Czas na rewanż z "Bykami"! FOGO Unia Leszno - MRGARDEN GKM (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Czas na rewanż z „Bykami”! FOGO Unia Leszno – MRGARDEN GKM (zapowiedź)

Już w piątek drugi raz w ciągu 5 dni zmierzą się ekipy MRGARDEN GKM i FOGO Unii Leszno. Tym razem gospodarzem będzie drużyna Mistrza Polski, która w minioną niedzielę po raz pierwszy w tym sezonie straciła ligowy punkt. Miało to miejsce własnie w Grudziądzu, co uznano za duży sukces żółto-niebieskich, którzy w tym spotkaniu prowadzili już nawet 10 „oczkami”. Teraz czas na rewanż! Zadanie dla podopiecznych Roberta Kempińskiego podwójnie trudne.

Leszczyński „dream team” nie zwykł przegrywać na własnym torze. W tym roku rozegrali na stadionie im. Alfreda Smoczyka trzy mecze i trzykrotnie zdobywali minimum 50 punktów. Na inaugurację zwyciężyli z BETARD Spartą Wrocław 50:40, w trzeciej kolejce podejmowali TRULY.WORK Stal Gorzów i wygrali 51:39. W takim samym stosunku rozprawili się z STELMET Falubazem Zielona Góra w pojedynku VI rundy. Jak wypadną grudziądzanie? Czy przekroczą granicę 40 punktów? A może sprawią sensację i urwą kolejne ligowe punkty Mistrzom Polski?

W niedzielnym spotkaniu wszystko zależało od seniorów, którzy do pewnego momentu byli bezbłędni. Na wyjeździe nie będzie już tak prosto, a nadal wielką zagadką jest forma Antonio Lindbaecka, który lepsze występy przeplata tymi gorszymi. Równie niestabilnie jedzie Przemysław Pawlicki, który na H4 wielu osobom przypomina jazdą i skutecznością Tomasza Golloba, jednak na torach poza Grudziądzem ma problem z wygrywaniem wyścigów. Tor w Lesznie to jego domowy, tam uczył się żużlowego rzemiosła, więc działacze, kibice i z pewnością sam zawodnik liczy na dobry wynik i pokazanie tego co najlepsze przed miejscową publicznością.

Strasznie pechowy sezon ma Krzysztof Buczkowski, który znajduje się w wysokiej dyspozycji, ale w ostatnim czasie zaliczył fatalne upadki. Na szczęście „Buczek” nie musi zrobić sobie dłuższej przerwy od żużla i wspomoże swoją drużynę w Lesznie. Mocno liczyć można także na uwielbiającego ten tor – Artema Lagutę, a także stabilnego w tym roku Kennetha Bjerre, który w przeszłości przez dwa sezony reprezentował barwy „Byków”. Bardzo przydałyby się punkty juniorów. Zarówno Marcin Turowski, jak i Kamil Wieczorek są w niezłej formie, co pokazują w rozgrywkach o Drużynowe Mistrzostwo Polski Juniorów, a i w przeszłości w PGE Ekstralidze już niejednokrotnie urwali punkt bardziej doświadczonym rywalom.

Zadanie grudziądzkich młodzieżowców będzie jednak wyjątkowo trudne, ze względu na siłę leszczyńskich juniorów. Bartosz Smektała i Dominik Kubera to najsilniejszy duet młodzieżowców w lidze, który z powodzeniem może ścigać się także na pozycjach seniorów. FOGO Unia jest monolitem. Jeśli zawodzi jeden czy dwóch zawodników – nadrabiają to kolejni, co doskonale mogliśmy zaobserwować na Hallera 4 w niedzielę. Wtedy to rozczarowali Jarosław Hampel i Brady Kurtz, ale genialnie spisali się m.in. Piotr Pawlicki oraz Kubera. To własnie młodszy z braci Pawlickich w tym sezonie wyrasta na prawdziwego lidera biało-niebieskich i prezentuje niesamowitą dyspozycję. Podobnie jest w przypadku Emila Sayfutdinova, jednak on nie imponował prędkością w Grudziądzu. W meczu „na Smoczyku” z pewnością będzie chciał powrócić do dwucyfrowej zdobyczy punktowej.

Start piątkowych zawodów o godzinie 18:00. Kto nie może wybrać się tego dnia na stadion w Lesznie zachęcamy do obejrzenia transmisji na żywo w ELEVEN Sports. Emocji i ciekawych wyścigów z pewnością nie zabraknie!

Awizowane składy:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Kenneth Bjerre
2. Antonio Lindbaeck
3. Przemysław Pawlicki
4. Krzysztof Buczkowski
5. Artem Laguta
6. Marcin Turowski
7. Kamil Wieczorek

FOGO Unia Leszno
9. Emil Sayfutdinov
10. Brady Kurtz
11. Jarosław Hampel
12. Janusz Kołodziej
13. Piotr Pawlicki
14. Bartosz Smektała
15. Dominik Kubera

Szczegóły meczu:
Data: 7.06.2019
Godzina: 18:00
Transmisja: ELEVEN Sports 2
Sędzia: Paweł Słupski
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński

Skip to content