GKM 2019 w liczbach: Laguta i Pawlicki najskuteczniejsi na dystansie, żółto-niebiescy trzeci w PGE Ekstralidze - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

GKM 2019 w liczbach: Laguta i Pawlicki najskuteczniejsi na dystansie, żółto-niebiescy trzeci w PGE Ekstralidze

Czwartą część podsumowania sezonu poświęciliśmy jeździe na dystansie naszej drużyny. Jak się okazuje mecze z udziałem żółto-niebieskich były bardzo atrakcyjnymi widowiskami pod względem ścigania i tzw. mijanek. Ekipa MRGARDEN GKM zanotowała trzeci wynik w PGE Ekstralidze.

Lepsi okazali się tylko tegoroczni finaliści – Fogo Unia Leszno oraz Betard Sparta Wrocław. Mistrzowie Polski zanotowali bilans +20, z kolei wrocławianie +15. Podopieczni Roberta Kempińskiego zaliczyli cztery mecze mniej, a ich łączny bilans mijanek wyniósł +12.

Najskuteczniejszym pod tym względem okazał się Artem Laguta. Rosjanin zyskiwał pozycję 18 razy, a tracił ją 7-krotnie. Bardzo pozytywnie wypadł w tej statystyce także Przemysław Pawlicki z bilansem +8. Krajowy senior GKM-u przede wszystkim na Hallera 4 “połykał” rywali na dystansie, bo aż 16-krotnie. Jeśli chodzi o statystyki meczów domowych to był najskuteczniejszy (bilans: +10). W całym sezonie PGE Ekstraligi wyprzedzał 21 razy, ale także aż 13 razy tracił swoją lokatę w wyścigu.

Dodatni bilans mijanek także na koncie Kennetha Bjerre (+4) oraz Antonio Lindbaecka (+3). Pozostali zawodnicy naszego zespołu częściej byli mijani, niż wyprzedzali rywali. Najsłabiej pod tym względem wypadli nasi juniorzy: Patryk Rolnicki (-5) oraz Kamil Wieczorek (-8).

Zaznaczmy także atut i znajomość własnego toru przez naszą drużynę. Biorąc pod uwagę same domowe spotkania to drużyna MRGARDEN GKM może pochwalić się drugim wynikiem w lidze z bilansem +15. Lepsza na swoim owalu pod tym względem była tylko Betard Sparta. Wrocławianie wywalczyli na dystansie imponujący bilans +26.

Statystyki mijanek MRGARDEN GKM 2019: 

Artem Laguta

 • wyprzedzał: 18 (dom – 8; wyjazd – 10)
 • wyprzedzony: 7 (dom – 2; wyjazd- 5)
 • bilans: +11

Kenneth Bjerre

 • wyprzedzał: 11 (dom – 5; wyjazd – 6)
 • wyprzedzony: 7 (dom – 2; wyjazd- 5)
 • bilans: +4

Przemysław Pawlicki

 • wyprzedzał: 21 (dom – 16; wyjazd – 5)
 • wyprzedzony: 13 (dom – 6; wyjazd- 7)
 • bilans: +8

Krzysztof Buczkowski

 • wyprzedzał: 9 (dom – 5; wyjazd – 4)
 • wyprzedzony: 10 (dom – 3; wyjazd- 7)
 • bilans: -1

Antonio Lindbaeck

 • wyprzedzał: 14 (dom – 4; wyjazd – 10)
 • wyprzedzony: 10 (dom – 4; wyjazd- 6)
 • bilans: +4

Roman Lakhbaum

 • wyprzedzał: 0 (dom – 0; wyjazd – 0)
 • wyprzedzony: 0 (dom – 0; wyjazd- 0)
 • bilans: 0

Marcin Turowski

 • wyprzedzał: 7 (dom – 6; wyjazd – 1)
 • wyprzedzony: 8 (dom – 3; wyjazd- 5)
 • bilans: -1

Patryk Rolnicki

 • wyprzedzał: 2 (dom – 1; wyjazd – 1)
 • wyprzedzony: 7 (dom – 4; wyjazd- 3)
 • bilans: -5

Kamil Wieczorek

 • wyprzedzał: 0 (dom – 0; wyjazd – 0)
 • wyprzedzony: 8 (dom – 6; wyjazd- 2)
 • bilans: -8

Za udostępnienie danych dziękujemy Rafałowi Gurgurewiczowi z GuruStats.pl! W czwartek piąta część podsumowania sezonu, w której przyjrzymy się bliżej statystykom toru w Grudziądzu podczas spotkań PGE Ekstraligi.