Damian Lotarski wypożyczony do Kolejarza Opole! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Damian Lotarski wypożyczony do Kolejarza Opole!

„Przede wszystkim dużo jazdy”! To hasło, które przyświeca Damianowi Lotarskiemu na sezon 2019. 18-letni zawodnik MRGARDEN GKM będzie miał sporo okazji do startów w tym roku. Wychowanek GKM-u został wypożyczony do drugoligowego OK Kolejarza Opole.

Przed Damianem bardzo ważny sezon. W związku z tym, że trudno byłoby mu przebić się do ligowego składu w Grudziądzu – w rozgrywkach ligowych będzie startował w ekipie z Opola. Kolejarz jest jednym z faworytów 2. Ligi Żużlowej. Warto jednak dodać, że Lotarski nadal będzie reprezentował MRGARDEN GKM w rozgrywkach młodzieżowych, m.in. Drużynowych Mistrzostwach Polski Juniorów.

– Zdecydowaliśmy się na taki krok, bo uznaliśmy, że to najlepsza droga dla Damiana. Zawodnik w jego wieku potrzebuje dużo jazdy i startów, także w meczach ligowych. Mamy nadzieję, że starty w Opolu pozwolą mu nabrać niezbędnego doświadczenia i w kolejnym sezonie – gdy w wiek seniora przejdą Patryk Rolnicki i Kamil Wieczorek – będzie gotowy do skutecznej jazdy na torach PGE Ekstraligi – mówi prezes GKM S.A. Marcin Murawski.

Damianowi życzymy jak najlepszych rezultatów w jego nowej drużynie i dołożenia cegiełki do przedsezonowego celu Kolejarza – awansu do Nice 1. Ligi Żużlowej!

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
130
228
320
418
515
611
710
87
Skip to content