Nasi rywale: Fogo Unia Leszno - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Nasi rywale: Fogo Unia Leszno

Drużyna idealna, w której ciężko znaleźć słabe punkty. Tak można najkrócej podsumować ekipę Fogo Unię Leszno, która w sezonie 2019 powalczy o trzeci tytuł Drużynowego Mistrza Polski z rzędu. To właśnie „Byki” przedstawiamy w ostatniej części cyklu, w której bliżej przyglądamy się przeciwnikom w PGE Ekstralidze.

Historia spotkań z GKM:

W historii rozegrano 18 pojedynków leszczyńsko-grudziądzkich, w których aż 14 razy górą była ekipa z Wielkopolski. 9 razy Unia wygrywała na własnym torze, a GKM z jej terenu nie wywiózł ani jednego meczowego „oczka”. Nieco lepiej bywa na H4. Tu jednak także górą goście, którzy zwyciężyli 5 razy. w tym ta obecnie bolesna dla żółto-niebieskiech – 62:28 w sezonie 2018. 4-krotnie w historii wygrywała drużyna z Grudziądza.

Transfery:

Temat wyjaśnił prezes Unii – Piotr Rusiecki… już na fecie z okazji zdobycia tytułu Drużynowego Mistrza Polski po rewanżowym meczu finałowym PGE Ekstraligi. Wtedy to poinformował kibiców, że cała mistrzowska drużyna zostaje na kolejny sezon i w komplecie będą walczyć o obronę złota dla Leszna. W tym momencie transfery leszczyńskiego klubu zostały zakończone, a każdy z zawodników dotrzymał słowa i związał się nowym kontraktem.

Atuty:

Siłą tego zespołu jest mocna i wyrównana drużyna, ale „Byki” mają w sobie coś, co zdecydowanie wyróżnia ich na tle ekstraligowych rywali. Są to oczywiście juniorzy. Podstawowej pary młodzieżowców, czyli Bartosz SmektałaDominik Kubera nie trzeba nikomu przedstawiać i każdy fan żużla zna ich siłę oraz potencjał. Mimo, że leszczynianie posiadają w swoich szeregach mocną formację seniorską to zdarzają się też słabsze dni poszczególnym zawodnikom. Trener Fogo Unii Piotr Baron w takich momentach bez wahania używa swojej tajnej broni i posyła do boju lepiej dysponowanego juniora – przeważnie skutecznie. Dodatkowym atutem drużyny jest własny tor. Ze „Smoczyka” w sezonie 2018 rywale nie wywieźli ani jednego punktu, co nie zdarzyło się żadnej innej ekipie PGE Ekstraligi.

Lider: 

Tak naprawdę w tym miejscu można wpisać każdego z podstawowej czwórki seniorów Fogo Unii. Stawiamy na Emila Sajfutdinowa, który jako jedyny indywidualnie spośród leszczynian znalazł w gronie TOP10 najskuteczniejszych PGE Ekstraligi 2018. Rosjanin zajął w tej klasyfikacji 6 miejsce. To był dobry sezon „Rosyjskiej Torpedy”. Pewne utrzymanie w cyklu Grand Prix, złoty medal w Speedway of Nations do spółki z Artemem Lagutą oraz Glebem Czugunowem i skuteczne występy ligowe. Jeśli Rosjanin, który jest częstym gościem na treningach w Grudziądzu utrzyma swoją dyspozycję to z pewnością kolejny rok z rzędu należeć będzie do czołówki nie tylko naszej ligi, ale także w rywalizacji o Indywidualne Mistrzostwo Świata.

Kadra zespołu: 

Emil Sajfutdinow (Rosja)
Brady Kurtz (Australia)
Jaimon Lidsey (Australia)
Piotr Pawlicki
Jarosław Hampel
Janusz Kołodziej

Bartosz Smektała
Dominik Kubera
Szymon Szlauderbach
Tymoteusz Picz
Kacper Pludra
Krzysztof Sadurski

Trener/menager: Piotr Baron

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
112+14
212+12
312+6
412+4
510-4
610-6
710-12
810-14

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content