Trzykrotny Mistrz Świata Nicki Pedersen na dwa lata w Grudziądzu! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Trzykrotny Mistrz Świata Nicki Pedersen na dwa lata w Grudziądzu!

Trwa listopadowy okres transferowy. Czas, aby oficjalnie odkryć nasze karty. Po niemal 20 latach Nicki Pedersen wraca do Grudziądza! Duńczyk związał się z naszym klubem dwuletnim kontraktem i będzie reprezentował żółto-niebieskie barwy w sezonach 2020 i 2021!

Trzykrotny Indywidualny Mistrz Świata (2003, 2007, 2008) na H4 rozpoczynał swoją wielką karierę w Polsce. Przed sezonem 2000 związał się on umową z GKM-em, gdzie dostał pierwszą poważną szansę na zaistnienie na polskich torach. Wtedy to wystąpił w ośmiu spotkaniach, zdobywając 74 punkty i 7 bonusów, kończąc rozgrywki ze średnią 2,025 pkt/bieg. Niedługo potem stał się czołowym zawodnikiem świata. Teraz wraca do Grudziądza, aby wspomóc naszą drużyną w walce o realizację marzeń i miejsce żółto-niebieskich w play-off.

W ostatnich sezonach jego zmorą były kontuzje. Po rewelacyjnym sezonie w Tarnowie przeszedł do drużyny Stelmet Falubazu Zielona Góra, gdzie nie dokończył sezonu ze względu na groźny upadek na toruńskiej Motoarenie. Na szczęście ze zdrowiem Nickiego jest już wszystko w porządku i już rozpoczął przygotowania do nowego sezonu. Minione rozgrywki w PGE Ekstralidze zakończył z dorobkiem 121 punktów i 5 bonusów w 14 spotkaniach, co ze średnią 2,032 pkt/bieg dało mu 12 miejsce wśród sklasyfikowanych zawodników.

Atutem Pedersena jest znakomita dyspozycja na torze w Grudziądzu. W ostatnich sezonach Nicki imponował skutecznością przy H4, co również miało znaczenie przy wyborze tego zawodnika do składu na przyszłoroczne rozgrywki. Od czasu powrotu GKM-u do PGE Ekstraligi Duńczyk startował tutaj jako gość trzykrotnie, w tym dwa razy notując wynik bliski perfekcji. Łącznie wywalczył 37 punktów i 3 bonusy, co dało mu znakomitą średnią 2,500 pkt/bieg.

– Zakontraktowanie Nickiego Pedersena to kontynuacja naszej polityki transferowej, którą przyjęliśmy kilka lat temu. Co roku wymieniamy jedno ogniwo wśród seniorów i co roku nasz wynik sportowy jest coraz lepszy. Teraz czas na kolejny krok do przodu. Jesteśmy przekonani, że tak uznana postać w światowym żużlu wzmocni naszą drużynę i po raz kolejny będziemy mogli powalczyć o wymarzony awans do pierwszej czwórki PGE Ekstraligi. Negocjacje z Nickim nie trwały długo i szybko osiągnęliśmy porozumienie. Sam zawodnik bardzo chciał u nas startować i wyszedł z inicjatywą, aby związać się z GKM-em na kolejne dwa lata. Cieszymy się, że będziemy mieć go w naszym zespole – komentuje transfer Pedersena prezes GKM S.A. Marcin Murawski.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1510+84
257+32
346+6
444+14
553-30
653-67
742-17
841-22

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra

Skip to content