Damian Lotarski wypożyczony do Kolejarza Opole! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Damian Lotarski wypożyczony do Kolejarza Opole!

„Przede wszystkim dużo jazdy”! To hasło, które przyświeca Damianowi Lotarskiemu na sezon 2019. 18-letni zawodnik MRGARDEN GKM będzie miał sporo okazji do startów w tym roku. Wychowanek GKM-u został wypożyczony do drugoligowego OK Kolejarza Opole.

Przed Damianem bardzo ważny sezon. W związku z tym, że trudno byłoby mu przebić się do ligowego składu w Grudziądzu – w rozgrywkach ligowych będzie startował w ekipie z Opola. Kolejarz jest jednym z faworytów 2. Ligi Żużlowej. Warto jednak dodać, że Lotarski nadal będzie reprezentował MRGARDEN GKM w rozgrywkach młodzieżowych, m.in. Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

– Zdecydowaliśmy się na taki krok, bo uznaliśmy, że to najlepsza droga dla Damiana. Zawodnik w jego wieku potrzebuje dużo jazdy i startów, także w meczach ligowych. Mamy nadzieję, że starty w Opolu pozwolą mu nabrać niezbędnego doświadczenia i w kolejnym sezonie – gdy w wiek seniora przejdą Patryk Rolnicki i Kamil Wieczorek – będzie gotowy do skutecznej jazdy na torach PGE Ekstraligi – mówi prezes GKM S.A. Marcin Murawski.

Damianowi życzymy jak najlepszych rezultatów w jego nowej drużynie i dołożenia cegiełki do przedsezonowego celu Kolejarza – awansu do Nice 1. Ligi Żużlowej!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1612+94
269+54
356-16
454-12
554+9
653-30
763-77
841-22

Najbliższe mecze

KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław

Skip to content