Na Olimpijski po punkty? Betard Sparta Wrocław - MRGARDEN GKM Grudziądz (zapowiedź) - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Na Olimpijski po punkty? Betard Sparta Wrocław – MRGARDEN GKM Grudziądz (zapowiedź)

Już w niedzielę podopieczni Roberta Kempińskiego pojadą do Wrocławia, by zmierzyć się z aktualnym wicemistrzem Polski – Betard Spartą. Czy żółto-niebiescy zdołają wywalczyć cenne, wyjazdowe punkty?

Wrocławski tor sprawił już kłopoty wielu drużynom najlepszej ligi świata. Grudziądzanie jednak chcą sprawić niespodziankę i z dobrym nastawieniem jadą walczyć o cenne punkty, które pomogą wspiąć się w tabeli rozgrywek. Trudny czas dla zawodników MRGARDEN GKM Grudziądz może zaowocować dobrym występem na Stadionie Olimpijskim. Wrocławski tor jest nowy, a co za tym idzie nie trudno o błędy, jednak żużlowcy z Grudziądza liczą na szybkie dopasowanie się i pewną jazdę. Trener Kempiński zdecydował się na jedną zmianę w składzie drużyny. W miejsce Dawida Wawrzyniaka nominowany został Damian Lotarski.

Ubiegłoroczne spotkanie obu drużyn na wrocławskim owalu zakończyło się pomyślnie dla drużyny z Dolnego Śląska, jednak to Artem Laguta był najlepiej punktującym w tym meczu. Są zatem nadzieje, że nasza rosyjska rakieta powtórzy swój wynik, a za nim podąży reszta drużyny.

Betard Sparta Wrocław zajmuje obecnie trzecie miejsce w tabeli PGE Ekstraligi, jednak pierwszy mecz sezonu 2018 na stadionie przy alei Ignacego Paderewskiego pokazał, że można powalczyć o meczowe zwycięstwo lub remis, który byłby cenny w kontekście punktu bonusowego w dwumeczowej rywalizacji.

Dla zawodników z Grudziądza będzie to czwarty wyjazdowy mecz w tym roku. Miejmy nadzieję, że żółto-niebiescy przełamią się i zdołają wygrać pierwsze spotkanie w roli gości.

Mecz rozpocznie się w niedzielę o godzinie 16:30.

Awizowane składy:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Przemysław Pawlicki
2. Kai Huckenbeck
3. Antonio Lindbaeck
4. Krzysztof Buczkowski
5. Artem Laguta
6. Kamil Wieczorek
7. Damian Lotarski

Betard Sparta Wrocław
9. Tai Woffinden
10. Damian Dróżdż
11. Maciej Janowski
12. Vaclav Milik
13. Max Fricke
14. Patryk Wojdyło
15. Maksym Drabik

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content