Elitserien: Dobry dzień Pawlickiego i Buczkowskiego - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Elitserien: Dobry dzień Pawlickiego i Buczkowskiego

We wtorek odbyły się cztery mecze szwedzkiej Elitserien. W każdym z nich mieliśmy reprezentanta MRGARDEN GKM. Tego dnia najbardziej zadowoleni mogą być Przemysław Pawlicki i Krzysztof Buczkowski, którzy zaliczyli udane występy indywidualne, a także mogli cieszyć się ze zwycięstw swoich drużyn.

Pawlicki wywalczył 11 punktów w pięciu startach dla klubu z Eskilstuny w meczu na własnym torze z Rospiggarną Hallstavik i był najskuteczniejszym zawodnikiem drużyny. Smederna wygrała 47:43. Wśród gości najlepiej spisał się Rasmus Jensen (11+1).

Wyniki:

Rospiggarna Hallstavik – 42 pkt
1. Jason Doyle – 8 (t,0,3,2,3)
2. Andreas Jonsson – 9 (2,3,1,0,3)
3. Tero Aarnio – 0 (0,0,-,0)
4. Max Fricke – 6+1 (1,1,2,1*,1)
5. Robert Lambert – 8+1 (2*,3,1,1,1)
6. Andreas Westlund – 0 (0,0,0)
7. Rasmus Jensen – 11+1 (1*,3,3,1,3)

Eskilstuna Smederna – 48 pkt
1. Fredrik Lindgren – 10+1 (0,3,3,2*,2)
2. Andrzej Lebiediew – 9+1 (3,2*,1,3,0)
3. Michael Jepsen Jensen – 3+2 (2*,1*,0,0)
4. Przemysław Pawlicki – 11 (3,2,2,2,2)
5. Adrian Miedziński – 7+1 (1,2,1*,3)
6. Daniel Henderson – 1+1 (1*,0,0)
7. Pontus Aspgren – 7+1 (2,3,2*,0)

Bieg po biegu:
1. Lebiediew, Jonsson, Jensen (Doyle – t), Lindgren – 3:3
2. Jensen, Aspgren, Henderson, Westlund – 3:3 – (6:6)
3. Pawlicki, Jepsen Jensen, Fricke, Aarnio – 5:1 – (11:7)
4. Jensen, Lambert, Miedziński, Henderson – 1:5 – (12:12)
5. Aspgren, Lebiediew, Fricke, Westlund – 5:1 – (17:13)
6. Jonsson, Pawlicki, Jepsen Jensen, Doyle – 3:3 – (20:16)
7. Lindgren, Fricke, Lebiediew, Aarnio – 4:2 – (24:18)
8. Lambert, Pawlicki, Jensen, Jepsen Jensen – 2:4 – (26:22)
9. Doyle, Miedziński, Jonsson, Henderson – 2:4 – (28:26)
10. Lindgren, Aspgren, Lambert, Westlund – 5:1 – (33:27)
11. Jensen, Pawlicki, Miedziński, Jonsson – 3:3 – (36:30)
12. Lebiediew, Doyle, Fricke, Jepsen Jensen – 3:3 – (39:33)
13. Miedziński, Lindgren, Lambert, Aarnio – 5:1 – (44:34)
14. Doyle, Lindgren, Fricke, Aspgren – 2:4 – (46:38)
15. Jonsson, Pawlicki, Lambert, Lebiediew – 2:4 – (48:42)

Krzysztof Buczkowski powrócił na szwedzkie tory w dobrym stylu. Jego 10 punktów w pięciu wyścigach pomogło ekipie Vastervik w wyjazdowym zwycięstwie w Motali 47:43. Obok „Buczka” w zespole gości świetnie spisali się Peter Ljung (11+1) i Nicki Pedersen (11), a w barwach Piraterny najlepszy był Mikkel Michelsen (12).

