O Puchar Prezydenta po raz dziesiąty! Speedway President Cup Grudziądz 2019 (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

O Puchar Prezydenta po raz dziesiąty! Speedway President Cup Grudziądz 2019 (zapowiedź)

Przed nami dziesiąta, jubileuszowa edycja turnieju o Puchar Prezydenta naszego miasta. Już w niedzielę o godzinie 14:30 sześć duetów stanie do rywalizacji w Speedway President Cup Grudziądz 2019. Tym razem organizatorzy postawili na zawody parowe. W każdej z nich doświadczonemu seniorowi partnerować będzie zawodnik młodzieżowy.

Historia SPCG sięga 2007 roku. Wtedy to rozegrano turniej indywidualny, w którym najlepszy okazał się Norbert Kościuch, a na podium stanęli też Grzegorz Knapp i Adam Skórnicki. Rywalizacja o Puchar Prezydenta toczyła się co roku, jednak zmieniano formułę rozgrywania zawodów. W latach 2007 – 2011 rozgrywano turniej par i właśnie z okazji dziesiątej edycji powrócono do tradycji. W sezonach 2012-2014 rozegrano czwórmecz z udziałem czterech drużyn, z kolei od 2015 do 2017 roku nie rozgrywano turniejów, ze względu na posezonowe modernizacje grudziądzkiego obiektu. Do walki o Puchar powrócono rok temu. W zawodach indywidualnych najlepszy okazał się Przemysław Pawlicki, który w dodatkowym wyścigu pokonał Artema Lagutę. Obok reprezentantów MRGARDEN GKM na najniższym stopniu podium stanął Mikkel Michelsen.

Stawka niedzielnego turnieju, który oficjalnie zakończy sezon 2019 w Grudziądzy wydaje się być ciekawa i wyrównana. Za faworytów imprezy uznawana jest rosyjska para Artem Laguta – Roman Lakhbaum. Mocne zestawienie mamy także w duńskiej parze, w której pojadą złoci medaliści tegorocznych Indywidualnych Mistrzostw Danii, zarówno w kategorii seniorów – Kenneth Bjerre, jak i juniorów – Jonas Jeppesen. Do walki o wygraną włączą się także z pewnością krajowe duety żółto-niebieskich Przemysław Pawlicki z Marcinem Turowskim oraz Krzysztof Buczkowski i Patryk Rolnicki.

Jedyną parą złożoną w całości z zawodników „z zewnątrz” są Norbert Kościuch i Michał Gruchalski. „Norbi” to były kapitan grudziądzkiego zespołu, który startował na H4 w latach 2012-2014. Wychowanek leszczyńskiej Unii już pięciokrotnie w historii turniejów o Puchar Prezydenta Grudziądza stawał na podium. Mocny na H4 jest także Gruchalski, który we wrześniu gościł tutaj dwukrotnie i dwa razy wyjeżdżał z bardzo dobrym wynikiem. Były to drugie miejsca w finałach Srebrnego Kasku oraz Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. Stawkę uzupełnią Krystian Pieszczek oraz Kamil Wieczorek. Dla „Krychy” będzie to powrót do Grudziądza po roku spędzonym na wypożyczeniu w macierzystej ekipie Zdunek Wybrzeża Gdańsk.

Kto okaże się najlepszy? Kto stanie na podium dziesiątej edycji SPCG? Czy najbardziej utytułowani pod względem startów w Pucharze Prezydenta – Norbert Kościuch i Krzysztof Buczkowski dorzucą do swojego dorobku szóste podium? O tym przekonamy się w niedzielne popołudnie. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców, aby jeszcze raz móc poczuć warkot żużlowych motocykli na Hallera 4 przed długą zimową przerwą! Startujemy o 14:30, a bilety w cenie 10 złotych będą do nabycia w kasach stadionu od godziny 12:00. Dodatkowo nasz klub rozdał w ostatnim czasie w wybranych Szkołach Podstawowych ok. 1000 darmowych wejściówek dla uczniów w ramach akcji #ŻółtoNiebieskieSzkoły. Liczymy na sporą frekwencję na zakończenie sezonu w Grudziądzu!

Lista startowa SPCG 2019:

1. Przemysław Pawlicki (MRGARDEN GKM Grudziądz)
2. Marcin Turowski (MRGARDEN GKM Grudziądz

3. Norbert Kościuch (Get Well Toruń)
4. Michał Gruchalski (forBET Włókniarz Częstochowa)

5. Kenneth Bjerre (MRGARDEN GKM Grudziądz, Dania)
6. Jonas Jeppesen (Euro Finnance Polonia Piła, Dania)

7. Krzysztof Buczkowski (MRGARDEN GKM Grudziądz)
8. Patryk Rolnicki (MRGARDEN GKM Grudziądz)

9. Artem Laguta (MRGARDEN GKM Grudziądz, Rosja)
10. Roman Lakhbaum (MRGARDEN GKM Grudziądz, Rosja)

11. Krystian Pieszczek (Zdunek Wybrzeże Gdańsk)
12. Kamil Wieczorek (MRGARDEN GKM Grudziądz)

Sędzia: Remigiusz Substyk
Start zawodów: godz. 14:30
Bilety: 10 złotych (w kasach stadionu od godziny 12:00)

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11021+140
21014-45
31013+40
41010-25
5109-6
6109-25
7108-68
8105-91

Najbliższe mecze

FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content