ze sponsorami. Przygotowywać będę się w Toruniu i mam w planie zróżnicowane zajęcia. Oprócz tradycyjnej siłowni i basenu będę miał treningi kickboxingu, a także na motocrossie.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content