Krzysztof Buczkowski pojedzie w eliminacjach do Grand Prix 2020! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Krzysztof Buczkowski pojedzie w eliminacjach do Grand Prix 2020!

Po odwołanym z powodu nieregulaminowego stanu toru finale Złotego Kasku w Pile członkowie Głównej Komisji Sportu Żużlowego spotkali się na nadzwyczajnym posiedzeniu w Poznaniu. Jednym z punktów obrad był wybór i nominacja zawodników do międzynarodowych eliminacji Grand Prix 2020 oraz Indywidualnych Mistrzostw Europy 2019.

Miło nam poinformować, że szansę występu w światowych eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata otrzymał Krzysztof Buczkowski! Kapitan MRGARDEN GKM rywalizację rozpocznie już w czerwcu. Jak na razie nie wiadomo do której z rund kwalifikacyjnych zostanie wyznaczony „Buczek”. Listy startowe poszczególnych turniejów poznamy w późniejszym terminie.

Komunikat GKSŻ:

„Na podstawie wyników półfinałów Złotego Kasku GKSŻ postanowiła nominować do eliminacji IMŚ /SGP następujących zawodników: Piotr Protasiewicz, Paweł Przedpełski, Szymon Woźniak, Krzysztof Buczkowski, Bartosz Smektała, Jarosław Hampel.

Do eliminacji IME /SEC zawodnicy zostali wylosowani w sposób następujący: Bartosz Smektała, Janusz Kołodziej, Kacper Woryna, Tobiasz Musielak, Paweł Przedpełski, Dominik Kubera, Adrian Miedziński.”

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content