Żółto-niebiescy postraszą faworyta? STELMET Falubaz Zielona Góra - MRGARDEN GKM (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Żółto-niebiescy postraszą faworyta? STELMET Falubaz Zielona Góra – MRGARDEN GKM (zapowiedź)

Słaby występ i porażka w Lublinie, świetne widowisko i wygrana z forBET Włókniarzem Częstochowa na H4. To dotychczasowy dorobek tego sezonu drużyny MRGARDEN GKM, która musiała radzić sobie bez lidera – Artema Laguty. Teraz głodny jazdy Rosjanin wraca do składu żółto-niebieskich i z pewnością da spory komfort całemu zespołowi. Czy wystarczy to na pokonanie jednego z faworytów ligi na ich terenie? Już w piątek mecz w Zielonej Górze!

STELMET Falubaz uznawany jest za faworyta do finału PGE Ekstraligi obok FOGO Unii Leszno i BETARD Sparty Wrocław. Nic dziwnego, patrząc na seniorskie zestawienie zielonogórzan nie widać słabszego ogniwa. Zimowe transfery – Nicki Pedersen i Martin Vaculik jak dotąd w pełni się spłacają. Zarówno Duńczyk, jak i Słowak prezentują u progu sezonu wyborną formę. Nie zawodzi krajowy lider Falubazu Patryk Dudek, a o słabszym poprzednim roku zapomniał Piotr Protasiewicz. Inauguracyjny pojedynek z Get Well Toruń nie wyszedł piątemu seniorowi w talii Adama Skórnickiego. Michael Jepsen Jensen udowodnił jednak w drugim meczu we Wrocławiu, że także stać go na skuteczne punktowanie. Jak dotąd piętą achillesową ekipy z W69 są juniorzy. Zarówno Mateusz Tonder, jak i przede wszystkim Norbert Krakowiak w ligowych występach nie potwierdzają dobrej dyspozycji z zawodów młodzieżowych. Starcie z grudziądzanami ma być dla nich przełomem. Czy tak się stanie? Przekonamy się w piątkowy wieczór.

Po przeciwnej stronie staną Patryk Rolnicki i Marcin Turowski. Ten pierwszy po nieudanym meczu w Lublinie w pełni zrehabilitował się w pojedynku z Częstochową. Drugi z nich ma znakomitą skuteczność w biegach juniorów – jest na razie niepokonany. Czy utrzyma tą passę? Punkty juniorów mogą w dużym stopniu wpłynąć na końcowy wynik. Sporo będzie zależeć też od seniorów. Czy Kenneth Bjerre i Krzysztof Buczkowski potwierdzą wysoką formę? Jak Artem Laguta zaprezentuje się w swoim premierowym występie po kontuzji obojczyka? Czy Przemysław Pawlicki udowodni, że potrafi być skuteczny także na wyjazdach po wpadce w Lublinie? I w końcu – czy Antonio Lindbaeck w końcu pojedzie na miarę swoich oczekiwań? W pierwszych dwóch spotkaniach Szwed nie zawodził, ale także nie zachwycał. Uczestnika cyklu Grand Prix 2019 stać z pewnością na dużo więcej. Odpowiedzi na te wszystkie zagadki i pytania poznamy już w Zielonej Górze na tle silnego przeciwnika. To spotkanie może pokazać też prawdziwą wartość zespołu trenera Roberta Kempińskiego.

Obie ekipy pieczołowicie przygotowały się do tego spotkania. Grudziądzanie trenowali na własnym torze wieczorową porą i na swoim torze starali stworzyć się podobne warunki do tego jakich spodziewają się zastać na W69. Zielonogórzanie także nie lekceważą najbliższego rywala i przestrzegają swoich kibiców przed hurraoptymizmem, który bierze się z tego, że GKM nie wygrał na wyjeździe od czasu powrotu do PGE Ekstraligi w 2015 roku i jest uznawany za drużynę własnego toru. Żółto-niebiescy starają się zaprzeczyć tej tezie i chcą w końcu udowodnić, że stać ich także na przywożenie ligowych punktów z delegacji. Czy uda się to w piątek? Będzie o to szalenie trudno, ale z pewnością grudziądzanom nie zabraknie determinacji i dadzą z siebie wszystko, aby uzyskać jak najlepszy wynik i postraszyć faworyzowanego przeciwnika.

Awizowane składy:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Kenneth Bjerre
2. Antonio Lindbaeck
3. Przemysław Pawlicki
4. Krzysztof Buczkowski
5. Artem Laguta
6. Patryk Rolnicki
7. Marcin Turowski

STELMET Falubaz Zielona Góra
9. Patryk Dudek
10. Michael Jepsen Jensen
11. Piotr Protasiewicz
12. Martin Vaculik
13. Nicki Pedersen
14. Mateusz Tonder
15. Norbert Krakowiak

Szczegóły meczu:

Data: 26.04.2019
Godzina: 20:30
Transmisja: ELEVEN Sports 1 (studio od 20:15)
Stadion: SWISS KRONO Arena Zielona Góra
Sędzia: Michał Sasień
Komisarz toru: Arkadiusz Kalwasiński
Kontroler motocykli: Błażej Demski

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1817+124
2811-30
389+34
489+19
586-9
686-37
784-84
883-97

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław
FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów

Skip to content