Przemysław Pawlicki i Krzysztof Buczkowski z nowymi kontraktami w MRGARDEN GKM! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Przemysław Pawlicki i Krzysztof Buczkowski z nowymi kontraktami w MRGARDEN GKM!

Skład seniorów MRGARDEN GKM na sezon 2020 skompletowany! W środowe przedpołudnie nowe kontrakty podpisało dwóch krajowych zawodników żółto-niebieskich. Zgodnie z wcześniejszymi ustaleniami nowymi umowami z grudziądzkim klubem związali się Przemysław Pawlicki oraz Krzysztof Buczkowski!

Obaj zawodnicy bardzo szybko doszli do porozumienia z GKM-em. Pawlicki już 24 sierpnia potwierdził, że sezon 2020 będzie jego trzecim w Grudziądzu. W minionych rozgrywkach średnia 1,803 pkt/bieg dała mu w statystykach PGE Ekstraligi 21 miejsce. Wychowanek leszczyńskiej Unii zdecydowanie skuteczniejszy był na torze przy Hallera 4, gdzie niejednokrotnie cieszył kibiców swoimi niesamowitymi szarżami. Był też jednym z głównych autorów historycznej wygranej na toruńskiej Motoarenie.

Tydzień później, bo 31 sierpnia do negocjacji z grudziądzkimi działaczami zasiadł Buczkowski. Kapitan bardzo szybko dograł szczegóły nowego kontraktu i 31 sierpnia ogłosił, że zostaje w MRGARDEN GKM. Będzie to dla niego już szósty sezon z kolei wśród żółto-niebieskich. Dla wychowanka GKM-u łącznie będzie to jedenasty rok w Grudziądzu. Poprzedni zaczął imponująco, jednak groźne upadki nie pozwoliły mu na utrzymanie wysokiej dyspozycji do końca rozgrywek, które zakończył ze średnią 1,797 pkt/bieg, co dało mu 22 miejsce wśród zawodników najlepszej ligi świata.

– Zamykamy skład seniorów dwoma kontraktami z naszymi krajowymi zawodnikami. Para Przemek Pawlicki – Krzysztof Buczkowski była w sezonie 2019 jedną z lepszych polskich par w PGE Ekstralidze. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że nadal będą reprezentować GKM. Wiemy, że stać ich na jeszcze więcej niż w tym roku i mamy nadzieję, że pomogą drużynie w realizacji naszych celów – powiedział prezes GKM S.A. Marcin Murawski.

Wcześniej kontrakty przedłużyli Artem Laguta i Kenneth Bjerre, a nowym zawodnikiem żółto-niebieskich został Nicki Pedersen. Ważną długoterminową umowę posiada za to Roman Lakhbaum. W czwartek, w ostatnim dniu listopadowego okresu transferowego, poznamy pełne zestawienie juniorskiej formacji MRGARDEN GKM na sezon 2020.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1510+84
257+32
346+6
444+14
553-30
653-67
742-17
841-22

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra

Skip to content