Elitserien: Komplet Laguty, udany dzień grudziądzkich zawodników - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Elitserien: Komplet Laguty, udany dzień grudziądzkich zawodników

Czterech zawodników MRGARDEN GKM wzięło udział we wtorkowych meczach szwedzkiej Elitserien. Spośród seniorów żółto-niebieskich zabrakło tam jedynie zmagającego się z chorobą Przemysława Pawlickiego, za którego klub z Eskilstuny stosował przepis o zastępstwie zawodnika.

Fenomenalny mecz ma za sobą Artem Laguta. Jego Vetlanda pokonała Piraternę 54:36, a Rosjanin zainkasował komplet punktów – 14+1, będąc obok Bartosza Zmarzlika (15) najskuteczniejszym zawodnikiem gospodarzy. Dla zespołu z Motali najwięcej, bo 10 „oczek” zdobył Niels K. Iversen.

Wyniki:

Piraterna Motala – 36 pkt
1. Mikkel Michelsen – 6 (w,2,2,0,2)
2. Kai Huckenbeck – 0 (-,-,-,-)
3. Paweł Przedpełski – 8+1 (2,3,1,1*,1)
4. Linus Sundstroem – 3+2 (0,1*,2*,-,0)
5. Niels K. Iversen – 10 (2,2,3,1,2,0)
6. Daniel Davidsson – 7 (3,2,2,0,0)
7. Jonas Davidsson – 2+2 (1*,0,0,1*,0)

Vetlanda Speedway – 54 pkt
1. Szymon Woźniak – 0 (-,-,-,-)
2. Dominik Kubera – 11+1 (2,3,1,3,2*)
3. Artem Laguta – 14+1 (3,3,3,2*,3)
4. Andreas Lyager – 5+1 (1,1,0,2*,1)
5. Bartosz Zmarzlik – 15 (3,3,3,3,3)
6. Filip Hjelmland – 7+2 (1*,3,1,1,1*)
7. Victor Palovaara – 2 (0,0,0,2,0)

Bieg po biegu:
1. D. Davidsson, Kubera, Hjelmland, Michelsen (w/su) – 3:3
2. Hjelmland, D. Davidsson, J. Davidsson, Palovaara – 3:3 – (6:6)
3. Laguta, Przedpełski, Lyager, Sundstroem – 4:2 – (10:8)
4. Zmarzlik, Iversen, Hjelmland, J. Davidsson – 4:2 – (14:10)
5. Kubera, D. Davidsson, Sundstroem, Palovaara – 3:3 – (17:13)
6. Laguta, Michelsen, Lyager, J. Davidsson – 4:2 – (21:15)
7. Przedpełski, Sundstroem, Kubera, Palovaara – 1:5 – (22:20)
8. Laguta, Iversen, J. Davidsson, Lyager – 3:3 – (25:23)
9. Zmarzlik, Michelsen, Hjelmland, J. Davidsson – 4:2 – (29:25)
10. Iversen, Palovaara, Hjelmland, D. Davidsson – 3:3 – (32:28)
11. Zmarzlik, Lyager, Przedpełski, D. Davidsson – 5:1 – (37:29)
12. Kubera, Laguta, Iversen, Michelsen – 5:1 – (42:30)
13. Zmarzlik, Iversen, Przedpełski, Palovaara – 3:3 – (45:33)
14. Laguta, Michelsen, Lyager, Sundstroem – 4:2 – (49:35)
15. Zmarzlik, Kubera, Przedpełski, Iversen – 5:1 – (54:36)

W drugim spotkaniu tego dnia naprzeciw siebie stanęli Krzysztof Buczkowski i Antonio Lindbaeck. Lepsza okazała się drużyna tego pierwszego. Vastervik na swoim torze wysoko pokonało Masarnę Avesta 54:36. „Buczek” uzbierał 8 punktów i dwa bonusy w czterech startach, a lepsze wyniki wśród gospodarzy miał tylko Peter Kildemand (10+2). Pięć razy na torze zobaczyliśmy „Toninho”. Szwed zanotował bardzo dobry występ, który zakończył z 12 punktami.

Wyniki:

Masarna Avesta – 36 pkt
1. Antonio Lindbaeck – 12 (1,3,3,2,3)
2. Aleksandr Łoktajew – 6+1 (3,0,1,1,1*)
3. Martin Smolinski – 1 (0,1,0,0)
4. Wadim Tarasienko – 6+1 (3,0,0,1*,2)
5. Kim Nilsson – 9+1 (1,2,1,3,2*)
6. David Bellego – 2 (1,1,0)
7. Philip Hellstroem-Baengs – 0 (0,d,0)

Vastervik Speedway – 54 pkt
1. Peter Ljung – 7+2 (0,2*,3,1*,1)
2. Jack Holder – 8 (2,3,3,0)
3. Bartosz Smektała – 7+1 (1*,2,1,3)
4. Krzysztof Buczkowski – 8+2 (2,1*,3,2*)
5. Nicki Pedersen – 10 (3,2,3,2,0)
6. Anton Karlsson – 4+2 (2*,2*,0,0)
7. Peter Kildemand – 10+2 (3,2*,2*,3)

