Krzysztof Buczkowski pojedzie w eliminacjach do Grand Prix 2020! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Krzysztof Buczkowski pojedzie w eliminacjach do Grand Prix 2020!

Po odwołanym z powodu nieregulaminowego stanu toru finale Złotego Kasku w Pile członkowie Głównej Komisji Sportu Żużlowego spotkali się na nadzwyczajnym posiedzeniu w Poznaniu. Jednym z punktów obrad był wybór i nominacja zawodników do międzynarodowych eliminacji Grand Prix 2020 oraz Indywidualnych Mistrzostw Europy 2019.

Miło nam poinformować, że szansę występu w światowych eliminacjach Indywidualnych Mistrzostw Świata otrzymał Krzysztof Buczkowski! Kapitan MRGARDEN GKM rywalizację rozpocznie już w czerwcu. Jak na razie nie wiadomo do której z rund kwalifikacyjnych zostanie wyznaczony „Buczek”. Listy startowe poszczególnych turniejów poznamy w późniejszym terminie.

Komunikat GKSŻ:

„Na podstawie wyników półfinałów Złotego Kasku GKSŻ postanowiła nominować do eliminacji IMŚ /SGP następujących zawodników: Piotr Protasiewicz, Paweł Przedpełski, Szymon Woźniak, Krzysztof Buczkowski, Bartosz Smektała, Jarosław Hampel.

Do eliminacji IME /SEC zawodnicy zostali wylosowani w sposób następujący: Bartosz Smektała, Janusz Kołodziej, Kacper Woryna, Tobiasz Musielak, Paweł Przedpełski, Dominik Kubera, Adrian Miedziński.”

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content