#40LatTradycji - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

#40LatTradycji

Drodzy Kibice,

w ostatnich dniach otrzymaliśmy od Was sporo wiadomości i pytań dotyczących stosunku GKM S.A. do dziejów czarnego sportu w Grudziądzu. Jak wiecie, historia żużla w naszym mieście jest bardzo bogata i liczy sobie prawie 100 lat. Jako GKM S.A. kontynuujemy wieloletnie tradycje czarnego sportu w Grudziądzu.

Przede wszystkim, chcielibyśmy podkreślić fakt, iż bardzo doceniamy to, że tak aktywnie uczestniczycie w żużlowym życiu miasta i że tak ważne jest dla Was wszystko to, co dotyczy speedwaya w Grudziądzu. Wasze uwagi i spostrzeżenia są dla nas niezwykle cenne, bo klub istnieje przede wszystkim dla Was – kibiców będących z nim na dobre i na złe.

Wiemy, że pewne daty i symbole cieszą się specjalną estymą wśród żółto-niebieskich. Zdajemy sobie sprawę, ile znaczy dla wielu grudziądzan czterdziestolecie powstania GKM-u.

Dlatego, wychodząc naprzeciw Waszym uwagom i propozycjom, postanowiliśmy uczcić je poprzez umieszczenie na oficjalnych strojach teamowych hasła upamiętniającego 40 lat tradycji. Każdy zawodnik wraz ze swoją ekipą nawiąże więc do historii grudziądzkiego żużla. Hasło pojawi się także na materiałach marketingowych, które przygotowujemy na nadchodzący sezon. Zależy nam na uhonorowaniu wszystkich, którzy przez te lata pracowali na rzecz grudziądzkiego speedwaya – zawodników, działaczy, sponsorów, a także kibiców, którzy wierni są żółto-niebieskim barwom.

Jako GKM S.A. staramy się wspierać inicjatywy naszych fanów, czego przykładem jest chociażby współpraca z kibicami, którzy zainicjowali powstanie muralu upamiętniającego legendy GKM-u. Udzielimy wsparcia także działaniom na rzecz kontynuacji projektu, zgodnie ze wcześniejszymi zapewnieniami ze strony kibiców i klubu. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy m.in. edycję gadżetów „Since 1979”, stworzoną z myślą o fanach szczególnie przywiązanych do daty powstania GKM-u. Rozumiemy oraz wspieramy sentyment i szacunek do symboli klubu, stąd także powrót do historycznej nazwy drużyny.

Już dziś zapowiadamy nie tylko wznowienie, ale także rozbudowę cyklu artykułów poświęconych historii żużla w naszym mieście, publikowanego w programie zawodów PGE Ekstraligi. Co mecz znajdziecie w nim tekst przygotowany specjalnie dla naszego klubu przez osoby zajmujące się dziejami czarnego sportu w Polsce. Zorganizujemy także konkurs wiedzy o historii żużla w Grudziądzu, którego celem będzie popularyzacja wiedzy o czarnym sporcie w naszym mieście. W tym zakresie wspieramy już realizację projektu badawczego dotyczącego dziejów oraz fenomenu popularności speedwaya w naszym mieście, o czym będziemy komunikowali w mediach klubowych. Podejmiemy działania, by uczcić tak ważny dla wielu fanów jubileusz także w kolejnych edycjach gadżetów dla żółto-niebieskich.

Chcielibyśmy również przeprosić wszystkich kibiców za niefortunny wpis na naszym Facebooku. Obiecujemy, że wyciągniemy odpowiednie konsekwencje oraz nauczkę na przyszłość w zakresie komunikacji w social media.

Jesteśmy otwarci na Wasze propozycje i uwagi, więc zachęcamy serdecznie do dzielenia się nimi z klubem. #40LatTradycji tworzymy bowiem wszyscy – cała żółto-niebieska rodzina.

Ze sportowym pozdrowieniem
Marcin Murawski
Prezes GKM S.A.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content