Bjerre: Zaczynam się czuć tutaj jak w domu - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Bjerre: Zaczynam się czuć tutaj jak w domu

Do startu PGE Ekstraligi pozostało już tylko kilkanaście dni. Zawodnicy wciąż szlifują formę, dopracowują sprzęt przed pierwszymi meczami sezonu, a w przypadku Kennetha Bjerre – zaprzyjaźniają się z grudziądzkim torem. Duńczyk opowiedział nam m.in. o przygotowaniu do startu ligi.

– Jak na razie wystąpiłem w kilku treningach. W piątek wystartuję w Lesznie, natomiast w sobotę mam pierwszy mecz w angielskiej lidze. W zeszłym tygodniu zrobiłem tu więcej okrążeń niż przez ostatnie kilka lat, zatem przygotowania idą naprawdę w dobrym kierunku. Zaczynam się czuć tutaj jak w domu i zaczynam to lubić. Powoli rozpoznaję ścieżki, często przez obserwację „Buczka”, ale też poprzez rozmowy z innymi zawodnikami. Dużo podpowiada mi Antonio, który jeździ dla Grudziądza już kilka sezonów. Staję się coraz bardziej pewny siebie i o to chodzi – mówi nowy zawodnik w szeregach żółto-niebieskich.

Myśli całej drużyny i wszystkich kibiców skierowane są już w stronę Lublina. To właśnie tam – 7 kwietnia – MRGARDEN GKM rozpocznie rozgrywki PGE Ekstraligi i powalczy o upragnioną wyjazdową wygraną. – Byłem na torze w Lublinie tylko raz, ścigając się w Mistrzostwach Europy dwa lata temu. Jednak to mnie nie odstrasza. Jestem chyba najstarszym zawodnikiem GKM-u, a co za tym idzie, mam duże doświadczenie i zwyczajnie muszę wiedzieć co robić w takich sytuacjach. Jestem w pierwszej dwudziestce Ekstraligi jeśli mówimy o średniej biegowej, zatem chyba będę wiedział jak połączyć to wszystko – uważa Bjerre.

Duńczyk został zaprezentowany kibicom na piątkowej prezentacji drużyny w Hali Widowiskowo-Sportowej na osiedlu Lotnisko. Poprzez treningi i spotkania spędza w Grudziądzu coraz więcej czasu i aklimatyzuje się w naszym środowisku. Jak czuje się po pierwszych miesiącach w nowym klubie? – Byłem tu w tamtym roku, w listopadzie podpisałem kontrakt, spotkałem się z przedstawicielami klubu. Przyjęto mnie miło, a praca z tymi ludźmi jest łatwa i przyjemna. Tak naprawdę oprócz tego spotkania nie działo się zbyt wiele. Zima dla żużla nie jest owocnym czasem, natomiast na ten moment sezon można uznać za otwarty i póki co, podoba mi się to, co tu się dzieje.

Kenneth od początku swojej przygody z Grudziądzem napotyka na swojej drodze wiele wątków… tarnowskich. Przypomnijmy, że przez ostatnie cztery lata był on zawodnikiem, a nawet kapitanem drużyny Grupy Azoty Unii Tarnów. Wraz z nim do MRGARDEN GKM trafił stamtąd Patryk Rolnicki, z którym startował w jednej parze podczas treningu punktowanego z Lokomotivem Daugavpils. Dodatkowo prezentację drużyny poprowadził… tarnowianin Kamil Morydz, a grudziądzki tor niektórzy uważają za podobny do tego tarnowskiego. – No tak, z Patrykiem znamy się już kilka lat i dobrze rozumiemy się na torze, także to nie jest zaskoczenie. W każdym razie chodzi o to, że jeżeli ktoś ma szacunek do mnie, to i ja mam do niego. Wtedy wspólna jazda zawsze będzie wyglądać dobrze. Co do podobieństwa torów – jest i jednocześnie nie jest (śmiech). Jeździłem w Tarnowie przez kilka lat i miło wspominam ten okres, ale teraz w pełni skupiam się na tym co mam tutaj.

Rozmawiał: Michał Żyndżo

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1817+124
289+34
379-46
489+19
586-9
686-37
784-84
873-81

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław
FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów

Skip to content