Żółto-niebiescy powalczą o ważne punkty. TRULY.WORK Stal Gorzów - MRGARDEN GKM (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Żółto-niebiescy powalczą o ważne punkty. TRULY.WORK Stal Gorzów – MRGARDEN GKM (zapowiedź)

Po przerwie spowodowanej odwołanym spotkaniem z Get Well Toruń oraz Grand Prix w Warszawie do rywalizacji w PGE Ekstralidze powraca drużyna MRGARDEN GKM. Podopiecznych Roberta Kempińskiego w najbliższy piątek czeka wyjazdowe starcie z TRULY.WORK Stalą Gorzów. Gospodarze tego spotkania, podobnie jak nasz zespół ma na koncie dwa zwycięstwa i 4 punkty w tabeli PGE Ekstraligi.

Jak 3-tygodniowa przerwa wpłynie na dyspozycję grudziądzan? Ostatnie spotkanie ligowe odbyło się 3 maja. MRGARDEN GKM wygrał z BETARD Spartą Wrocław 50:40. Od tego czasu startów naszym zawodnikom nie brakowało. Żółto-niebiescy pojawiali się na torach szwedzkiej Elitserien, brytyjskiej Premiership, czy też podczas warszawskiego Grand Prix na PGE Narodowym. Juniorzy mieli okazję ścigać się m.in. w Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów. W większości zawodów grudziądzanie prezentowali się z dobrej strony i można liczyć, że potwierdzą swoją dobrą dyspozycję w Gorzowie.

Na dobre tory wrócił Antonio Lindbaeck, który na początku rozgrywek prezentował się niemrawo. Ostatnie występy „Toninho” pozwalają mieć nadzieję, że pokaże on na gorzowskim torze swój pełny potencjał. Dobrze spisuje się także Kenneth Bjerre. To właśnie obcokrajowcy stworzą pierwszy duet w talii Roberta Kempińskiego. W drugiej parze pojadą Przemysław Pawlicki i Krzysztof Buczkowski. „Shamek” jest byłym zawodnikiem gorzowskiej Stali, a poza tym wygrał tam mocno obsadzony przedsezonowy Memoriał Edwarda Jancarza. Ligowe ściganie sporo różni się jednak od tego towarzyskiego. Z kolei „Buczek” po ostatnim słabszym występie w Elitserien w pełni zrehabilitował się i nazajutrz pewnie awansował do półfinału Indywidualnych Mistrzostw Polski. Z juniorami pojedzie Artem Laguta. Rosjanin nie ma łatwego wejścia w sezon, które skomplikowała kontuzja obojczyka. Mamy jednak nadzieję, że z biegiem czasu „Tiomka” dojdzie do swojej najwyższej formy, a już w piątek pokaże to, do czego przyzwyczaił grudziądzkich kibiców, a wiec pewną i skuteczną jazdę. Duet juniorów stworzą tradycyjnie Patryk Rolnicki i Marcin Turowski.

Gorzowianie także w ostatnim meczu pokonali BETARD Spartę na własnym torze. Było to jednak niecały tydzień temu. Wtedy to ze świetnej strony pokazał się niekwestionowany lider i kapitan drużyny Bartosz Zmarzlik, który wraz z Andersem Thomsenem, Szymonem Woźniakiem oraz przebudzonym Peterem Kildemandem zapewnił swojemu zespołowi zwycięstwo nad osłabionymi wrocławianami. Rozczarował Krzysztof Kasprzak, który z pewnością będzie chciał się „odgryźć” już w piątkowym spotkaniu. Nie zachwycili też juniorzy. Rewelacja początku sezonu – Rafał Karczmarz zmagał się z chorobą i sił wystarczyło mu tylko na pokonanie jednego juniora z Wrocławia. Cenne doświadczenie w rozgrywkach ligowych zbiera za to Mateusz Bartkowiak. Z jego strony można liczyć na pojedyncze wyskoki, takie jak wygrany nie tak dawno wyścig na torze FOGO Unii Leszno.

To nie będzie proste spotkanie dla obu ekip. Gospodarze mają już na koncie jedną porażkę na własnym obiekcie – z Falubazem Zielona Góra. Aby myśleć o fazie play-off nie mogą pozwolić sobie na kolejną przegraną u siebie, a w szczególności z grudziądzanami, którzy także pretendują do awansu do górnej połówki tabeli i zajmują obecnie czwartą lokatę. MRGARDEN GKM zamierza wygrać w końcu mecz wyjazdowy i przerwać niechlubną serię spotkań bez zwycięstwa w delegacji. Kto lepiej wywiąże się ze swojego zadania? Kto zgarnie pełną pulę? A może drużyny podzielą się punktami? O tym przekonamy się w piątkowy wieczór około godziny 20:00!

Awizowane składy:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Kenneth Bjerre
2. Anotnio Lindbaeck
3. Przemysław Pawlicki
4. Krzysztof Buczkowski
5. Artem Laguta
6. Patryk Rolnicki
7. Marcin Turowski

TRULY.WORK Stal Gorzów
9, Szymon Woźniak
10. Peter Kildemand
11. Krzysztof Kasprzak
12. Anders Thomsen
13. Bartosz Zmarzlik
14. Mateusz Bartkowiak
15. Rafał Karczmarz

Szczegóły meczu:

Start: godz. 18:00
Transmisja: ELEVEN Sports 1
Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Jacek Woźniak

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content