Patryk Rolnicki z kontraktem w Rzeszowie - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Patryk Rolnicki z kontraktem w Rzeszowie

Kolejne pożegnanie w naszej drużynie. Po roku startów w Grudziądzu drugoligowy kierunek obiera Patryk Rolnicki. Wychowanek tarnowskiej Unii trafił na H4 przed sezonem 2019, na swój ostatni rok w kategorii juniorów. Pierwszy wśród seniorów spędzi w barwach RzTŻ Rzzeszów.

Rzeszowski speedway powraca na żużlową mapę Polski po rocznej przerwie spowodowanej kłopotami finansowymi. Teraz odbudowują się, a w tej odbudowie ma pomóc Patryk Rolnicki. Miniony sezon był bardzo pechowy dla naszego zawodnika, gdyż już  pod koniec maja doznał bardzo groźnej kontuzji nogi i musiał pauzować przez dwa miesiące. Ostatecznie w żółto-niebieskich wywalczył zaledwie 14 punktów i 4 bonusy, co dało mu średnią 0,750 pkt/bieg w PGE Ekstralidze. Dużo lepiej spisywał się w rozgrywkach młodzieżowych, gdzie dotarł do Finału Srebrnego Kasku i zajął piąte miejsce, jak również w rywalizacji Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów. W 2. Lidze Żużlowej jako gość startował w Wilkach Krosno. Sezon tam zakończył z średnią 2,042 pkt/bieg.

Patrykowi dziękujemy za sezon spędzony w Grudziądzu i życzymy powodzenia w rzeszowskim klubie!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content