Żużlowa niedziela ponownie w Grudziądzu. MRGARDEN GKM - FOGO Unia Leszno (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Żużlowa niedziela ponownie w Grudziądzu. MRGARDEN GKM – FOGO Unia Leszno (zapowiedź)

Pierwszy raz w tym sezonie czeka nas żużlowa niedziela na Hallera 4! Poprzednie dwa spotkania w tym sezonie żółto-niebiescy rozgrywali na własnym torze w piątki, a jedyny mecz zaplanowany na niedzielę – z Get Well Torun został przełożony. Pojedynkiem z FOGO Unią Leszno podopieczni Roberta Kempińskiego mogą wykonać duży krok w kierunku góry, lub dołu tabeli. Aby przybliżyć się do realizacji celu i zyskać przewagę nad rywalami do miejsca w fazie play-off przydałoby się zwycięstwo z Mistrzami Polski.

Każdy zdaje sobie jednak sprawę, że będzie to piekielnie trudne zadanie. Rozpędzony lider PGE Ekstraligi ma na koncie 12 punktów w sześciu meczach. Niepokonane „Byki” tylko w jednym meczu – w Toruniu – nie osiągnęły granicy 50 punktów. Prawdziwy respekt wzbudziły po spotkaniu w Częstochowie, kiedy to jednego z kandydatów do górnej czwórki… rozgromili 59:31. Cały czas jest też w pamięci mecz z 21 kwietnia 2018 roku. Wtedy to leszczynianie przyjechali do Grudziądza i zdobyli aż… 62 punkty. Teraz nikt z obozu grudziądzkiego nie dopuszcza do myśli podobnego scenariusza.

Żółto-niebiescy przystąpią do tego pojedynku osłabieni brakiem Patryka Rolnickiego, który w Gorzowie nabawił się poważnej kontuzji nogi. Do składu powraca Kamil Wieczorek, dla którego będzie to pierwszy występ ligowy w tym roku. Wcześniej nie najlepiej prezentował się w przedsezonowych test-meczach, a jedynie był dwukrotnie wpisywany pod numer 8. Teraz jest pewne, że dostanie szansę jazdy od początku. Forma Kamila z ostatnich występów w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów daję nutkę optymizmu. Zadanie jak na debiut będzie jednak szalenie trudne, gdyż rywalem będzie najlepsza para młodzieżowa w Polsce – Bartosz Smektała i Dominik Kubera.

Czy to własnie juniorzy zadecydują o losach niedzielnego spotkania? Grudziądzanie na pewno liczą na punkty całej drużyny, ale niemal tradycyjnie niemal wszystko może zależeć od formacji seniorów. Tam niestabilną formę prezentuje Antonio Lindbaeck, który gdy już się wydawało, że doszedł do formy… zaliczył przeciętny występ w Gorzowie i słaby w szwedzkiej Elitserien. „Toninho” wraz z rozkręcającym się po kontuzji Artemem Lagutą na mecz przyjedzie prosto z rundy Grand Prix w słoweńskim Krsko. Uskrzydlony zwycięstwem w finale Indywidualnych Mistrzostw Danii powinien być Kenneth Bjerre, który w czwartkowych zawodach wywalczył komplet 18 punktów. Na swoim torze nie zawodzili dotychczas Krzysztof Buczkowski i Przemysław Pawlicki. Obaj pieczołowicie przygotowywali się podczas przedmeczowych treningów i liczą na udany występ w niedzielę.

Ekipa z Lesznya nie ma słabych punktów. Nawet podczas nieobecności spowodowanej kontuzją Jarosława Hampela miejsce byłego wicemistrza Świata godnie zastąpili juniorzy oraz Australijczyk Jaimon Lidsey. „Byki” wyglądają na ekipę kompletną, prowadzoną przez świetnie dysponowanych Emila Sayfutdinova i Piotra Pawlickiego. Coraz lepiej po urazie łopatki wygląda Hampel, a solidną marką jest Janusz Kołodziej, który podobnie jak Sajfutdinov pojedzie dzień wcześniej w Krsko. Skład trenera Piotra Barona uzupełnia Brady Kurtz, który w ostatnim meczu z Stelmet Falubazem Zielona Góra pauzował ze względu na upadek w Anglii. Tydzień przerwy mógł jednak wystarczyć Australijczykowi na dojście do pełnej sprawności, a to, że potrafi ścigać się na H4 udowodnił w zeszłym roku.

Kto wyjdzie z tego starcia obronną ręką? Czy MRGARDEN GKM wygraną z FOGO Unią potwierdzą, że wraca Twierdza Grudziądz? A może to Mistrzowie Polski jeszcze mocniej rozsiądzą się na fotelu lidera PGE Ekstraligi po siódmej wygranej? O tym przekonamy się w niedzielne popołudnie. Serdecznie zapraszamy na stadion przy ulicy Hallera 4!

Awizowane składy:

FOGO Unia Leszno
1. Emil Sayfutdinov
2. Brady Kurtz
3. Jarosław Hampel
4. Janusz Kołodziej
5. Piotr Pawlicki
6. Dominik Kubera
7. Bartosz Smektała

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Kenneth Bjerre
10. Antonio Lindbaeck
11. Przemysław Pawlicki
12. Krzysztof Buczkowski
13. Artem Laguta
14. Kamil Wieczorek
15. Marcin Turowski

Szczegóły meczu:
Data: 2.06.2019
Godzina: 16:30
Sędzia: Jerzy Najwer
Komisarz toru: Maciej Głód
Kontroler motocykli: Błażej Demski

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
112+14
212+12
312+6
412+4
510-4
610-6
710-12
810-14

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content