Juniorzy i szkółka rozpoczęli przygotowania do sezonu. Mamy nowe wsparcie! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Juniorzy i szkółka rozpoczęli przygotowania do sezonu. Mamy nowe wsparcie!

Od zebrania organizacyjnego juniorów oraz szkółki grudziądzanie rozpęcznieli przygotowania do sezonu 2019. W sobotnim spotkaniu prócz wspomnianej młodzieży wzięli udział trenerzy: Robert Kościecha, Robert Kempiński oraz prezes GTŻ-u Rafał Wojciechowski.

W Grudziądzu zjawili się Kamil Wieczorek, Damian Lotarski, Denis Zieliński, jak i również nowo pozyskani juniorzy MRGARDEN GKM Patryk Rolnicki i Marcin Turowski. Do tego obecna była cała grupa naszych najmłodszych szkółkowiczów.

Plan treningowy jaki będzie realizowany przez juniorów, jak i adeptów w najbliższych miesiącach nakreślił w skrócie trener Kościecha. Zajęcia będą odbywały się od poniedziałku do soboty. W planach jest basen, CrossFit, ćwiczenia na sali gimnastycznej oraz biegi w terenie.  Zajęcia rozpoczną się już od najbliżej środy.

Działacze klubu postarali się również zadbać o psychologiczną stronę przygotowań. Sztab szkoleniowy będzie wspierał mentalnie Marcin Zygmunt. Grudziądzki maratończyk, ultra-maratończyk, który swoje doświadczenie uzupełnia aktualnie na studiach podyplomowych z Psychologii Sportu na Uniwersytecie Gdańskim. To nowa twarz w klubie. Prawidłowe wyznaczanie celów, radzenie sobie ze stresem, umiejętności koncentrowania się, wzmacnianie pewności siebie, to tylko niektóre obszary które będą przedmiotem wykładów. Zaplanowane są cotygodniowe spotkania z psychologii sportu, zarówno dla juniorów, jak i dla tych młodszych.

Za sprzęt od nowego sezonu jako mechanik klubowy będzie odpowiedzialny Wojciech Żurawski. Nowością będą zajęcia teoretyczno – praktyczne, które poprowadzi on w każdą sobotę. Będą to spotkania w warsztacie klubowym, podczas których wszyscy podopieczni trenera Kościechy poznają tajniki budowy motocykla żużlowego.

Klub zadba nie tylko o sprzęt, ale również o pełne wyposażenie młodszych, tak, aby każdy ze szkółki miał idealne warunki do treningów. Przed sezonem planowany jest także remont garaży, gdzie będą się mieściły boksy młodych zawodników.

 

 

Tabela PGE Ekstraligi

PozycjaDrużynaPunkty
1-
1-
1-
1-
1-
1-
1-
1-
Skip to content