Wyniki:

Vastervik Speedway – 47 pkt
1. Peter Kildemand – 5+2 (1,0,1*,2*,1)
2. Bartosz Smektała – 4 (d,2,2,0)
3. Peter Ljung – 11+1 (2*,3,3,w,3)
4. Krzysztof Buczkowski – 10 (3,3,1,3,0)
5. Nicki Pedersen – 11 (3,3,w,3,2)
6. Anton Karlsson – 4+2 (1*,2*,1)
7. Sam Masters – 2 (2,0,0)

Piraterna Motala – 43 pkt
1. Mikkel Michelsen – 12 (3,2,3,2,2)
2. Kai Huckenbeck – 3+1 (2*,1,0,-)
3. Paweł Przedpełski – 4 (0,1,2,1,0)
4. Linus Sundstroem – 7+2 (1,3,1*,1*,1)
5. Niels Kristian Iversen – 11+1 (2,3,2,1*,3)
6. Jonas Davidsson – 1+1 (0,1*,0)
7. Daniel Davidsson – 5+1 (3,0,2*,0)

Bieg po biegu:
1. Michelsen, Huckenbeck, Kildemand, Smektała (d) – 5:1
2. Davidsson, Masters, Karlsson, Davidsson – 3:3 – (8:4)
3. Buczkowski, Ljung, Sundstroem, Przedpełski – 1:5 – (9:9)
4. Pedersen, Iversen, Davidsson, Masters – 3:3 – (12:12)
5. Buczkowski, Karlsson, Huckenbeck, Davidsson – 1:5 – (13:17)
6. Sundstroem, Smektała, Przedpełski, Kildemand – 4:2 – (17:19)
7. Ljung, Michelsen, Buczkowski, Huckenbeck – 2:4 – (19:23)
8. Pedersen, Przedpełski, Sundstroem, Masters – 3:3 – (22:26)
9. Iversen, Smektała, Kildemand, Davidsson – 3:3 – (25:29)
10. Michelsen, Davidsson, Karlsson, Pedersen (w) – 5:1 – (30:30)
11. Ljung, Iversen, Sundstroem, Smektała – 3:3 – (33:33)
12. Buczkowski, Kildemand, Przedpełski, Davidsson – 1:5 – (34:38)
13. Pedersen, Michelsen, Iversen, Ljung (w) – 3:3 – (37:41)
14. Ljung, Michelsen, Kildemand, Przedpełski – 2:4 – (39:45)
15. Iversen, Pedersen, Sundstroem, Buczkowski – 4:2 – (43:47)

O wtorkowym meczu w Malilli nie będzie chciał długo pamiętać Artem Laguta. Rosjanin na swoim koncie zapisał zaledwie 2 punkty w trzech biegach, a Vetlanda wysoko uległa Dackarnie 36:54. Nie pomogła nawet świetna postawa Bartosza Zmarzlika (16). Wśród gospodarzy brylowali Polacy: Patryk Dudek (12+1), Maciej Janowski (11+2) i Piotr Pawlicki (11+1).

Wyniki:

Vetlanda Speedway – 36 pkt
1. Szymon Woźniak – 7 (3,1,1,1,1)
2. Dominik Kubera – 5 (1,0,3,0,1)
3. Artem Laguta – 2 (2,0,-,0)
4. Andreas Lyager – 4+1 (1*,2,1,0,0)
5. Bartosz Zmarzlik – 16 (3,3,3,3,1,3)
6. Victor Palovaara – 0 (0,0,0)
7. Filip Hjelmland – 2 (1,0,1)

Dackarna Malilla – 54 pkt
1. Maciej Janowski – 11+2 (2,3,1*,2*,3)
2. Artur Czaja – 1 (w,1,-,-)
3. Oliver Berntzon – 9 (3,3,0,3,0)
4. Jacob Thorssell – 5+2 (0,2*,2,1*)
5. Piotr Pawlicki – 11+1 (2,2,2,3,2*)
6. Frederik Jakobsen – 5+3 (2*,1*,2*,0)
7. Patryk Dudek – 12+1 (3,3,2,2*,2)

