Antonio Lindbaeck odchodzi z Grudziądza - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Antonio Lindbaeck odchodzi z Grudziądza

Po czterech sezonach spędzonych w drużynie MRGARDEN GKM przyszedł czas na rozstanie. Antonio Lindbaeck opuszcza Grudziądz i w sezonie 2020 startować będzie w ekipie Stelmet Falubazu Zielona Góra. Klub z Winnego Grodu ogłosił dziś oficjalnie, że „Toninho” podpisał dwuletni kontrakt.

Lindbaeck do Grudziądza trafił przed sezonem 2016. Związał on się z grudziądzkim środowiskiem w szczególny sposób, spędzając tutaj wiele czasu i angażując się w działalność klubu. Niestety ligowego sezonu 2019 nie mógł zaliczyć do udanych. Ze średnią 1,516 pkt/bieg był dopiero 33 sklasyfikowanym zawodnikiem PGE Ekstraligi. Łącznie podczas czterech lat w żółto-niebieskich barwach Antonio wziął udział w 54 meczach, zdobywając 414 punktów i 48 bonusów w 257 wyścigach, co daje średnią 1,798 pkt/bieg. „Toninho” – dziękujemy!

– Po czterech latach nasze drogi z Antonio Lindbaeckiem niestety się rozchodzą. Dziękujemy mu za cały ten okres jego startów w Grudziądzu. Dzięki niemu przeżyliśmy wiele wspaniałych chwil. Nie chcieliśmy się rozstawać, Antonio otrzymał od nas propozycję przedłużenia kontraktu. Rozumiemy jednak wybór zawodnika, który chce startować regularnie i postawił na gwarancję miejsca w podstawowym składzie drużyny z Zielonej Góry. Życzymy mu powodzenia w nowym klubie – powiedział prezes GKM S.A. Marcin Murawski.

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content