Pojedynek żółto-niebieskich o przedłużenie szans na play-off. MRGARDEN GKM - TRULY.WORK Stal Gorzów (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Pojedynek żółto-niebieskich o przedłużenie szans na play-off. MRGARDEN GKM – TRULY.WORK Stal Gorzów (zapowiedź)

Żółto-niebieskie derby, jak niektórzy nazywają pojedynki MRGARDEN GKM i TRULY.WORK Stal Gorzów mogą zdecydować o tym, która z drużyn straci szansę na walkę o rundę play-off. Zarówno grudziądzanie, jak i gorzowianie marzą o pierwszej czwórce. W nieco trudniejszej sytuacji są podopieczni Stanisława Chomskiego, którzy mają już na koncie porażkę na domowym torze i muszą szukać punktów na wyjeździe.

Czy uda im się ta sztuka w Grudziądzu? Ekipa Roberta Kempińskiego w sezonie 2019 ponownie stworzyła na H4 twierdzę. Punkt meczowy stracił nawet niepokonany lider tabeli PGE Ekstraligi – FOGO Unia Leszno. Na tarczy z miasta Ułanów wyjeżdżały też zespoły z Częstochowy, Wrocławia, a w minioną niedzielę wysoką porażkę zanotował Get Well Toruń. Na papierze gospodarze są zdecydowanym faworytem tego spotkania, jednak z pewnością tego dnia będzie chodzić im o coś więcej niż tylko zwycięstwo. Do zdobycia jest także punkt bonusowy za lepszy bilans w dwumeczu. W Gorzowie po niezbyt udanym występie i stracie już w pierwszym biegu Patryka Rolnickiego, grudziądzanie przegrali 12 punktami – 39:51. Czy na Hallera 4 są w stanie odrobić te straty?

Kluczem do tego będzie jak zwykle postawa seniorów, którzy w niedzielę nie zanotowali ani jednego zera. Jeśli powtórzą, lub zbliżą się do tego osiągnięcia, a na tle rówieśników z Gorzowa dobrze wypadną Kamil Wieczorek i Marcin Turowski to na pewno jest na to szansa. Trener Kempiński nie zdecydował się na korekty w ustawieniu składu. Pierwszą parę stworzą Kenneth Bjerre i Antonio Lindbaeck, drugą – Przemysław Pawlicki oraz Krzysztof Buczkowski, a pierwsze trzy swoje wyścigi w duecie z juniorem pojedzie tradycyjnie Artem Laguta.

Przede wszystkim obronić punkt bonusowy, ale pewnie po cichu – liczyć na zgarnięcie pełnej puli. Takie nastawienie może towarzyszyć ekipie TRULY.WORK Stali. Gorzowianie w tym roku nie zachwycają na wyjazdach, a i przegrali u siebie z derbowym przeciwnikiem – STELMET Falubazem Zielona Góra. Pierwszy mecz z MRGARDEN GKM udowodnił jednak, że „Stalowców” nie należy skreślać, gdyż drzemie w nich olbrzymi potencjał. W ciemno można liczyć na dwucyfrową zdobycz Bartosza Zmarzlika. Ważna będzie postawa dwójki pozostałych liderów – Szymona Woźniaka i Krzysztofa Kasprzaka, którzy w przeszłości na H4 prezentowali się różnie.

Jeszcze ważniejsza może okazać się postawa Petera Kildemanda i Andersa Thomsena. Obaj w ostatnim czasie zmagali się z kontuzjami. Kildemand uwielbia tor w Grudziądzu i przy każdej wizycie psuje dużo krwi gospodarzom. W przedsezonowym sparingu dobrze spisał się też Thomsen. Kibice z Gorzowa liczą też na kilka punktów juniorów, których duet Rafał KarczmarzMateusz Bartkowiak spisuje się coraz lepiej. Dość powiedzieć, że to dzięki ich punktom gorzowianie wygrali ostatni mecz ligowy na własnym torze z Get Well Toruń.

Po raz kolejny w dzień meczowy trzeba będzie też spoglądać w niebo. Burzowa pogoda daje się we znaki, a prognozy przewidują przelotne opady deszczu. Mecz otrzymał status zagrożonego, a od czwartku w Grudziądzu przebywa komisarz toru. Mamy jednak nadzieję, że aura okaże się łaskawa i w piątek po raz kolejny komplet publiczności na H4 obejrzy znakomite widowisko, zakończone wygraną gospodarzy! Na to liczymy i już teraz zapraszamy na pojedynek żółto-niebieskich, który może przybliżyć, lub oddalić zespoły od fazy play-off PGE Ekstraligi!

Awizowane składy:

TRULY.WORK Stal Gorzów
1. Szymon Woźniak
2. Peter Kildemand
3. Krzysztof Kasprzak
4. Anders Thomsen
5. Bartosz Zmarzlik
6. Rafał Karczmarz
7. Mateusz Bartkowiak

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Kenneth Bjerre
10. Antonio Lindbaeck
11. Przemysław Pawlicki
12. Krzysztof Buczkowski
13. Artem Laguta
14. Kamil Wieczorek
15. Marcin Turowski

Szczegóły meczu:

Data: 21.06.2019
Godzina: 18:00
Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Jacek Woźniak

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content