Bjerre: Triumf w Toruniu pozwoli zbliżyć się do pierwszej czwórki - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Bjerre: Triumf w Toruniu pozwoli zbliżyć się do pierwszej czwórki

Kenneth Bjerre ponownie był jednym z liderów MRGARDEN GKM-u Grudziądz, który pewnie pokonał Get Well Toruń 55:35. Duńczyk nie krył zadowolenia ze swojej postawy, ale był za to rozgoryczony zachowaniem Jacka Holdera. Australijczyk pozbawił go punktu bonusowego w trzynastym biegu, zawracając kilka metrów przed linią mety.

Sytuacja miała miejsce w trzynastym wyścigu, kiedy to Bjerre wpadł na linię mety za Krzysztofem Buczkowskim. Zgodnie z regulaminem w przypadku oficjalnie zapisanego „defektu” Holdera Duńczykowi nie należy się punkt bonusowy, a klub GKM S.A. nie ma regulaminowych podstaw do wypłacenia mu pieniędzy za zasłużone dodatkowe „oczko”. Sprawca całego zamieszania tuż po zdarzeniu zdawał się nie przejmować sprawą, z kolei w środę wydał specjalne oświadczenie, w którym przeprosił Kennetha za swoje zachowanie.

Z inicjatywy kibiców na portalu zrzutka.pl już w poniedziałek powstała zbiórka, która ma zrekompensować stratę zawodnika MRGARDEN GKM, a przede wszystkim pokazać swój sprzeciw wobec podobnych zachowań zawodników w przyszłości. Fani zebrali już ponad 80% regulaminowej kwoty.

– Odnieśliście największe w historii zwycięstwo z toruńskim zespołem. Jak podsumujesz te spotkanie?

– Miło tak pewnie zwyciężyć, ale jeśli chcemy awansować do play-off, musimy również wygrać kolejny mecz z Gorzowem i następny w Toruniu . Nieważne czy będzie to 5 czy 20 punktów, triumf w Toruniu pozwoli zbliżyć się do pierwszej czwórki.

– Pojechałeś kolejne bardzo dobre spotkanie, w którym wreszcie udało się nie zaliczyć ani jednego zera w programie…

– Tak, jestem z tego zadowolony. Nie miałem dzisiaj najlepszych startów i musiałem powalczyć o punkty na dystansie. Sprzęt był szybki, czułem się na nim komfortowo, więc przyjemnie było odnieść kilka zwycięstw i pokonać rywala w każdym starcie.

– Czułeś dzisiaj derbową atmosferę, czy był to dla ciebie normalny mecz?

Nie czułem na sobie presji związanej z derbami. Było to dla mnie kolejne spotkanie, w którym chciałem zdobyć jak najwięcej punktów. Może moi polscy koledzy czuli się inaczej w związku z derbami. Dla mnie każde spotkanie jest ważne.

– Muszę zapytać o sytuację z Jackiem Holderem. Co o tym sądzisz?

– A jak Ty to widziałeś?

– Brak słów, aby to skomentować. Nie powinno się tak robić.

– To nieprofesjonalne zachowanie, kiedy zawracasz zaraz przed linią mety. Nie dostałem punktu bonusowego za ten bieg, co wiąże się z mniejszą wypłatą. Czy następnym razem powinienem ścigać się z Buczkowskim, aby dostać 2 punkty? To nie jest fair. Zatrzymał się zaraz przed metą. Pokazał, że jest jeszcze dużym dzieckiem.

– Co od niego usłyszałeś, kiedy rozmawialiście po biegu?

– Po prostu się śmiał.

– Czy uważasz, że powinno rozważyć się zmianę w regulaminie, aby przyznawać bonus w takich sytuacjach, podobnie jak ma to miejsce w Szwecji?

– Tak, bo w takich przypadkach musimy rywalizować z kolegami z drużyny. To jest biznes, każdy punkt daje nam zarobek i nie możemy sobie pozwolić na relaks. Jeśli mam jednak rywalizować twardo z Buczkowskim, to nie ma to nic wspólnego z drużynową jazdą. Dlatego uważam, że ta zasada powinna zostać zmieniona.

Rozmawiał: Rafał Gurgurewicz 

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
PLATINUM MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content