Po czwarty medal w historii! Już w środę Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Grudziądzu (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Po czwarty medal w historii! Już w środę Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów w Grudziądzu (zapowiedź)

Czas na Finał Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów 2019! 12 rund eliminacyjnych, 14 rund półfinałowych i o wszystkim zadecyduje jeden jednodniowy turniej. Rozegrany zostanie on na naszym torze, a młodzieżowa drużyna MRGARDEN GKM pod opieką Roberta Kościechy ma szansę na stałe wpisać się do historii klubu!

W 1991 roku GKM w składzie: Robert Kempiński, Krzysztof Ulawski, Grzegorz Wiśniewski, Piotr Baron oraz rezerwowy Piotr Markuszewski sięgnęli na H4 po srebrny medal MDMP. W sezonie 1997 roku organizatorem finału ponownie był Grudziądz. Gospodarze sięgnęli po historyczne złoto, a dokonali tego: Paweł Staszek, Robert Dados, Wiesław Ośkiewicz, Jacek Basiński oraz rezerwowy Grzegorz Knapp. Rok później finał odbył się w Gnieźnie. Tam ponownie żółto-niebiescy wywalczyli medal, tym razem brązowy. Oprócz Dadosa, Ośkiewicza i Knappa startowali tam Maciej Kierzkowski oraz Wojciech Duda. Jak będzie w 2019?

W środowym Finale barw MRGARDEN GKM bronić będą: Patryk Rolnicki, Marcin Turowski, Kamil Wieczorek, a zawodnikiem rezerwowym będzie Damian Lotarski. Własny tor powinien być atutem grudziądzkiego zespołu. W poniedziałek podopieczni trenera Kościechy wzięli udział w specjalnym treningu, gdzie mieli okazję ścigać się m.in. z kapitanem ligowej drużyny Krzysztofem Buczkowskim. Przygotowania idą więc pełną parą, a wszystko po to, aby w środowy wieczór móc świętować sukces.

Nie będzie o niego łatwo, gdyż na H4 przyjadą groźni rywale. Wśród nich należy wymienić ekipę Francepol Falubaz Zielona Góra, która okazała się najlepsza w półfinałowej rywalizacji, a na koncie mają już w tym sezonie złoto w Młodzieżowych Mistrzostwach Polski Par Klubowych. Mocni będą także lublinianie. Bogdanka Motor ma w składzie czołowych juniorów PGE Ekstraligi: Wiktora Lamparta oraz Wiktora Trofimowa. To samo można powiedzieć o ekipie Bocar Włókniarza Częstochowa, w której zobaczymy m.in. Młodzieżowego Indywidualnego Mistrza Polski Jakuba Miśkowiaka oraz Michała Gruchalskiego. Ten drugi przed dwoma tygodniami w Grudziądzu wywalczył drugie miejsce w Finale Srebrnego Kasku.

Mocni mogą być także gorzowianie. Rafał Karczmarz i Mateusz Bartkowiak to już nie są anonimowi zawodnicy. Na H4 zobaczymy także PGG ROW Rybnik oraz Arged Malesa Ostrovię Ostrów Wielkopolski. Nie są oni faworytami imprezy, jednak w swoich szeregach posiadają zawodników, którzy potrafią się ścigać i niejednokrotnie to udowodnili. Pewne jest, że walka o medale będzie bardzo emocjonująca, a zdecydować mogą prawdziwe detale.

Start środowych zawodów o godzinie 18:30. Prezentacja rozpocznie się 15 minut szybciej. Prosimy kibiców o nieco szybsze przybycie na stadion. Bilety w cenie 15 złotych dostępne będą w kasach stadionu od godziny 16:00, a bramy otwarte zostaną o 17:00.

Awizowane składy:

Bocar Włókniarz Częstochowa
1. Jakub Miśkowiak
2. Michał Gruchalski
3. Bartłomiej Kowalski

MRGARDEN GKM Grudziądz
4. Patryk Rolnicki
5. Marcin Turowski
6. Kamil Wieczorek
23. Damian Lotarski

Arged Malesa TŻ Ostrovia Ostrów Wlkp
7. Kacper Grzelak
8. Kamil Nowacki
9. Marcin Kościelski

Francepol Falubaz Zielona Góra
10. Norbert Krakowiak
11. Damian Pawliczak
12. Mateusz Tonder

PGG ROW Rybnik
13. Robert Chmiel
14. Przemysław Giera
15. Mateusz Tudzież

Bogdanka Motor Lublin
16. Wiktor Lampart
17. Maciej Kuromonow
18. Wiktor Trofimow

KS Stal Gorzów
19. Rafał Karczmarz
20. Mateusz Bartkowiak
21. Kamil Pytlewski
28. Wiktor Jasiński

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content