Elitserien: Buczkowski i Pawlicki ścigali się w Szwecji - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Elitserien: Buczkowski i Pawlicki ścigali się w Szwecji

Dwa mecze Elitserien rozegrano w czwartkowy wieczór. Ze zwycięstwa drużyny mógł cieszyć się Krzysztof Buczkowski. Niestety, gorzej poszło zespołowi Przemysława Pawlickiego, który powrócił do ścigania po chorobie.

Vastervik pokonało na wyjeździe Lejonen 47:43. Na torze w Gislaved Krzysztof Buczkowski wywalczył 5 punktów i bonus w pięciu startach. Gościom zwycięstwo zapewniła skuteczna jazda Nickiego Pedersena (12). Liderem miejscowych był Maksym Drabik (13+1).

Wyniki:

Vastervik Speedway – 47 pkt
1. Nicki Pedersen – 12+1 (3,2*,3,1,3)
2. Peter Kildemand – 7+1 (1,3,2*,1,0)
3. Peter Ljung – 10 (0,2,3,3,2)
4. Bartosz Smektała – 5+1 (1,3,1*,0)
5. Krzysztof Buczkowski – 5+1 (1*,3,0,0,1)
6. Anton Karlsson – 1 (0,0,1)
7. Mikkel Bech – 7+1 (3,2,2*)

Lejonen Gislaved – 43 pkt
1. Maksym Drabik – 13+1 (0,3,3,2*,2,3)
2. Timo Lahti – 9 (2,2,0,3,2)
3. Krzysztof Kasprzak – 3 (3,0,0,-)
4. Kacper Woryna – 7+1 (2*,1,1,2,1)
5. Jarosław Hampel – 4 (3,1,0,-)
6. William Bjoerling – 2 (2,0,0)
7. Rohan Tungate – 5+4 (1*,1*,2*,1*,0)

Bieg po biegu:
1. Pedersen, Lahti, Kildemand, Drabik – 2:4
2. Bech, Bjoerling, Tungate, Karlsson – 3:3 – (5:7)
3. Kasprzak, Woryna, Smektała, Ljung – 5:1 – (10:8)
4. Hampel, Bech, Buczkowski, Bjoerling – 3:3 – (13:11)
5. Smektała, Lahti, Tungate, Karlsson – 3:3 – (16:14)
6. Kildemand, Pedersen, Woryna, Kasprzak – 1:5 – (17:19)
7. Drabik, Ljung, Smektała, Lahti – 3:3 – (20:22)
8. Buczkowski, Bech, Woryna, Kasprzak – 1:5 – (21:27)
9. Pedersen, Kildemand, Hampel, Bjoerling – 1:5 – (22:32)
10. Drabik, Tungate, Karlsson, Buczkowski – 5:1 – (27:33)
11. Ljung, Woryna, Kildemand, Hampel – 2:4 – (29:37)
12. Lahti, Drabik, Pedersen, Smektała – 5:1 – (34:38)
13. Ljung, Drabik, Tungate, Buczkowski – 3:3 – (37:41)
14. Pedersen, Lahti, Buczkowski, Tungate – 2:4 – (39:45)
15. Drabik, Ljung, Woryna, Kildemand – 4:2 – (43:47)

W drugim spotkaniu ekipa Mistrza Szwecji z Eskilstuny zdecydowanie uległa na własnym torze Dackarnie Malilla 35:55. 5 punków i trzy bonusy w pięciu wyścigach dla Smederny zdobył Przemysław Pawlicki. Najlepszym zawodnikiem gospodarzy okazał się Gleb Czugunow (10+1). Wśród przyjezdnych komplet wywalczył Oliver Berntzon (14+1).

Wyniki:

Dackarna Malilla – 55 pkt
1. Maciej Janowski – 12+2 (3,2*,1*,3,3)
2. Piotr Pawlicki – 10+2 (2*,3,2,1,2*)
3. Oliver Berntzon – 14+1 (3,3,3,3,2*)
4. Jacob Thorssell – 2 (1,1,0,-)
5. Patryk Dudek – 10+2 (2*,3,w,2*,3)
6. Kacper Gomólski – 2 (1,0,1)
7. Frederik Jakobsen – 5+1 (0,3,2*,0)

Eskilstuna Smederna – 35 pkt
1. Fredrik Lindgren – 8 (1,2,3,2,0)
2. Przemysław Pawlicki – 5+3 (0,2*,1*,1*,1)
3. Michael Jepsen Jensen – 3 (2,1,0,-,0)
4. Andrzej Lebiediew – 0 (0,0,-,0)
5. Adrian Miedziński – 7 (1,3,2,1,u)
6. Linus Ekloef – 2+1 (2*,0,0)
7. Gleb Czugunow – 10+1 (3,3,1,2*,1)

Bieg po biegu:
1. Janowski, Pi. Pawlicki, Lindgren, Prz. Pawlicki – 1:5 – (1:5)
2. Czugunow, Ekloef, Gomólski, Jakobsen – 5:1 – (6:6)
3. Berntzon, Jepsen Jensen, Thorssell, Lebiediew – 2:4 – (8:10)
4. Jakobsen, Dudek, Miedziński, Ekloef – 1:5 – (9:15)
5. Czugunow, Prz. Pawlicki, Thorssell, Gomólski – 5:1 – (14:16)
6. Pi. Pawlicki, Janowski, Jepsen Jensen, Lebiediew – 1:5 – (15:21)
7. Berntzon, Lindgren, Prz. Pawlicki, Thorssell – 3:3 – (18:24)
8. Dudek, Jakobsen, Czugunow, Jepsen Jensen – 1:5 – (19:29)
9. Miedziński, Pi. Pawlicki, Janowski, Ekloef – 3:3 – (22:32)
10. Lindgren, Czugunow, Gomólski, Dudek (w/u) – 5:1 – (27:33)
11. Berntzon, Miedziński, Prz. Pawlicki, Lebiediew – 2:4 – (29:37)
12. Janowski, Lindgren, Pi. Pawlicki, Jakobsen – 3:3 – (32:40)
13. Berntzon, Dudek, Miedziński, Lindgren – 1:5 – (33:45)
14. Dudek, Pi. Pawlicki, Czugunow, Jepsen Jensen – 1:5 – (34:50)
15. Janowski, Berntzon, Prz. Pawlicki, Miedziński (u/3) – 1:5 – (35:55)

wyniki za: sportowefakty.wp.pl

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content