Kamil Wieczorek odchodzi z MRGARDEN GKM - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Kamil Wieczorek odchodzi z MRGARDEN GKM

Do Antonio Lindbaecka i Patryka Rolnickiego dołączył Kamil Wieczorek. 21-letni zawodnik to trzeci zawodnik MRGARDEN GKM, który po sezonie 2019 żegna się z Grudziądzem. Wychowanek rybnickiego klubu zakończył starty w kategorii juniora. Pierwszy seniorski sezon spędzi na torach 2. Ligi Żużlowej, reprezentując barwy Wilków Krosno.

Kamil dołączył do grudziądzkiej drużyny przed sezonem 2017. Przed pierwsze dla lata startów przy H4 był podstawowym juniorem żółto-niebieskich. W sezonie 2019 na początku przegrał rywalizację o miejsce w składzie. Na skutek kontuzji Patryka Rolnickiego powrócił do drużyny ligowej, w 19 wyścigach zdobywając 9 punktów i bonus, co dało mu średnią 0,526 pkt/bieg. Z powodzeniem rywalizował jednak w zawodach młodzieżowych, gdzie osiągnął swój największy sukces w dotychczasowej karierze. W finale Młodzieżowych Indywidualnych Mistrzostw Polski w Tarnowie zajął czwartą pozycję. Wraz z kolegami dotarł także do finału Drużynowych Mistrzostw Polslki Juniorów.

Przez trzy sezony wziął udział w 39 spotkaniach MRGARDEN GKM, w których wywalczył 55 punktów i 9 bonusów. Kamil – dziękujemy i życzymy powodzenia w dalszej karierze!