Bieg po biegu:
1. Woźniak, Janowski, Kubera, Czaja (w/su) – 2:4
2. Dudek, Jakobsen, Hjelmland, Palovaara – 5:1 – (7:5)
3. Berntzon, Laguta, Lyager, Thorssell – 3:3 – (10:8)
4. Zmarzlik, Pawlicki, Jakobsen, Hjelmland – 3:3 – (13:11)
5. Dudek, Lyager, Czaja, Palovaara – 4:2 – (17:13)
6. Berntzon, Thorssell, Woźniak, Kubera – 5:1 – (22:14)
7. Janowski, Jakobsen, Lyager, Laguta – 5:1 – (27:15)
8. Zmarzlik, Thorssell, Hjelmland, Berntzon – 2:4 – (29:19)
9. Kubera, Pawlicki, Woźniak, Jakobsen – 2:4 – (31:23)
10. Zmarzlik, Dudek, Janowski, Palovaara – 3:3 – (34:26)
11. Zmarzlik, Pawlicki, Thorssell, Kubera – 3:3 – (37:29)
12. Berntzon, Dudek, Woźniak, Lyager – 5:1 – (42:30)
13. Pawlicki, Janowski, Zmarzlik, Laguta – 5:1 – (47:31)
14. Zmarzlik, Dudek, Kubera, Berntzon – 2:4 – (49:35)
15. Janowski, Pawlicki, Woźniak, Lyager – 5:1 – (54:36)

Kolejna porażka Masarny Avesta. Antonio Lindbaeck zaliczył niezły występ, jednak w jego dorobku zabrakło indywidualnego zwycięstwa. „Toninho” pojawił się na torze sześć razy i zakończył mecz z dorobkiem 8 punktów i dwóch bonusów. Obok niego skuteczny był David Bellego (10+1). Lejonen wygrało 51:39, a liderem tej drużyny był Maksym Drabik (13+1).

Wyniki:

Lejonen Gislaved – 51 pkt
1. Timo Lahti – 7 (1,3,0,3)
2. Kacper Woryna – 5+2 (0,2*,1,2*)
3. Kevin Woelbert – 9+2 (1*,2*,3,3,0)
4. Maksym Drabik – 13+1 (2,3,3,2*,3)
5. Krzysztof Kasprzak – 8 (3,3,2,0)
6. William Bjoerling – 1+1 (0,0,1*,0)
7. Nicolai Klindt – 8+1 (3,2*,1,2)

Masarna Avesta – 39 pkt
1. Antonio Lindbaeck – 8+2 (2*,1,2,d,2,1*)
2. Aleksandr Łoktajew – 1+1 (t,1*,0,-)
3. Wadim Tarasienko – 4 (3,1,0,0)
4. Oskar Fajfer – 1 (0,0,-,1)
5. Kim Nilsson – 7+1 (1,3,d,1*,2)
6. Martin Smolinski – 8+1 (3,2,0,2*,1)
7. David Bellego – 10+1 (1*,2,3,1,3)

Bieg po biegu:
1. Smolinski, Lindbaeck, Lahti, Woryna – 5:1
2. Klindt, Smolinski, Bellego, Bjoerling – 3:3 – (8:4)
3. Tarasienko, Drabik, Woelbert, Fajfer – 3:3 – (11:7)
4. Kasprzak, Klindt, Nilsson, Smolinski – 1:5 – (12:12)
5. Drabik, Bellego, Łoktajew, Bjoerling – 3:3 – (15:15)
6. Lahti, Woryna, Tarasienko, Fajfer – 1:5 – (16:20)
7. Drabik, Woelbert, Lindbaeck, Łoktajew – 1:5 – (17:25)
8. Kasprzak, Lindbaeck, Klindt, Tarasienko – 2:4 – (19:29)
9. Nilsson, Smolinski, Woryna, Lahti – 5:1 – (24:30)
10. Bellego, Kasprzak, Bjoerling, Lindbaeck (d) – 3:3 – (27:33)
11. Woelbert, Woryna, Fajfer, Nilsson (d) – 1:5 – (28:38)
12. Lahti, Drabik, Bellego, Tarasienko – 1:5 – (29:43)
13. Woelbert, Lindbaeck, Nilsson, Kasprzak – 3:3 – (32:46)
14. Bellego, Klindt, Smolinski, Bjoerling – 4:2 – (36:48)
15. Drabik, Nilsson, Lindbaeck, Woelbert – 3:3 – (39:51)

wyniki za: sportowefakty.wp.pl / svemo.se

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
148+62
246+6
345+8
444+14
543-8
643-43
742-17
841-22

Najbliższe mecze

EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz

Skip to content