Elitserien: Komplet Laguty, udany dzień grudziądzkich zawodników - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Elitserien: Komplet Laguty, udany dzień grudziądzkich zawodników

Czterech zawodników MRGARDEN GKM wzięło udział we wtorkowych meczach szwedzkiej Elitserien. Spośród seniorów żółto-niebieskich zabrakło tam jedynie zmagającego się z chorobą Przemysława Pawlickiego, za którego klub z Eskilstuny stosował przepis o zastępstwie zawodnika.

Fenomenalny mecz ma za sobą Artem Laguta. Jego Vetlanda pokonała Piraternę 54:36, a Rosjanin zainkasował komplet punktów – 14+1, będąc obok Bartosza Zmarzlika (15) najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy. Dla zespołu z Motali najwięcej, bo 10 „oczek” zdobył Niels K. Iversen.

Wyniki:

Piraterna Motala – 36 pkt
1. Mikkel Michelsen – 6 (w,2,2,0,2)
2. Kai Huckenbeck – 0 (-,-,-,-)
3. Paweł Przedpełski – 8+1 (2,3,1,1*,1)
4. Linus Sundstroem – 3+2 (0,1*,2*,-,0)
5. Niels K. Iversen – 10 (2,2,3,1,2,0)
6. Daniel Davidsson – 7 (3,2,2,0,0)
7. Jonas Davidsson – 2+2 (1*,0,0,1*,0)

Vetlanda Speedway – 54 pkt
1. Szymon Woźniak – 0 (-,-,-,-)
2. Dominik Kubera – 11+1 (2,3,1,3,2*)
3. Artem Laguta – 14+1 (3,3,3,2*,3)
4. Andreas Lyager – 5+1 (1,1,0,2*,1)
5. Bartosz Zmarzlik – 15 (3,3,3,3,3)
6. Filip Hjelmland – 7+2 (1*,3,1,1,1*)
7. Victor Palovaara – 2 (0,0,0,2,0)

Bieg po biegu:
1. D. Davidsson, Kubera, Hjelmland, Michelsen (w/su) – 3:3
2. Hjelmland, D. Davidsson, J. Davidsson, Palovaara – 3:3 – (6:6)
3. Laguta, Przedpełski, Lyager, Sundstroem – 4:2 – (10:8)
4. Zmarzlik, Iversen, Hjelmland, J. Davidsson – 4:2 – (14:10)
5. Kubera, D. Davidsson, Sundstroem, Palovaara – 3:3 – (17:13)
6. Laguta, Michelsen, Lyager, J. Davidsson – 4:2 – (21:15)
7. Przedpełski, Sundstroem, Kubera, Palovaara – 1:5 – (22:20)
8. Laguta, Iversen, J. Davidsson, Lyager – 3:3 – (25:23)
9. Zmarzlik, Michelsen, Hjelmland, J. Davidsson – 4:2 – (29:25)
10. Iversen, Palovaara, Hjelmland, D. Davidsson – 3:3 – (32:28)
11. Zmarzlik, Lyager, Przedpełski, D. Davidsson – 5:1 – (37:29)
12. Kubera, Laguta, Iversen, Michelsen – 5:1 – (42:30)
13. Zmarzlik, Iversen, Przedpełski, Palovaara – 3:3 – (45:33)
14. Laguta, Michelsen, Lyager, Sundstroem – 4:2 – (49:35)
15. Zmarzlik, Kubera, Przedpełski, Iversen – 5:1 – (54:36)

W drugim spotkaniu tego dnia naprzeciw siebie stanęli Krzysztof Buczkowski i Antonio Lindbaeck. Lepsza okazała się drużyna tego pierwszego. Vastervik na swoim torze wysoko pokonało Masarnę Avesta 54:36. „Buczek” uzbierał 8 punktów i dwa bonusy w czterech startach, a lepsze wyniki wśród gospodarzy miał tylko Peter Kildemand (10+2). Pięć razy na torze zobaczyliśmy „Toninho”. Szwed zanotował bardzo dobry występ, który zakończył z 12 punktami.

Wyniki:

Masarna Avesta – 36 pkt
1. Antonio Lindbaeck – 12 (1,3,3,2,3)
2. Aleksandr Łoktajew – 6+1 (3,0,1,1,1*)
3. Martin Smolinski – 1 (0,1,0,0)
4. Wadim Tarasienko – 6+1 (3,0,0,1*,2)
5. Kim Nilsson – 9+1 (1,2,1,3,2*)
6. David Bellego – 2 (1,1,0)
7. Philip Hellstroem-Baengs – 0 (0,d,0)

Vastervik Speedway – 54 pkt
1. Peter Ljung – 7+2 (0,2*,3,1*,1)
2. Jack Holder – 8 (2,3,3,0)
3. Bartosz Smektała – 7+1 (1*,2,1,3)
4. Krzysztof Buczkowski – 8+2 (2,1*,3,2*)
5. Nicki Pedersen – 10 (3,2,3,2,0)
6. Anton Karlsson – 4+2 (2*,2*,0,0)
7. Peter Kildemand – 10+2 (3,2*,2*,3)

