GKM 2019 w liczbach: Laguta i Pawlicki najskuteczniejsi na dystansie, żółto-niebiescy trzeci w PGE Ekstralidze - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

GKM 2019 w liczbach: Laguta i Pawlicki najskuteczniejsi na dystansie, żółto-niebiescy trzeci w PGE Ekstralidze

Czwartą część podsumowania sezonu poświęciliśmy jeździe na dystansie naszej drużyny. Jak się okazuje mecze z udziałem żółto-niebieskich były bardzo atrakcyjnymi widowiskami pod względem ścigania i tzw. mijanek. Ekipa MRGARDEN GKM zanotowała trzeci wynik w PGE Ekstralidze.

Lepsi okazali się tylko tegoroczni finaliści – Fogo Unia Leszno oraz Betard Sparta Wrocław. Mistrzowie Polski zanotowali bilans +20, z kolei wrocławianie +15. Podopieczni Roberta Kempińskiego zaliczyli cztery mecze mniej, a ich łączny bilans mijanek wyniósł +12.

Najskuteczniejszym pod tym względem okazał się Artem Laguta. Rosjanin zyskiwał pozycję 18 razy, a tracił ją 7-krotnie. Bardzo pozytywnie wypadł w tej statystyce także Przemysław Pawlicki z bilansem +8. Krajowy senior GKM-u przede wszystkim na Hallera 4 „połykał” rywali na dystansie, bo aż 16-krotnie. Jeśli chodzi o statystyki meczów domowych to był najskuteczniejszy (bilans: +10). W całym sezonie PGE Ekstraligi wyprzedzał 21 razy, ale także aż 13 razy tracił swoją lokatę w wyścigu.

Dodatni bilans mijanek także na koncie Kennetha Bjerre (+4) oraz Antonio Lindbaecka (+3). Pozostali zawodnicy naszego zespołu częściej byli mijani, niż wyprzedzali rywali. Najsłabiej pod tym względem wypadli nasi juniorzy: Patryk Rolnicki (-5) oraz Kamil Wieczorek (-8).

Zaznaczmy także atut i znajomość własnego toru przez naszą drużynę. Biorąc pod uwagę same domowe spotkania to drużyna MRGARDEN GKM może pochwalić się drugim wynikiem w lidze z bilansem +15. Lepsza na swoim owalu pod tym względem była tylko Betard Sparta. Wrocławianie wywalczyli na dystansie imponujący bilans +26.

Statystyki mijanek MRGARDEN GKM 2019: 

Artem Laguta

 • wyprzedzał: 18 (dom – 8; wyjazd – 10)
 • wyprzedzony: 7 (dom – 2; wyjazd- 5)
 • bilans: +11

Kenneth Bjerre

 • wyprzedzał: 11 (dom – 5; wyjazd – 6)
 • wyprzedzony: 7 (dom – 2; wyjazd- 5)
 • bilans: +4

Przemysław Pawlicki

 • wyprzedzał: 21 (dom – 16; wyjazd – 5)
 • wyprzedzony: 13 (dom – 6; wyjazd- 7)
 • bilans: +8

Krzysztof Buczkowski

 • wyprzedzał: 9 (dom – 5; wyjazd – 4)
 • wyprzedzony: 10 (dom – 3; wyjazd- 7)
 • bilans: -1

Antonio Lindbaeck

 • wyprzedzał: 14 (dom – 4; wyjazd – 10)
 • wyprzedzony: 10 (dom – 4; wyjazd- 6)
 • bilans: +4

Roman Lakhbaum

 • wyprzedzał: 0 (dom – 0; wyjazd – 0)
 • wyprzedzony: 0 (dom – 0; wyjazd- 0)
 • bilans: 0

Marcin Turowski

 • wyprzedzał: 7 (dom – 6; wyjazd – 1)
 • wyprzedzony: 8 (dom – 3; wyjazd- 5)
 • bilans: -1

Patryk Rolnicki

 • wyprzedzał: 2 (dom – 1; wyjazd – 1)
 • wyprzedzony: 7 (dom – 4; wyjazd- 3)
 • bilans: -5

Kamil Wieczorek

 • wyprzedzał: 0 (dom – 0; wyjazd – 0)
 • wyprzedzony: 8 (dom – 6; wyjazd- 2)
 • bilans: -8

Za udostępnienie danych dziękujemy Rafałowi Gurgurewiczowi z GuruStats.pl! W czwartek piąta część podsumowania sezonu, w której przyjrzymy się bliżej statystykom toru w Grudziądzu podczas spotkań PGE Ekstraligi.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content