GKM 2019 w liczbach: Statystyki par żółto-niebieskich - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

GKM 2019 w liczbach: Statystyki par żółto-niebieskich

W trzeciej części cyklu podsumowania sezonu MRGARDEN GKM na warsztat wzięliśmy skuteczność par żółto-niebieskich. Jak radziły sobie na torze poszczególne duety i które z nich były najskuteczniejsze, oraz w jakich wyścigach nasza drużyna radziła sobie najlepiej, a w jakich najgorzej?

Trener Robert Kempiński w minionym sezonie ograniczył rotacje w składzie do minimum. Zmiany następowały przede wszystkim w formacji juniorskiej. To dało obraz która z par radziła sobie najlepiej. Aż 41 wyścigów wspólnie odjechali Przemysław Pawlicki oraz Krzysztof Buczkowski. Nasi krajowi seniorzy notowali średnio 3,32 pkt/bieg, a zdecydowanie lepiej było na H4 (3,71 – dom; 2,90 – wyjazd). Przez większą część sezonu duet „Shamek” – „Buczek” był liderem jeśli chodzi o skuteczność par w całej PGE Ekstralidze. Słabsza końcówka spowodowała, że najlepszym duetem ligi pod względem zdobyczy punktowej zostali Jarosław Hampel i Janusz Kołodziej z Fogo Unii Leszno.

Drugi stały duet naszego zespołu to oczywiście Kenneth Bjerre – Antonio Lindbaeck. Oni mają na koncie 40 wspólnych wyścigów, w których zdobywali średnio 3,23 pkt/bieg (3,26 – dom; 3,19 – wyjazd). Warto zauważyć także duet Kenneth Bjerre – Krzysztof Buczkowski. Duńczyk i nasz kapitan wystąpili razem w 10 wyścigach, ale mogą pochwalić się średnią 3,50 pkt/bieg i co ciekawe – lepiej radzili sobie w meczach wyjazdowych (3,33 – dom; 3,75 – wyjazd).

Jeśli chodzi o duety to warto zauważyć także pary juniorów, gdyż drugi wyścig meczu PGE Ekstraligi często jest bardzo ważny jeśli chodzi o losy spotkania. Dobrze spisywała para Marcin Turowski – Patryk Rolnicki, która legitymuje się średnią 3,14 pkt/bieg (3,25 – dom; 3,00 – wyjazd) przy 7 wspólnych występach. 6 razy startowali ze sobą Marcin Turowski i Kamil Wieczorek. Osiągnęli oni średnią 2,83 pkt/bieg (3,33 – dom; 2,33 – wyjazd).

Przyjrzeliśmy się także statystykom, które mówią o tym, ile średnio punktów nasi zawodnicy zdobywali w poszczególnych wyścigach. Najwięcej grudziądzanie zyskiwali w wyścigu numer 1 – 3,71 pkt/bieg (dom – 4,14; wyjazd – 3,29) oraz numer 53,64 (dom – 3,71; wyjazd – 3,57). Warto dodać, że są to wyścigi, w których najczęściej startowały duety: Kenneth Bjerre – Antonio Lindbaeck oraz Przemysław Pawlicki – Krzysztof Buczkowski. We wszystkich 14 spotkaniach ani razu nie przegraliśmy drużynowo wyścigów 1 i 5. Najgorszym wyścigiem dla naszej drużyny była odsłona numer 15. W ostatnich gonitwach dnia żółto-niebiescy zdobywali zaledwie 2,29 pkt/bieg (dom – 2,86; wyjazd – 1,71). To z pewnością element, nad którym trzeba popracować w nowym sezonie.

Za udostępnienie danych dziękujemy Rafałowi Gurgurewiczowi z GuruStats.pl! Już we wtorek czwarta część podsumowania sezonu, w której przyjrzymy się jak zawodnicy MRGARDEN GKM radzili sobie na dystansie podczas wyścigów.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
PLATINUM MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content