Dziękujemy za wspólne 5 lat! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Dziękujemy za wspólne 5 lat!

Dzisiaj swój ostatni dzień na stanowisku Prezesa Zarządu pełni Arkadiusz Tuszkowski. Jako pracownicy postanowiliśmy podziękować Prezesowi za 5 wspólnych lat pracy. Z samego rana część ekipy GKM-u zorganizowała mały poczęstunek w trakcie którego Prezes otrzymał upominki.

Kwiaty spowodowały uśmiech, plastron z podpisami zawodników i pracowników był miłym dodatkiem, lecz największy szok w oczach było widać po otwarciu koperty z voucherem na… skok spadochronowy! Opuszczać nas można tylko w taki sposób (Arek, czekamy na film).

Co można powiedzieć o Arku… w swojej pracy na Hallera 4 połączył miłość do żużla ze sprawnym zarządzaniem prężnie rozwijającym się klubem. Pracownikiem grudziądzkiego klubu został w 2012 r. Jego pojawienie się na H4 było zastrzykiem świeżej krwi i nadzieją na lepsze czasy dla żółto-niebieskich. W roli dyrektora sprawdził się na tyle dobrze, że w grudniu 2013 r. powołano go na stanowisko prezesa GKM SA. Tym samym, zaczęła się nowa era w historii naszego klubu.

Jednym z najważniejszych sukcesów Arkadiusza Tuszkowskiego było pozyskanie wielu nowych sponsorów. Wzrost o 100% firm wspierających grudziądzki żużel pozwolił na walkę o upragnioną ekstraligę. Klub zbudowany na solidnych podstawach cały czas cieszy się zaufaniem zawodników oraz żużlowych władz. Po sezonie 2014 GKM, będący w czołówce I ligi, został zaproszony do zastąpienia w Ekstralidze zadłużonego klubu z Częstochowy. Aby zapewnić płynność finansową, pozyskano sponsora tytularnego – firmę MRGARDEN. Do Grudziądza powrócił ulubieniec miejscowej publiczności – Krzysztof Buczkowski, sprowadzono także Artema Lagutę. Najwięcej emocji i rozgłosu przyniosła jednak informacja o podpisaniu przez Tomasza Golloba, legendę polskiego i światowego żużla, kontraktu w Grudziądzu. O sensacyjnym transferze informowały media w całym kraju, a Grudziądz znalazł się na ustach całej sportowej Polski. Powrót do elity obudził głód żużla w mieście i okolicach – klub zaczął notować rekordy frekwencji, a Grudziądz jeszcze bardziej zaczął żyć czarnym sportem. Pod wodzą Arkadiusza Tuszkowskiego klub zanotował największy sportowy sukces w swojej historii – w 2016 roku żółto-niebiescy zajęli piąte miejsce w Ekstralidze i otarli się o strefę medalową. Rok później duet GKM-u zdobył brązowy medal Mistrzostw Polski Par Klubowych.

W parze z sukcesami sportowymi przyszły także organizacyjne i wizerunkowe. Za prezesury Arkadiusza Tuszkowskiego GKM zaliczył niespotykany dotąd progres marketingowy i PRowy – oprócz zaangażowania kolejnych firm, klub zaczął być bardzo widoczny w mieście i okolicach. W Grudziądzu wróciła moda na żużel. Liczne inicjatywy spotkały się z pozytywnym odzewem kibiców, czego efektem jest bardzo wysoka frekwencja na H4. Reorganizacja i rozwój działu marketingu, zbudowanie pozytywnych relacji oraz regularna współpraca z kibicami zaowocowała niezapomnianą atmosferą na meczach. Klub zintensyfikował także działania skierowane do dzieci i młodzieży, odwiedzając wiele placówek oświatowych i wychowawczych. Zwiększyło się też zainteresowanie najmłodszych uprawianiem czarnego sportu. Klub zaczął coraz częściej włączać się w akcje charytatywne, dzięki czemu zbudowana została marka GKM-u jako organizacji społecznie odpowiedzialnej.

Pięć lat prezesury Arkadiusza Tuszkowskiego to piękny rozdział w historii żużla w Grudziądzu. Miasto ponownie zaczęło żyć żużlem, klub zaliczył niespotykany wcześniej progres organizacyjny i sportowy, a ustępujący prezes udowodnił, że poprzez ciężką pracę, otwartość na nowe rozwiązania oraz umiejętność podejmowania dialogu można dojść do ogromnego sukcesu. Arkadiuszu, w imieniu zawodników, działaczy, sponsorów oraz kibiców dziękujemy za emocje, które razem przeżywaliśmy, oglądając mecze Dumy Miasta Ułanów! Do zobaczenia na H4!

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content