Rozpoczynamy współpracę z Pentagon Research! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Rozpoczynamy współpracę z Pentagon Research!

Grudziądzki Klub Motocyklowy S.A. i Pentagon Research nawiązują współpracę. Firma oszacuje ekwiwalent reklamowy, jaki został wygenerowany dzięki współpracy z naszym klubem w trakcie minionego sezonu przez poszczególne firmy.

MRGARDEN GKM Grudziądz jest pierwszym klubem żużlowej PGE Ekstraligi, który nawiązał strategiczną współpracę z firmą badawczą Pentagon Research. Umowa zakłada przeanalizowanie wartości medialnej marek klubu. Opierając się na profesjonalnie wykonanych badaniach, MRGARDEN GKM chce zacieśnić współpracę z dotychczasowymi sponsorami przekonanymi o słuszności inwestycji w sport. Raporty mają również wspierać dział marketingu w pozyskiwaniu nowych partnerów dzięki przedstawianiu im wiarygodnej i atrakcyjnej oferty reklamowej.

W ramach współpracy Pentagon Research sporządzi raport z badań analizy mediów (telewizji, prasy, internetu, serwisów społecznościowych) pod kątem ekspozycji sponsorów i partnerów klubu. Analiza uwzględni w szczególności wartość mediową ekspozycji, ich liczbę, widownię telewizyjną średnią i skumulowaną w podziale na marki, liczbę kontaktów marek z widzami, podział wartości ekspozycji na nośniki statyczne i dynamiczne, media oraz miesiące. Analiza uwzględni również ranking mediów generujących przekaz dla marek, jak również szczegóły ekspozycji. Badanie obejmuje okres od 1 listopada (okres transferowy) do końca sierpnia 2018 roku.

Jesteśmy przekonani, że współpraca z firmą Pentagon Research, liderem na polskim rynku badań efektywności działalności sponsoringowej, będzie dla nas cennym wsparciem w zakresie współpracy ze sponsorami. Zyskujemy bowiem narzędzie do przygotowania ofert w jeszcze większym stopniu dopasowanych do potrzeb dotychczasowych oraz przyszłych partnerów – mówi Marcin Kromoliński, Specjalista ds. marketingu MRGARDEN GKM Grudziądz SA. Przekonanie o tym, że warto inwestować w nasz klub, zamierzamy poprzeć konkretnymi danymi pozyskanymi z raportów medialnych – dodaje Kromoliński.

Cieszymy się, że Grudziądzki Klub Motocyklowy S.A. dostrzega korzyści płynące z wykorzystania danych dotyczących wartości mediowej swojej marki oraz marek partnerów, które współpracują z klubem – mówi Konrad Pudło, właściciel Pentagon Research. Świadczy to o profesjonalnym podejściu do kwestii związanych z marketingiem i poważnym traktowaniu swoich partnerów biznesowych – stwierdza Konrad Pudło.

Grudziądzki Klub Motocyklowy S.A. uplasował się na 6. pozycji, a tym samym w 2019 roku będzie nadal występował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Klub już w tej chwili uzgodnił warunki kontraktów na kolejny sezon z czterema zawodnikami, w tym, z zawodnikiem plasującym się na 4 pozycji pod względem średniej biegowej, liderem drużyny – Artemem Lagutą. Rozsądne budowanie składu, jak również odpowiednie podejście do działań marketingowych mają pomóc w stworzeniu na stadionie przy ul. Hallera 4 wielkich emocji w przyszłym sezonie.

Pentagon Research jest specjalistyczną firmą badającą efektywność sponsoringu sportu i wydarzeń kulturalnych oraz świadczącą usługi doradcze w dziedzinie sponsoringu i product placementu. Wykorzystując badania efektywności przekazu w mediach, badania jakościowe oraz ilościowe opracowuje optymalne procedury podejmowania decyzji związanych ze sponsoringiem. Poza Grudziądzkim Klubem Motocyklowym S.A., Pentagon Research współpracuje lub współpracował m.in. z PZPN, Ekstraklasą, TourDePologne, jak również z takimi markami jak PGE, NC+, Grupą Azoty, Lotto, Orlenem czy Lotosem. W gronie klubów współpracujących z Pentagon Research znajdują się Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów i GKS Bełchatów.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
10--
20--
30--
40--
50--
60--
70--
80--

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
PLATINUM MOTOR Lublin
14 kwietnia 2024
ENEA FALUBAZ Zielona Góra
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
21 kwietnia 2024
BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno

Skip to content