Rozpoczynamy współpracę z Pentagon Research! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Rozpoczynamy współpracę z Pentagon Research!

Grudziądzki Klub Motocyklowy S.A. i Pentagon Research nawiązują współpracę. Firma oszacuje ekwiwalent reklamowy, jaki został wygenerowany dzięki współpracy z naszym klubem w trakcie minionego sezonu przez poszczególne firmy.

MRGARDEN GKM Grudziądz jest pierwszym klubem żużlowej PGE Ekstraligi, który nawiązał strategiczną współpracę z firmą badawczą Pentagon Research. Umowa zakłada przeanalizowanie wartości medialnej marek klubu. Opierając się na profesjonalnie wykonanych badaniach, MRGARDEN GKM chce zacieśnić współpracę z dotychczasowymi sponsorami przekonanymi o słuszności inwestycji w sport. Raporty mają również wspierać dział marketingu w pozyskiwaniu nowych partnerów dzięki przedstawianiu im wiarygodnej i atrakcyjnej oferty reklamowej.

W ramach współpracy Pentagon Research sporządzi raport z badań analizy mediów (telewizji, prasy, internetu, serwisów społecznościowych) pod kątem ekspozycji sponsorów i partnerów klubu. Analiza uwzględni w szczególności wartość mediową ekspozycji, ich liczbę, widownię telewizyjną średnią i skumulowaną w podziale na marki, liczbę kontaktów marek z widzami, podział wartości ekspozycji na nośniki statyczne i dynamiczne, media oraz miesiące. Analiza uwzględni również ranking mediów generujących przekaz dla marek, jak również szczegóły ekspozycji. Badanie obejmuje okres od 1 listopada (okres transferowy) do końca sierpnia 2018 roku.

Jesteśmy przekonani, że współpraca z firmą Pentagon Research, liderem na polskim rynku badań efektywności działalności sponsoringowej, będzie dla nas cennym wsparciem w zakresie współpracy ze sponsorami. Zyskujemy bowiem narzędzie do przygotowania ofert w jeszcze większym stopniu dopasowanych do potrzeb dotychczasowych oraz przyszłych partnerów – mówi Marcin Kromoliński, Specjalista ds. marketingu MRGARDEN GKM Grudziądz SA. Przekonanie o tym, że warto inwestować w nasz klub, zamierzamy poprzeć konkretnymi danymi pozyskanymi z raportów medialnych – dodaje Kromoliński.

Cieszymy się, że Grudziądzki Klub Motocyklowy S.A. dostrzega korzyści płynące z wykorzystania danych dotyczących wartości mediowej swojej marki oraz marek partnerów, które współpracują z klubem – mówi Konrad Pudło, właściciel Pentagon Research. Świadczy to o profesjonalnym podejściu do kwestii związanych z marketingiem i poważnym traktowaniu swoich partnerów biznesowych – stwierdza Konrad Pudło.

Grudziądzki Klub Motocyklowy S.A. uplasował się na 6. pozycji, a tym samym w 2019 roku będzie nadal występował w najwyższej klasie rozgrywkowej. Klub już w tej chwili uzgodnił warunki kontraktów na kolejny sezon z czterema zawodnikami, w tym, z zawodnikiem plasującym się na 4 pozycji pod względem średniej biegowej, liderem drużyny – Artemem Lagutą. Rozsądne budowanie składu, jak również odpowiednie podejście do działań marketingowych mają pomóc w stworzeniu na stadionie przy ul. Hallera 4 wielkich emocji w przyszłym sezonie.

Pentagon Research jest specjalistyczną firmą badającą efektywność sponsoringu sportu i wydarzeń kulturalnych oraz świadczącą usługi doradcze w dziedzinie sponsoringu i product placementu. Wykorzystując badania efektywności przekazu w mediach, badania jakościowe oraz ilościowe opracowuje optymalne procedury podejmowania decyzji związanych ze sponsoringiem. Poza Grudziądzkim Klubem Motocyklowym S.A., Pentagon Research współpracuje lub współpracował m.in. z PZPN, Ekstraklasą, TourDePologne, jak również z takimi markami jak PGE, NC+, Grupą Azoty, Lotto, Orlenem czy Lotosem. W gronie klubów współpracujących z Pentagon Research znajdują się Legia Warszawa, Jagiellonia Białystok, Śląsk Wrocław, Ruch Chorzów i GKS Bełchatów.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11021+140
21014-45
31013+40
41010-25
5109-6
6109-25
7108-68
8105-91

Najbliższe mecze

FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content