H4 wybudziło się z zimowego snu! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

H4 wybudziło się z zimowego snu!

Pierwszy trening na grudziądzkim torze w 2019 roku za nami. W czwartkowe wczesne popołudnie na Hallera 4 pojawiło się pięciu zawodników podstawowego składu MRGARDEN GKM. Dla trójki z nich były to premierowe jazdy przed nadchodzącym sezonem.

Sezon w Grudziądzu otworzył niemal tradycyjnie Artem Laguta, który kilkanaście minut przed godziną 13:00 pokręcił pierwsze kółka na naszym torze. W jeździe Rosjanina, który chwalił przygotowanie nawierzchni, od początku było widać dużą pewność. Przypomnijmy, że pierwszy trening odbył on już w sobotę w niemieckiej miejscowości Wittstock. Tuż po nim na torze pojawili się kolejni żużlowcy.

Pierwsze kółka odbyli Krzysztof Buczkowski i dwa nowe nabytki żółto-niebieskich – Patryk Rolnicki oraz Marcin Turowski. Z każdym przejechanym okrążeniem czuli się pewniej, podobnie jak Kamil Wieczorek, dla którego był to już drugi trening w tym roku. Na H4 trenowali także gościnnie Andriej Kudriaszow (Car Gwarant Start Gniezno) oraz adept grudziądzkiej szkółki żużlowej Kacper Łobodziński, który pod okiem trenera Roberta Kościechy przygotowuje się do egzaminu na licencję „Ż”.

Drugi trening na H4 zaplanowany jest na piątek. Podopieczni Roberta Kempińskiego ponownie wyjadą na tor o godzinie 13:00. Udział w sesji treningowej zapowiedział już Przemysław Pawlicki. Niewykluczone, że do drużyny dołączy także nieobecny w czwartek Damian Lotarski.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
PLATINUM MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content