Kempiński: Potrzeba nam szczęścia i wiary we własne możliwości - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Kempiński: Potrzeba nam szczęścia i wiary we własne możliwości

Trener MRGARDEN GKM ocenił okres transferowy w wykonaniu naszego klubu. Robert Kempiński zdradził z jakich powodów do drużyny żółto-niebieskich dołączyło trzech nowych zawodników i ma nadzieję, że dokonane wzmocnienie pozwolą drużynie mocno liczyć się w sezonie 2019 PGE Ekstraligi.

Formację seniorów wzmocnił Kenneth Bjerre, z kolei spośród juniorów wybór padł na Patryka Rolnickiego oraz Marcina Turowskiego– Uważam, że dokonaliśmy w okresie transferowych bardzo mądrych ruchów. Wspólnie z Zarządem i sztabem szkoleniowym podjęliśmy decyzję, aby zakontraktować takich zawodników, którzy wniosą jakąś wartość dodaną do naszego zespołu. Chcieliśmy zawodników, którzy nie tylko będą w stanie zdobywać punkty, ale również szybko zaaklimatyzują się w zespole – mówi „Kempes”.

Szkoleniowiec grudziądzkiej drużyny spore nadzieje wiąże z naszym nowym Duńczykiem. – Bjerre to zawodnik, który jeszcze nie tak dawno przez kilka lat jeździł w Grand Prix, punktuje na dobrym poziomie. Dodatkowo, jak wynika z opinii wielu zawodników i trenerów, jest osobą, która szybko wkomponowuje się w zespół. To bardzo ważne, bo dobra atmosfera zawsze jest kluczem do sukcesów. Bardzo dobrze oceniam też ruch z zakontraktowaniem Rolnickiego i Turowskiego. Pierwszy to junior z doświadczeniem w Ekstralidze. Drugi to rozwojowy, młody zawodnik. Uważam, że oboje wniosą wiele pozytywnego do naszego zespołu – twierdzi trener żółto-niebieskich.

Na co będzie stać MRGARDEN GKM w sezonie 2019? Zdania kibiców i ekspertów są podzielone, jednak nasz trener nie ma wątpliwości, że przy spełnieniu pewnych warunków jego drużynę stać na wiele. – Wszyscy mamy taką nadzieję, że w końcu uda się skutecznie powalczyć o ten wymarzony dla Grudziądza play-off. Dlatego też dokonaliśmy kolejnych wzmocnień. Jedyne co nam potrzeba to odrobiny szczęścia i wiary we własne możliwości. Jeśli te rzeczy się spełnią to uważam, że mamy drużynę, która powalczy o coś więcej niż utrzymanie – podsumował Robert Kempiński.

Zobacz także:

Znamy ceny biletów i karnetów na sezon 2019!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content