Decydującą fazę sezonu czas zacząć! BETARD Sparta Wrocław - MRGARDEN GKM (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Decydującą fazę sezonu czas zacząć! BETARD Sparta Wrocław – MRGARDEN GKM (zapowiedź)

Każda ewentualna zdobycz drużyny MRGARDEN GKM na torze we Wrocławiu będzie na wagę złota, a więc awansu do play-off. Podopieczni Roberta Kempińskiego już w niedzielę zmierzą się z BETARD Spartą Wrocław. Plan minimum na to spotkanie to obrona punktu bonusowego. W Grudziądzu wygrali żółto-niebiescy 50:40. Nasza drużyna pojedzie jednak na Stadion Olimpijski z zamiarem sprawienia dużej niespodzianki i urwania gospodarzom także meczowych punktów.

Zadanie arcytrudne. Ekipa z Wrocławia po niemrawym początku pokazała swoją moc, a przede wszystkim na własnym torze stworzyła twierdzę. Ostatnie spotkania na Nowym Olimpijskim kończyły się pogromami gości. Do granicy 40 punktów nie potrafiły się zbliżyć zespoły z Torunia, Częstochowy czy też Gorzowa. Dość powiedzieć, że TRULY.WORK Stal z trudem przekroczyła barierę 30 „oczek”, a wrocławska drużyna ostatnie wyniki osiągnęła… bez Taia Woffindena. Brytyjczyk nadal leczy kontuzjowany kręgosłup, jednak w niedzielę prawdopodobnie nadal nie wesprze swojego zespołu. W jego miejsce stosowane będzie zastępstwo zawodnika, co przy formie liderów w osobach Macieja Janowskiego i Maksyma Drabika, a także rewelacyjnych w ostatnich spotkaniach Maxa Fricke i Jakuba Jamroga może ponownie okazać się doskonałą opcją.

Coraz lepiej zaczyna punktować także Vaclav Milik, skuteczny jest Gleb Czugunow, a spore postępy robi Przemysław Liszka. Wrocławianie wyglądają na drużynę kompletną. Pytanie jak wpłynęła na nich lipcowa przerwa od rozgrywek PGE Ekstraligi. To nie powinno być jednak wielkim problemem, gdyż podobnie jak grudziądzcy zawodnicy – w tym czasie odbyło się wiele zawodów międzynarodowych, jak i meczów w ligach zagranicznych. Seniorzy mieli sporą dawkę startów, z kolei młodziezowcy startowali m.in. w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

Swoje atuty mają także grudziądzanie. Po świetnym czerwcu, w którym ekipa Roberta Kempińskiego „wskoczyła” do pierwszej czwórki, a na toruńskiej Motoarenie zakończyła niechlubną serię bez wyjazdowego zwycięstwa… żółto-niebiescy marzą o czymś więcej. Przede wszystkim obrona punktu bonusowego, ale z pewnością zawodnicy pojadą do Wrocławia z myślą zgarnięcia pełnej puli. W tym celu w czwartek odbył się trening na torze w Ostrowie Wielopolskim.

W składzie MRGARDEN GKM nadal brakuje Patryka Rolnickiego, który powrócił na tor po kontuzji nogi, ale nie jest jeszcze przygotowany do ligowej rywalizacji. Duet młodzieżowców stworzą Marcin Turowski i Kamil Wieczorek. Wśród seniorów bez zmian. W porównaniu z ostatnim meczem na Motoarenie mała korekta w drugiej parze, którą tym razem poprowadzi Przemysław Pawlicki. Ważna dla losów spotkania będzie postawa Krzysztofa Buczkowskiego, który słabo wypadł w Toruniu oraz w Indywidualnych Międzynarodowych Mistrzostwach Ekstraligi. W dobrej formie wydają się być Artem Laguta i Kenneth Bjerre. Zagadką jest dyspozycja Antonio Lindbaecka, który lepsze występy przeplata tymi słabszymi.

Z pewnością warto wybrać się do Wrocławia, aby dopingować żółto-niebieskich w walce o kolejne ligowe punkty. Jeśli ktoś wybierze transmisję telewizyjną – będzie ona dostępna w nSport+.

Awizowane składy:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Kenneth Bjerre
2. Antonio Lindbaeck
3. Przemysław Pawlicki
4. Krzysztof Buczkowski
5. Artem Laguta
6. Marcin Turowski
7. Kamil Wieczorek

BETARD Sparta Wrocław
9. Tai Woffinden
10. Jakub Jamróg
11. Vaclav Milik
12. Max Fricke
13. Maciej Janowski
14. Przemysław Liszka
15. Maksym Drabik

Szczegóły meczu:

Data: 28.07.2019
Godzina: 16:45
Transmisja: nSport+
Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Zbigniew Kuśnierski

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1510+84
257+32
346+6
444+14
553-30
653-67
742-17
841-22

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra

Skip to content