Hit kolejki o rundę play-off. MRGARDEN GKM - STELMET Falubaz Zielona Góra (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Hit kolejki o rundę play-off. MRGARDEN GKM – STELMET Falubaz Zielona Góra (zapowiedź)

Dwie drużyny, którym przyświeca w tym sezonie jeden cel: play-off. Spotkanie XII rundy PGE Ekstraligi dla obu ekip będzie bardzo ważne w kontekście awansu do najlepszej czwórki rozgrywek. Zarówno MRGARDEN GKM, jak i STELMET Falubaz Zielona Góra potrzebują punktów, aby umocnić się w górnej połówce w tabeli i odeprzeć atak goniącego zespołu forBET Włókniarza Częstochowa. Kto przybliży się do realizacji przedsezonowego celu?

Faworytem wydają się być gospodarze, którzy jak dotąd na własnym torze mają status niepokonanych. Punkt urwała im tylko ekipa z Leszna, która zdołała na H4 zremisować. W pozostałych spotkaniach przyjezdne ekipy z trudem przekraczały granicę 40 punktów, bądź też do niej się nie zbliżały. Potencjał STELMET Falubazu, ich skład, jak i poprzednie występy zielonogórskich żużlowców na torze w Grudziądzu pozwalają kibicom gości z optymizmem patrzeć na piątkowe spotkanie. Rewelacyjnie spisuje się tutaj m.in. Nicki Pedersen, a jak przysłowiowa „ryba w wodzie” czuje się na Hallera 4 Piotr Protasiewicz.

To właśnie postawa „Pepe” jest największym zmartwieniem Falubazu. Pozostali seniorzy prezentują wyborną formę, a w ostatnich dniach świetnie punktują przede wszystkim Martin Vaculik. Michael Jepsen Jensen oraz Patryk Dudek. Jeśli Protasiewicz spisze się tak, jak do tego przyzwyczaił w swoich najlepszych występach to grudziądzanie mogą mieć spory kłopot z urwaniem ligowych punktów ekipie z województwa lubuskiego. Kluczem do wygranej mogą być także juniorzy. Ta formacja po stronie zielonogórskiej miewa przebłyski dobrej jazdy, a nie zawsze skuteczna postawa w DMPJ przekłada się na ligę. Menedżer Adam Skórnicki awizuje na piątek duet Norbert KrakowiakDamian Pawliczak.

Wśród młodzieżowców MRGARDEN GKM wielki powrót. Do składu wraca Patryk Rolnicki, który 24 maja w Gorzowie zanotował nieszczęśliwy upadek, w którym doznał skomplikowanego złamania kości udowej. Na szczęście żmudna rehabilitacja przyniosła efekty i Patryk może wrócić do ścigania jeszcze w tym sezonie. To, że jest w dobrej dyspozycji pokazał już w czwartkowej rundzie DMPJ w Ostrowie. PGE Ekstraliga to jednak wyższy poziom, ale z pewnością wychowanek tarnowskiej Unii do spółki z Marcinem Turowskim jest w stanie dać wiele punktów żółto-niebieskim.

Przygotowania do piątkowego meczu były utrudnione poprzez zaplanowane starty seniorów poza granicami naszego kraju. Artem Laguta i Krzysztof Buczkowski wystąpili w spotkaniu ligi rosyjskiej w dalekim Władywostoku, a Kenneth Bjerre i Antonio Lindbaeck jeszcze w czwartek mieli zakontraktowane występy w Anglii oraz Szwecji. Jedynym seniorem żółto-niebieskich, który pokręcił kółka na H4 jest Przemysław Pawlicki. Przed formacją seniorską bardzo trudne zadanie – powstrzymać bardzo mocną piątkę STELMET Falubazu. Jeśli jednak grudziądzanie marzą o rundzie play-off – cały zespół musi stanąć na wysokości zadania i wygrać to spotkanie. W pierwszym pojedynku w Zielonej Górze miejscowi wygrali tylko 46:44, a to otwiera przed podopiecznymi Roberta Kempińskiego furtkę do walki także o punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu.

Kto jeszcze zastanawia się czy warto wybrać się w piątkowy wieczór na stadion w grudziądzkim Parku Miejskim podpowiadamy… na pewno warto! Szykuje się wielkie widowisko i emocje do ostatnich wyścigów. Mecz, którego stawką może być faza play-off i starcie bezpośrednich kandydatów do walki o medale w sezonie 2019 gwarantuje sporą dawkę adrenaliny i niezapomnianych przeżyć. Serdecznie zapraszamy na H4! Startujemy już o 18:00! Bramy stadionu otwieramy o 16:00, a o tej godzinie ruszy także Strefa Kibica sponsora klubu – marki SPECJAL. Zlokalizowana ona będzie przy bramie głównej od ulicy Roberta Dadosa.

Awizowane składy:

STELMET Falubaz Zielona Góra
1. Martin Vaculik
2. Michael Jepsen Jensen
3. Piotr Protasiewicz
4. Patryk Dudek
5. Nicki Pedersen
6. Norbert Krakowiak
7. Damian Pawliczak

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Kenneth Bjerre
10. Antonio Lindbaeck
11. Przemysław Pawlicki
12. Krzysztof Buczkowski
13. Artem Laguta
14. Marcin Turowski
15. Patryk Rolnicki

Szczegóły meczu:

Data: 2.08.2019
Godzina: 18:00
Sędzia: Artur Kuśmierz
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content