Kempiński: Potrzeba nam szczęścia i wiary we własne możliwości - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Kempiński: Potrzeba nam szczęścia i wiary we własne możliwości

Trener MRGARDEN GKM ocenił okres transferowy w wykonaniu naszego klubu. Robert Kempiński zdradził z jakich powodów do drużyny żółto-niebieskich dołączyło trzech nowych zawodników i ma nadzieję, że dokonane wzmocnienie pozwolą drużynie mocno liczyć się w sezonie 2019 PGE Ekstraligi.

Formację seniorów wzmocnił Kenneth Bjerre, z kolei spośród juniorów wybór padł na Patryka Rolnickiego oraz Marcina Turowskiego– Uważam, że dokonaliśmy w okresie transferowych bardzo mądrych ruchów. Wspólnie z Zarządem i sztabem szkoleniowym podjęliśmy decyzję, aby zakontraktować takich zawodników, którzy wniosą jakąś wartość dodaną do naszego zespołu. Chcieliśmy zawodników, którzy nie tylko będą w stanie zdobywać punkty, ale również szybko zaaklimatyzują się w zespole – mówi „Kempes”.

Szkoleniowiec grudziądzkiej drużyny spore nadzieje wiąże z naszym nowym Duńczykiem. – Bjerre to zawodnik, który jeszcze nie tak dawno przez kilka lat jeździł w Grand Prix, punktuje na dobrym poziomie. Dodatkowo, jak wynika z opinii wielu zawodników i trenerów, jest osobą, która szybko wkomponowuje się w zespół. To bardzo ważne, bo dobra atmosfera zawsze jest kluczem do sukcesów. Bardzo dobrze oceniam też ruch z zakontraktowaniem Rolnickiego i Turowskiego. Pierwszy to junior z doświadczeniem w Ekstralidze. Drugi to rozwojowy, młody zawodnik. Uważam, że oboje wniosą wiele pozytywnego do naszego zespołu – twierdzi trener żółto-niebieskich.

Na co będzie stać MRGARDEN GKM w sezonie 2019? Zdania kibiców i ekspertów są podzielone, jednak nasz trener nie ma wątpliwości, że przy spełnieniu pewnych warunków jego drużynę stać na wiele. – Wszyscy mamy taką nadzieję, że w końcu uda się skutecznie powalczyć o ten wymarzony dla Grudziądza play-off. Dlatego też dokonaliśmy kolejnych wzmocnień. Jedyne co nam potrzeba to odrobiny szczęścia i wiary we własne możliwości. Jeśli te rzeczy się spełnią to uważam, że mamy drużynę, która powalczy o coś więcej niż utrzymanie – podsumował Robert Kempiński.

Zobacz także:

Znamy ceny biletów i karnetów na sezon 2019!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11021+140
21014-45
31013+40
41010-25
5109-6
6109-25
7108-68
8105-91

Najbliższe mecze

FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content