Bieg po biegu:
1. Łoktajew, Holder, Lindbaeck, Ljung – 2:4
2. Kildemand, Karlsson, Bellego, Hellstroem-Baengs – 5:1 – (7:5)
3. Tarasienko, Buczkowski, Smektała, Smolinski – 3:3 – (10:8)
4. Pedersen, Karlsson, Nilsson, Hellstroem-Baengs (d) – 5:1 – (15:9)
5. Holder, Kildemand, Bellego, Tarasienko – 5:1 – (20:10)
6. Lindbaeck, Smektała, Buczkowski, Łoktajew – 3:3 – (23:13)
7. Holder, Ljung, Smolinski, Tarasienko – 5:1 – (28:14)
8. Buczkowski, Nilsson, Smektała, Hellstroem-Baengs – 4:2 – (32:16)
9. Lindbaeck, Pedersen, Łoktajew, Karlsson – 2:4 – (34:20)
10. Ljung, Kildemand, Nilsson, Bellego – 5:1 – (39:21)
11. Pedersen, Buczkowski, Łoktajew, Smolinski – 5:1 – (44:22)
12. Smektała, Lindbaeck, Tarasienko, Holder – 3:3 – (47:25)
13. Nilsson, Pedersen, Ljung, Smolinski – 3:3 – (50:28)
14. Kildemand, Tarasienko, Łoktajew, Karlsson – 3:3 – (53:31)
15. Lindbaeck, Nilsson, Ljung, Pedersen – 1:5 – (54:36)

Najbardziej wyrównany był mecz w Kumli. Tam miejscowa Indianerna uległa ekipie Smederny 43:47. Dla gospodarzy 7 „oczek” i dwa bonusy wywalczył Kenneth Bjerre. „Indianom” nie pomogła bardzo dobra postawa Vaclava Milika (11+2) i Chrisa Holdera (11+1). Przyjezdnych do cennego zwycięstwa poprowadził rewelacyjnie dysponowany Michael Jepsen Jensen (16+1).

Wyniki:

Eskilstuna Smederna – 47 pkt
1. Fredrik Lindgren – 9+1 (3,w,2*,0,3,1)
2. Przemysław Pawlicki – zastępstwo zawodnika
3. Michael Jepsen Jensen – 16+1 (2*,3,3,3,2,3)
4. Andrzej Lebiediew – 6 (0,2,0,3,1,0)
5. Adrian Miedziński – 7+1 (w,1,2,3,1*,0)
6. Linus Ekloef – 6+2 (3,1*,2*)
7. Gleb Czugunow – 3+1 (0,2,1*)

Kumla Indianerna – 43 pkt
1. Anders Thomsen – 5 (1,2,0,-,2)
2. Kenneth Bjerre – 7+2 (0,3,1*,2,1*)
3. Piotr Protasiewicz – 4+1 (1*,3,w,-)
4. Vaclav Milik – 11+2 (2,2*,3,2,0,2*)
5. Chris Holder – 11+1 (3,1,1*,3,3)
6. Ludvig Lindgren – 3 (2,1,0)
7. Joel Andersson – 2+1 (1*,w,1,0)

Bieg po biegu:
1. Lindgren, Jepsen Jensen, Thomsen, Bjerre – 1:5
2. Ekloef, Lindgren, Andersson, Czugunow – 3:3 – (4:8)
3. Jepsen Jensen, Milik, Protasiewicz, Lebiediew – 3:3 – (7:11)
4. Holder, Czugunow, Lindgren, Miedziński (w) – 4:2 – (11:13)
5. Bjerre, Lebiediew, Ekloef, Andersson (w) – 3:3 – (14:16)
6. Protasiewicz, Milik, Miedziński, Lindgren (w) – 5:1 – (19:17)
7. Jepsen Jensen, Thomsen, Bjerre, Lebiediew – 3:3 – (22:20)
8. Milik, Miedziński, Czugunow, Protasiewicz (w) – 3:3 – (25:23)
9. Lebiediew, Lindgren, Holder, Lindgren – 1:5 – (26:28)
10. Miedziński, Ekloef, Andersson, Thomsen – 1:5 – (27:33)
11. Jepsen Jensen, Milik, Holder, Lindgren – 3:3 – (30:36)
12. Lindgren, Bjerre, Lebiediew, Andersson – 2:4 – (32:40)
13. Holder, Jepsen Jensen, Miedziński, Milik – 3:3 – (35:43)
14. Jepsen Jensen, Thomsen, Bjerre, Lebiediew – 3:3 – (38:46)
15. Holder, Milik, Lindgren, Miedziński – 5:1 – (43:47)

wyniki za: sportowefakty.wp.pl / svemo.se

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
PLATINUM MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content