Znamy juniorów MRGARDEN GKM na sezon 2020! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Znamy juniorów MRGARDEN GKM na sezon 2020!

Czterech zawodników stworzy formację juniorską MRGARDEN GKM w sezonie 2020 w rozgrywkach PGE Ekstraligi. Wśród nich znalazło się aż trzech młodzieżowców, którzy licencję „Ż” zdobyli w barwach grudziądzkiego klubu. O ligowy skład żółto-niebieskich powalczą w przyszłorocznych rozgrywkach: Marcin Turowski, Damian Lotarski, Denis Zieliński oraz Kacper Łobodziński.

Liderem formacji juniorów ma być Marcin Turowski. Trafił on do Grudziądza przed sezonem 2019 po dwóch latach spędzonych w Zdunek Wybrzeżu Gdańsk. Dobrymi występami w przedsezonowych sparingach zapewnił sobie miejsce w składzie, którego nie oddał do końca sezonu. Był on najlepszym młodzieżowcem MRGARDEN GKM w minionych rozgrywkach, kończąc je ze średnią równą 1,000 pkt/bieg, mając już za sobą kilka świetnych wyścigów w debiucie na torach najlepszej ligi świata.

Drugim juniorem w naszym składzie jest Damian Lotarski. Przed wychowankiem GKM-u jeszcze trzy lata w kategorii do 21 lat. Sezon 2019 spędził na wypożyczeniu w OK Bedmet Kolejarzu Opole. Tam zyskał bezcenne doświadczenie ligowe, występując w 13 meczach 2.Ligi Żużlowej. Osiągnął w nich średnią 1,125 pkt/bieg. Na co dzień w zawodach młodzieżowych reprezentował żółto-niebieskich, gdzie regularnie startował m.in. w DMPJ. Indywidualnie dotarł do finału Brązowego Kasku, który był rozegrany na torze w Grudziądzu i zajął w nim siódme miejsce.

Trzecim zawodnikiem, który dziś dopełnił wszelkich formalności z naszym klubem i powraca z wypożyczenia do Gdańska jest 17-letni Denis Zieliński. On swoją przygodę z żużlem rozpoczynał w Toruniu, jednak licencję „Ż” zdecydował się zdawać w barwach GKM-u. W minionych rozgrywkach regularnie pojawiał się w składzie Zdunek Wybrzeża w Nice 1. Lidze Żużlowej. W 14 spotkaniach uzyskał 0,485 pkt/bieg. Lepiej wiodło mu się w DMPJ, a indywidualnie najlepiej spisał się w Brązowym Kasku, gdzie piąte miejsce dało mu przepustkę do międzynarodowych eliminacji IMEJ. Teraz wraca pod skrzydła trenera Roberta Kościechy.

Skład juniorów MRGARDEN GKM na sezon 2019 uzupełni Kacper Łobodziński. Zdał on licencję w tym roku podczas egzaminu w Grudziądzu, jednak z racji wieku mógł występować tylko w zawodach młodzieżowych. Wziął on udział w eliminacyjnych i półfinałowych rundach DMPJ, w niektórych zawodach spisując się bardzo przyzwoicie. 18 marca 2020 roku Kacper skończy 16 lat, dlatego też już od początku rozgrywek będzie mógł powalczyć o miejsce w składzie na ligowe mecze żółto-niebieskich.

– Stawiamy na własnych juniorów, których bardzo dobrze znamy i wiemy, że dysponują dużym potencjałem. Zainwestowaliśmy spore środki finansowe w szkolenie młodzieży i wierzymy, że już wkrótce zaowocuje to dobrymi wynikami także w meczach ligowych. Nasi juniorzy zostaną wyposażeni w odpowiedni sprzęt, a opiekować się nimi będzie trener Robert Kościecha, z którym nie tak dawno przedłużyliśmy umowę o trzy lata – mówi prezes GKM S.A. Marcin Murawski.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11021+140
21014-45
31013+40
41010-25
5109-6
6109-25
7108-68
8105-91

Najbliższe mecze

FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content