Ligowe ostatki na H4. MRGARDEN GKM Grudziądz - SPEED CAR Motor Lublin (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Ligowe ostatki na H4. MRGARDEN GKM Grudziądz – SPEED CAR Motor Lublin (zapowiedź)

Drużyna dobrą postawą przez większość sezonu zapewniła sobie utrzymanie w PGE Ekstralidze. Niestety po ostatnim meczu w Częstochowie żółto-niebiescy nie mają już żadnych szans w walce o medale i zakończą sezon poza play-off. Choć grudziądzanie jadą ten mecz o przysłowiową „pietruszkę”, będzie to bardzo ważny mecz dla gości z Lublina. Zwycięstwo da im utrzymanie w lidze bez konieczności walki o ekstraligowy byt z drugą drużyną Nice 1.LŻ.

Jeżeli MRGARDEN GKM chce wyrównać wynik z najlepszego sezonu w swojej historii, musi ten mecz przynajmniej zremisować. Ten rezultat zapewni drużynie piąte miejsce w tabeli. Zwycięstwo gości spowoduje, że to „Koziołki” przeskoczą „Gołębie”. Ostatni mecz na własnym torze wiąże się z pewnego rodzaju smutkiem przed zapowiadającą się długą, jesienno-zimową przerwą. Nastrój ten będą chcieli zminimalizować zawodnicy, na torze z całą pewnością nie będzie odpuszczania przez żadnego z żużlowców.

SPEED CAR Motor Lublin przebojem wdarł się do PGE Ekstraligi. Zespół skazywany na pożarcie na każdym kroku zaskakiwał, zdobywając zaskakująco wiele punktów na wyjazdach wbrew przedsezonowym opiniom ekspertów. Na szczególną uwagę zasługiwały początki spotkań. Dzięki bardzo dobrej parze młodzieżowców lublinianie często prowadzili w pierwszych biegach spotkań. Wiele różnych opinii zebrał Paweł Miesiąc, który podzielił żużlową społeczność na dwie grupy – tych, którzy byli zachwyceni jego agresywną i widowiskową jazdą oraz tych, którzy uważają jego styl za niebezpieczny dla rywali i kolegów z toru. Pewność siebie drużyna zyskała również po zakończeniu okresu zawieszenia Grigorija Laguty. Rosjaninowi z góry można wpisać dwucyfrową zdobycz punktową. Transferowym strzałem w „dziesiątkę” okazał się Mikkel Michelsen. Ten rok dla Duńczyka jest najlepszym w karierze pełniąc rolę lidera w polskim klubie oraz plasując się na trzecim miejscu w klasyfikacji SEC. Warto zaznaczyć, że żaden z zawodników Motoru nie jeździł w meczu ligowym w Grudziądzu w 2018 roku.

MRGARDEN GKM po niezadowalających wynikach po przerwie wakacyjnej liczy na rehabilitację i dobre zakończenie sezonu. Na torze przy ulicy Hallera dobrze czują się przede wszystkim Przemysław Pawlicki i Krzysztof Buczkowski. Zawodnicy tworzący drugą parę drużyny Roberta Kempińskiego nie wspominają miło wyjazdowego starcia z Włókniarzem i piątkowy wieczór jest ostatnią szansą na zaprezentowanie się kibicom. W pierwszym wyścigu wystąpi Kenneth Bjerre awizowany pod numerem 9. Zakontraktowany minionej zimy Duńczyk z dobrym skutkiem wszedł do drużyny będąc jej dobrym punktem w praktycznie każdym spotkaniu. Jego partnerem powinien być Antonio Lindbaeck. Szwed decyzję o swoim występie podejmie po czwartkowym treningu. Będzie to powrót na tor po dwunastu dniach przerwy spowodowanych kontuzją ramienia w czasie zawodów z cyklu SEC w Vojens. Tradycyjnie parę z juniorami poprowadzi Artem Laguta. Rosjanin w tym sezonie ponownie udowadnia, że jest niekwestionowanym liderem MRGARDEN GKM-u Grudziądz. Ostatni mecz ligowy w roli juniora czeka Patryka Rolnickiego oraz (jeśli znajdzie się w meczowym zestawieniu) Kamila Wieczorka. Od przyszłego roku obaj zawodnicy będą mogli występować już tylko na pozycji seniora bądź rezerwowego. Pod numerem 14 „Kempes” awizował skutecznego na grudziądzkim torze Marcina Turowskiego.

W piątkowy wieczór specjalną oprawę w ramach akcji #40LatTradycji przygotowują kibice naszego klubu. Warto być naocznym świadkiem tych wydarzeń. Nietuzinkowym wydarzeniem jest zainteresowanie meczem przez kibiców z Lublina. Fani SPEED CAR Motoru pojawią się w Grudziądzu w imponującej liczbie.

Spotkanie rozpocznie się o 20:30. Wcześniej, bo o 18 rywalizację z forBET Włókniarzem rozpocznie truly.work Stal Gorzów. Od tego spotkania zależeć będzie waga spotkania w Grudziądzu. Jeżeli gorzowianie nie wygrają swojego meczu, mecz między MRGARDEN GKM-em a SPEED CAR Motorem będzie decydował tylko o miejscach w tabeli. Zwycięstwo Stali, również bez bonusu, sprawi, że stawka spotkania wzrośnie.

Awizowane składy:

SPEED CAR Motor Lublin:
1. Andreas Jonsson
2. Paweł Miesiąc
3. Grigorij Laguta
4. Dawid Lampart
5. Mikkel Michelsen
6. Wiktor Trofimow
7. Wiktor Lampart

MRGARDEN GKM Grudziądz:
9. Kenneth Bjerre
10. Antonio Lindbaeck
11. Przemysław Pawlicki
12. Krzysztof Buczkowski
13. Artiom Łaguta
14. Marcin Turowski
15. Patryk Rolnicki

Data: 23.08.2019
Godzina: 20:30
Transmisja: ELEVEN Sports 1
Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11021+140
21014-45
31013+40
41010-25
5109-6
6109-25
7108-68
8105-91

Najbliższe mecze

FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content