Zrehabilitować się za Lublin! MRGARDEN GKM - forBET Włókniarz Częstochowa (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Zrehabilitować się za Lublin! MRGARDEN GKM – forBET Włókniarz Częstochowa (zapowiedź)

Inauguracja sezonu na Hallera 4 zapowiada się bardzo interesująco. Pojedynki MRGARDEN GKM z forBET Włókniarzem Częstochowa od zawsze budziły wielkie emocje, a często rozstrzygały się w ostatnich biegach. Tak było choćby w sezonie 2018, kiedy to dwukrotnie notowaliśmy wynik remisowy – 45:45. Teraz obie ekipy chcą zgarnąć pełną pulę, a pod presją będą gospodarze tego spotkania, którzy w minioną niedzielę przegrali mecz w Lublinie z beniaminkiem PGE Ekstraligi, którego nie powinni przegrać.

W piątek żółto-niebiescy powalczą nie tylko o pierwsze ligowe punkty, ale także o odzyskanie zaufania kibiców, które zostało mocno nadszarpnięte nad Bystrzycą. Lublinianie, którzy już w pierwszej serii startów stracili swojego lidera – Andreasa Jonssona, odnieśli zwycięstwo 49:41, wprowadzając w euforię miejscowych kibiców oraz w zachwyt ekspertów i obiektywnych fanów speedwaya. Grudziądzanie nie zaprezentowali się z dobrej strony. Pretensji nie można mieć do najskuteczniejszych tego dnia w ekipie Roberta Kempińskiego: Kennetha Bjerre i Krzysztofa Buczkowskiego. Obaj prezentują u progu rozgrywek bardzo dobrą formę. Więcej oczekiwano po Antonio Lindbaecku oraz przede wszystkim Przemysławie Pawlickim. Ten duet w piątkowy wieczór będzie miał wiele do udowodnienia działaczom i kibicom grudziądzkiego klubu.

Nasza drużyna wciąż zmagać się będzie z brakiem Artema Laguty. Za kontuzjowanego Rosjanina, który przechodzi rehabilitację złamanego obojczyka stosowane będzie zastępstwo zawodnika. Duet juniorów stworzą Marcin Turowski i Patryk Rolnicki. „Turoś” pozytywnie zaskoczył w Lublinie, m.in. wygrywając wyścig młodzieżowy. Na przeciwnym biegunie znalazł się wychowanek tarnowskiego klubu, który podróż do województwa lubelskiego zakończył bez punktów. Jeśli MRGARDEN GKM myśli o wygranej to w piątkowy wieczór wszystko musi „zagrać”, a przy braku „Tiomki” każdy z zawodników powinien dołożyć ważne punkty.

Trener Kempiński zdecydował się na zmianę ustawienia par. Tym razem odpowiedzialną rolę jazdy z juniorem otrzymał Kenneth Bjerre. – Pomysł na zmianę par wziął się z wyniku poszczególnych zawodników. Bjerre jest w dobrej formie, dlatego musi pojechać z numerem 13. Przemysław Pawlicki jedzie słabiej, musi mieć więc mocnego doparowego. Wszystko jest przemyślane. Po piątkowym meczu będę mógł powiedzieć dlaczego tak ustawiłem pary. Na razie niech to zostanie tajemnicą – stwierdził podczas środowego treningu „Kempes”.

Mocno do meczu przygotowują się także częstochowianie. „Lwy” mają już na koncie dwa „oczka” w ligowej tabeli po wygranej na własnym torze z TRULY.WORK Stalą Gorzów 47:43. W czwartek Włókniarz udał się na specjalny trening do Gdańska, aby potrenować w warunkach zbliżonych do tego, czego spodziewają się zastać na torze w Grudziądzu. O sile gości z pewnością stanowić będzie duet liderów: Leon MadsenFredrik Lindgren, który tak świetnie zaprezentował się na Hallera 4 w ubiegłym sezonie. Wtedy do skandynawski duet wywalczył aż 33 z 45 punktów całego zespołu. Skład seniorski uzupełnią: Matej Zagar, Adrian Miedziński oraz Paweł Przedpełski. Cała trójka miewała na grudziądzkim torze bardzo różne wyniki, a dobre występy przeplatali słabymi. Duet juniorów stworzą Michał Gruchalski oraz Jakub Miśkowiak, którzy bardzo dobrze poradzili sobie ze swoimi rówieśnikami z Gorzowa na inaugurację sezonu.

Kto wyjdzie z tej potyczki obronną ręką? Kto do swojego dorobku dwa ligowe punkty? A może po raz czwarty z rzedu pojedynek grudziądzko-częstochowski zakończy się wynikiem remisowym? Na te i inne pytania, których wśród kibiców nie brakuje, odpowiedzi poznamy już z piątek po godzinie 22. Ubierzcie się ciepło i wspierajcie żółto-niebieskich z wysokości trybun na H4!

Awizowane składy:

forBET Włókniarz Częstochowa
1. Leon Madsen
2. Paweł Przedpełski
3. Adrian Miedziński
4. Fredrik Lindgren
5. Matej Zagar
6. Michał Gruchalski
7. Jakub Miśkowiak

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Antonio Lindbaeck
10. Artem Laguta
11. Przemysław Pawlicki
12. Krzysztof Buczkowski
13. Kenneth Bjerre
14. Marcin Turowski
15. Patryk Rolnicki

Szczegóły meczu:

Data: 12.04.2019
Godzina: 20:30
Stadion: Stadion GKM Grudziądz S.A.
Sędzia: Piotr Lis
Komisarz toru: Michał Wojaczek

Informacje organizacyjne przed meczem MRGARDEN GKM – forBET Włókniarz Częstochowa

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
148+62
246+6
345+8
444+14
543-8
643-43
742-17
841-22

Najbliższe mecze

EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz

Skip to content