Bieg po biegu:
1. Łoktajew, Holder, Lindbaeck, Ljung – 2:4
2. Kildemand, Karlsson, Bellego, Hellstroem-Baengs – 5:1 – (7:5)
3. Tarasienko, Buczkowski, Smektała, Smolinski – 3:3 – (10:8)
4. Pedersen, Karlsson, Nilsson, Hellstroem-Baengs (d) – 5:1 – (15:9)
5. Holder, Kildemand, Bellego, Tarasienko – 5:1 – (20:10)
6. Lindbaeck, Smektała, Buczkowski, Łoktajew – 3:3 – (23:13)
7. Holder, Ljung, Smolinski, Tarasienko – 5:1 – (28:14)
8. Buczkowski, Nilsson, Smektała, Hellstroem-Baengs – 4:2 – (32:16)
9. Lindbaeck, Pedersen, Łoktajew, Karlsson – 2:4 – (34:20)
10. Ljung, Kildemand, Nilsson, Bellego – 5:1 – (39:21)
11. Pedersen, Buczkowski, Łoktajew, Smolinski – 5:1 – (44:22)
12. Smektała, Lindbaeck, Tarasienko, Holder – 3:3 – (47:25)
13. Nilsson, Pedersen, Ljung, Smolinski – 3:3 – (50:28)
14. Kildemand, Tarasienko, Łoktajew, Karlsson – 3:3 – (53:31)
15. Lindbaeck, Nilsson, Ljung, Pedersen – 1:5 – (54:36)

Najbardziej wyrównany był mecz w Kumli. Tam miejscowa Indianerna uległa ekipie Smederny 43:47. Dla gospodarzy 7 „oczek” i dwa bonusy wywalczył Kenneth Bjerre. „Indianom” nie pomogła bardzo dobra postawa Vaclava Milika (11+2) i Chrisa Holdera (11+1). Przyjezdnych do cennego zwycięstwa poprowadził rewelacyjnie dysponowany Michael Jepsen Jensen (16+1).

Wyniki:

Eskilstuna Smederna – 47 pkt
1. Fredrik Lindgren – 9+1 (3,w,2*,0,3,1)
2. Przemysław Pawlicki – zastępstwo zawodnika
3. Michael Jepsen Jensen – 16+1 (2*,3,3,3,2,3)
4. Andrzej Lebiediew – 6 (0,2,0,3,1,0)
5. Adrian Miedziński – 7+1 (w,1,2,3,1*,0)
6. Linus Ekloef – 6+2 (3,1*,2*)
7. Gleb Czugunow – 3+1 (0,2,1*)

Kumla Indianerna – 43 pkt
1. Anders Thomsen – 5 (1,2,0,-,2)
2. Kenneth Bjerre – 7+2 (0,3,1*,2,1*)
3. Piotr Protasiewicz – 4+1 (1*,3,w,-)
4. Vaclav Milik – 11+2 (2,2*,3,2,0,2*)
5. Chris Holder – 11+1 (3,1,1*,3,3)
6. Ludvig Lindgren – 3 (2,1,0)
7. Joel Andersson – 2+1 (1*,w,1,0)

Bieg po biegu:
1. Lindgren, Jepsen Jensen, Thomsen, Bjerre – 1:5
2. Ekloef, Lindgren, Andersson, Czugunow – 3:3 – (4:8)
3. Jepsen Jensen, Milik, Protasiewicz, Lebiediew – 3:3 – (7:11)
4. Holder, Czugunow, Lindgren, Miedziński (w) – 4:2 – (11:13)
5. Bjerre, Lebiediew, Ekloef, Andersson (w) – 3:3 – (14:16)
6. Protasiewicz, Milik, Miedziński, Lindgren (w) – 5:1 – (19:17)
7. Jepsen Jensen, Thomsen, Bjerre, Lebiediew – 3:3 – (22:20)
8. Milik, Miedziński, Czugunow, Protasiewicz (w) – 3:3 – (25:23)
9. Lebiediew, Lindgren, Holder, Lindgren – 1:5 – (26:28)
10. Miedziński, Ekloef, Andersson, Thomsen – 1:5 – (27:33)
11. Jepsen Jensen, Milik, Holder, Lindgren – 3:3 – (30:36)
12. Lindgren, Bjerre, Lebiediew, Andersson – 2:4 – (32:40)
13. Holder, Jepsen Jensen, Miedziński, Milik – 3:3 – (35:43)
14. Jepsen Jensen, Thomsen, Bjerre, Lebiediew – 3:3 – (38:46)
15. Holder, Milik, Lindgren, Miedziński – 5:1 – (43:47)

wyniki za: sportowefakty.wp.pl / svemo.se

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
112
26
310
46
56
64
74
80