Lider z nowym kontraktem! Artem Laguta szósty sezon w MRGARDEN GKM! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Lider z nowym kontraktem! Artem Laguta szósty sezon w MRGARDEN GKM!

Artem Laguta podpisał kontrakt na starty w MRGARDEN GKM w sezonie 2020! Rosjanin już 28 czerwca, tuż po historycznym meczu i wyjazdowej wygranej na toruńskiej Motoarenie, ogłosił, że nadal będzie reprezentował żółto-niebieskie barwy. Teraz załatwiono wszelkie formalności.

Dla Rosjanina będzie to szósty rok w Grudziądzu. Trafił tutaj z Unii Tarnów przed sezonem 2015, kiedy to GKM powracał do PGE Ekstraligi. Z miejsca stał się czołowym zawodnikiem naszej drużyny, a od trzech lat co roku jest najskuteczniejszym wśród podopiecznych Roberta Kempińskiego. Sezon 2019 zakończył z średnią 2,286 pkt/bieg, co było piątym wynikiem indywidualnym w całej lidze.

Laguta jest trzecim seniorem, który związał się z grudziądzkim klubem w listopadowym okresie transferowym. Wcześniej dwuletnie umowy parafowali Nicki Pedersen oraz Kenneth Bjerre.

– Chyba nikt nie wyobraża sobie naszej drużyny bez tego zawodnika. W tym roku, zarówno my, jak i sam Artem nie chcieliśmy czekać do końca sezonu, dlatego też rozmowy na temat przedłużenia kontraktu zaczęliśmy już w czerwcu. Szybko udało się wypracować porozumienie i jesteśmy szczęśliwi, że nasz Rosjanin już szósty sezon będzie startował w Grudziądzu – powiedział prezes GKM S.A. Marcin Murawski.

Oprócz startów w Polsce Artema ponownie czeka także rywalizacja w cyklu Grand Prix. Tam nie układało mu się najlepiej w minionym sezonie, jednak otrzymał od organizatorów Indywidualnych Mistrzostw Świata stałą dziką kartę i w przyszłym roku ponownie zobaczymy go w elicie.

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content