Braterski pojedynek. Fogo Unia Leszno - MRGARDEN GKM Grudziądz (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Braterski pojedynek. Fogo Unia Leszno – MRGARDEN GKM Grudziądz (zapowiedź)

Już w najbliższą niedzielę na stadionie im. Alfreda Smoczyka w Lesznie dojdzie do rywalizacji miejscowej Fogo Unii z MRGARDEN GKM-em Grudziądz w ramach 12. kolejki PGE Ekstraligi. Zdecydowanym faworytem tego spotkania są gospodarze.

Ekipa dowodzona przez Piotra Barona jest aktualnym liderem tabeli najsilniejszej żużlowej ligi świata. Skład „Byków” naszpikowany jest wręcz nazwiskami żużlowców z najwyższej półki. Dlatego ciężko przypuszczać, aby gospodarze mogli być zagrożeni w starciu z grudziądzanami. Szkoleniowiec z Leszna w porównaniu do poprzedniego spotkania dokonał tylko jednej zmiany w składzie. Za kontuzjowanego Dominika Kuberę do zestawienia Fogo Unii wskoczył Szymon Szlauderbach. Pozostali zawodnicy, czujący się na swoim torze jak ryba w wodzie, będą trudni do pokonania przez przyjezdnych. Tacy zawodnicy jak Emil Sayfutdinov, Jarosław Hampel, Janusz Kołodziej czy Piotr Pawlicki to uznana marka nie tylko w Polsce, ale także na całym świecie. W składzie znalazł się także niezwykle waleczny Brady Kurtz oraz bardzo utalentowany Bartosz Smektała, który już nie raz udowadniał, że potrafi skutecznie rywalizować z najlepszymi.

W składzie MRGARDEN GKM-u także doszło do jednej zmiany. Trener Robert Kempiński zdecydował się na roszadę w szeregach juniorskich. Słabo spisującego się w meczach ligowych Dawida Wawrzyniaka zastąpi tym razem Damian Lotarski, który zbiera swoje pierwsze żużlowe doświadczenia, co ma zaprocentować w przyszłości. Pierwszą parę grudziądzkiej drużyny tworzyć będą niezmiennie Przemysław Pawlicki oraz Kai Huckenbeck. Szkoleniowiec żółto-niebieskich bardzo liczy na to, że dobry wynik uzyska starszy z braci Pawlickich, który leszczyński tor zna bardzo dobrze. Kolejny duet to Antonio Lindbaeck oraz Krzysztof Buczkowski. Zarówno Szwed, jak i wychowanek GKM-u, zmagają się w tym sezonie ze sporymi problemami sprzętowymi, lecz w ostatnim czasie ich jazda wygląda już dużo lepiej. Z kolei Kamila Wieczorka wpierał będzie najskuteczniejszy zawodnik GKM-u, Artem Laguta. Skład uzupełni zapewne Krystian Pieszczek.

Patrząc na przebieg całego sezonu trudno przypuszczać, aby goście niedzielnego meczu byli w stanie sprawić niespodziankę w Lesznie. Liderzy tabeli PGE Ekstraligi przechodzą przez tegoroczne rozgrywki jak burza, wygrywając niemal mecz za meczem. Nie oznacza to jednak, że drużyna GKM-u jedzie do Leszna zebrać srogie lanie. Zawodnicy są bardzo zmotywowani do tego, aby osiągnąć jak najlepszy wynik i pokazać, że problemy mają już za sobą. O zwycięstwo będzie niezwykle trudno, lecz pomimo niesamowitej siły leszczyńskiej ekipy, emocji w tym meczu nie powinno zabraknąć. Niedzielne spotkanie zaplanowano na godz. 19:30.

Awizowane składy:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Przemysław Pawlicki
2. Kai Huckenbeck
3. Antonio Lindbaeck
4. Krzysztof Buczkowski
5. Artem Laguta
6. Kamil Wieczorek
7. Damian Lotarski

Fogo Unia Leszno
9. Emil Sayfutdinov
10. Jarosław Hampel
11. Brady Kurtz
12. Janusz Kołodziej
13. Piotr Pawlicki
14. Bartosz Smektała
15. Szymon Szlauderbach

Początek meczu o godz. 19:30.
Sędzia: Michał Sasień.
Komisarz toru: Jacek Krzyżaniak.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1510+84
257+32
346+6
444+14
553-30
653-67
742-17
841-22

Najbliższe mecze

ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra

Skip to content