GKM 2019 w liczbach: Statystyki par żółto-niebieskich - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

GKM 2019 w liczbach: Statystyki par żółto-niebieskich

W trzeciej części cyklu podsumowania sezonu MRGARDEN GKM na warsztat wzięliśmy skuteczność par żółto-niebieskich. Jak radziły sobie na torze poszczególne duety i które z nich były najskuteczniejsze, oraz w jakich wyścigach nasza drużyna radziła sobie najlepiej, a w jakich najgorzej?

Trener Robert Kempiński w minionym sezonie ograniczył rotacje w składzie do minimum. Zmiany następowały przede wszystkim w formacji juniorskiej. To dało obraz która z par radziła sobie najlepiej. Aż 41 wyścigów wspólnie odjechali Przemysław Pawlicki oraz Krzysztof Buczkowski. Nasi krajowi seniorzy notowali średnio 3,32 pkt/bieg, a zdecydowanie lepiej było na H4 (3,71 – dom; 2,90 – wyjazd). Przez większą część sezonu duet „Shamek” – „Buczek” był liderem jeśli chodzi o skuteczność par w całej PGE Ekstralidze. Słabsza końcówka spowodowała, że najlepszym duetem ligi pod względem zdobyczy punktowej zostali Jarosław Hampel i Janusz Kołodziej z Fogo Unii Leszno.

Drugi stały duet naszego zespołu to oczywiście Kenneth Bjerre – Antonio Lindbaeck. Oni mają na koncie 40 wspólnych wyścigów, w których zdobywali średnio 3,23 pkt/bieg (3,26 – dom; 3,19 – wyjazd). Warto zauważyć także duet Kenneth Bjerre – Krzysztof Buczkowski. Duńczyk i nasz kapitan wystąpili razem w 10 wyścigach, ale mogą pochwalić się średnią 3,50 pkt/bieg i co ciekawe – lepiej radzili sobie w meczach wyjazdowych (3,33 – dom; 3,75 – wyjazd).

Jeśli chodzi o duety to warto zauważyć także pary juniorów, gdyż drugi wyścig meczu PGE Ekstraligi często jest bardzo ważny jeśli chodzi o losy spotkania. Dobrze spisywała para Marcin Turowski – Patryk Rolnicki, która legitymuje się średnią 3,14 pkt/bieg (3,25 – dom; 3,00 – wyjazd) przy 7 wspólnych występach. 6 razy startowali ze sobą Marcin Turowski i Kamil Wieczorek. Osiągnęli oni średnią 2,83 pkt/bieg (3,33 – dom; 2,33 – wyjazd).

Przyjrzeliśmy się także statystykom, które mówią o tym, ile średnio punktów nasi zawodnicy zdobywali w poszczególnych wyścigach. Najwięcej grudziądzanie zyskiwali w wyścigu numer 1 – 3,71 pkt/bieg (dom – 4,14; wyjazd – 3,29) oraz numer 53,64 (dom – 3,71; wyjazd – 3,57). Warto dodać, że są to wyścigi, w których najczęściej startowały duety: Kenneth Bjerre – Antonio Lindbaeck oraz Przemysław Pawlicki – Krzysztof Buczkowski. We wszystkich 14 spotkaniach ani razu nie przegraliśmy drużynowo wyścigów 1 i 5. Najgorszym wyścigiem dla naszej drużyny była odsłona numer 15. W ostatnich gonitwach dnia żółto-niebiescy zdobywali zaledwie 2,29 pkt/bieg (dom – 2,86; wyjazd – 1,71). To z pewnością element, nad którym trzeba popracować w nowym sezonie.

Za udostępnienie danych dziękujemy Rafałowi Gurgurewiczowi z GuruStats.pl! Już we wtorek czwarta część podsumowania sezonu, w której przyjrzymy się jak zawodnicy MRGARDEN GKM radzili sobie na dystansie podczas wyścigów.

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
110
27
37
44
54
64
74
80