Patryk Rolnicki z kontraktem w Rzeszowie - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Patryk Rolnicki z kontraktem w Rzeszowie

Kolejne pożegnanie w naszej drużynie. Po roku startów w Grudziądzu drugoligowy kierunek obiera Patryk Rolnicki. Wychowanek tarnowskiej Unii trafił na H4 przed sezonem 2019, na swój ostatni rok w kategorii juniorów. Pierwszy wśród seniorów spędzi w barwach RzTŻ Rzzeszów.

Rzeszowski speedway powraca na żużlową mapę Polski po rocznej przerwie spowodowanej kłopotami finansowymi. Teraz odbudowują się, a w tej odbudowie ma pomóc Patryk Rolnicki. Miniony sezon był bardzo pechowy dla naszego zawodnika, gdyż już  pod koniec maja doznał bardzo groźnej kontuzji nogi i musiał pauzować przez dwa miesiące. Ostatecznie w żółto-niebieskich wywalczył zaledwie 14 punktów i 4 bonusy, co dało mu średnią 0,750 pkt/bieg w PGE Ekstralidze. Dużo lepiej spisywał się w rozgrywkach młodzieżowych, gdzie dotarł do Finału Srebrnego Kasku i zajął piąte miejsce, jak również w rywalizacji Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W 2. Lidze Żużlowej jako gość startował w Wilkach Krosno. Sezon tam zakończył z średnią 2,042 pkt/bieg.

Patrykowi dziękujemy za sezon spędzony w Grudziądzu i życzymy powodzenia w rzeszowskim klubie!

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content