Pokonać Spartan. MRGARDEN GKM Grudziądz - BETARD Sparta Wrocław (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Pokonać Spartan. MRGARDEN GKM Grudziądz – BETARD Sparta Wrocław (zapowiedź)

W najbliższą niedzielę MRGARDEN GKM Grudziądz podejmie na własnym torze o godz. 19:00 Betard Spartę Wrocław w ramach 8. kolejki PGE Ekstraligi. Gospodarzy tego pojedynku interesuje tylko zwycięstwo, choć nie będzie to łatwe, gdyż ich rywale to kandydaci do walki o medale Drużynowych Mistrzostw Polski.

Grudziądzanom tegoroczne rozgrywki PGE Ekstraligi idą jak po grudzie. Pomimo wcześniejszych aspiracji jazdy w fazie Play-Off, gospodarze niedzielnego meczu musieli zweryfikować swoje plany i pozostaje im trudna walka o utrzymanie się w najsilniejszej żużlowej lidze świata. Sezon 2018 wchodzi w fazę spotkań rewanżowych, a żółto-niebiescy rozpoczną je od niezwykle wymagającego rywala – Betard Sparty Wrocław.

Podopieczni Roberta Kempińskiego niespełna dwa tygodnie temu dostali srogie lanie na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu. Grudziądzanie przegrali ze Spartą aż 29:61 i z pewnością nie myślą nawet o zdobyciu punktu bonusowego. Wszyscy żużlowcy GKM-u skupiają się na tym, aby z tak ciężkim rywalem to spotkanie po prostu wygrać i uciec z ostatniego miejsca w tabeli.

Szkoleniowiec drużyny z „H4” dokonał tylko jednej zmiany w składzie w porównaniu do zestawienia z ostatniego meczu. Damiana Lotarskiego zastąpi tym razem Dawid Wawrzyniak. Zarówno trener, jak i grudziądzcy kibice liczą na to, że w końcu wszyscy zawodnicy pojadą na swoim poziomie, co pozwoli im cieszyć się ze zwycięstwa.

Z kolei Rafał Dobrucki nie zdecydował się na żadne zmiany w składzie ekipy z Wrocławia. Sparta przyjedzie do Grudziądza w swoim najsilniejszym zestawieniu z Taiem Woffindenem, Maciejem Janowskim i Maksymem Drabikiem na czele. Jeźdźcy ze stolicy Dolnego Śląska zjawią się nad Wisłą po to, by walczyć o pełną pulę.

Emocji w niedzielnym meczu z całą pewnością nie zabraknie. Grudziądzan czeka trudna przeprawa, lecz nie stoją na straconej pozycji. Kibice mogą już zacierać ręce na wyścigi z udziałem gwiazd światowego speedway’a. Serdecznie zapraszamy na niedzielny mecz wszystkich sympatyków żółto-niebieskich. Początek spotkania o godz. 19:00.

Awizowane składy:

Betard Sparta Wrocław
1. Tai Woffinden
2. Damian Dróżdż
3. Maciej Janowski
4. Vaclav Milik
5. Max Fricke
6. Maksym Drabik
7. Patryk Wojdyło

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Przemysław Pawlicki
10. Kai Huckenbeck
11. Antonio Lindbaeck
12. Krzysztof Buczkowski
13. Artem Laguta
14. Dawid Wawrzyniak
15. Kamil Wieczorek

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1612+94
269+54
356-16
454-12
554+9
653-30
763-77
841-22

Najbliższe mecze

KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław

Skip to content