Laguta: 15 bieg jest dla mnie jakiś pechowy - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Laguta: 15 bieg jest dla mnie jakiś pechowy

W ostatnim spotkaniu ligowym PGE Ekstraligi MRGARDEN GKM Grudziądz pokonał u siebie Cash Broker Stal Gorzów 49:41. Jednym z ojców tego zwycięstwa był Artem Laguta, który zachwycał kibiców świetną jazdą.

W meczu przeciwko Stali Gorzów popularny „Tiomka” zdecydowanie przypominał zawodnika z poprzedniego sezonu, który na swoim torze był niemal niedościgniony: – Byłem bardzo szybki w tym meczu. Mocno zależało mi na tym, żeby zdobyć komplet punktów, jednak w ostatnim wyścigu dnia rywalizowałem ze świetnymi zawodnikami i po przegranym starcie ciężko jest mijać na grudziądzkim torze. Ten 15. bieg jest dla mnie jakiś pechowy, zwykle kończę go w podobny sposób.

Ostatnio Artem borykał się z problemami sprzętowymi. Jeden z silników rozsypał mu się w spotkaniu z Lesznem, a drugi stracił na treningu. Na szczęście udało się je wyremontować, co zaowocowało w świetny wynik: – Doszliśmy do ładu z silnikami. W Toruniu jechałem na jednostce wyremontowanej przez Pana Rysia Kowalskiego, a dzisiaj wystąpiłem na silniku przygotowanym przez Marka Kończykowskiego. Jestem z nich zadowolony i mam nadzieję, że tak będzie w pozostałej części sezonu.

Młodszy z braci Lagutów potwierdził, że w piątkowym meczu czuł się znacznie lepiej na grudziądzkim owalu: – Tor był na pewno zmieniony w porównaniu do poprzednich spotkań. Był odmoczony już od godzin porannych, a tego chcieliśmy. Cieszy mnie to, że ta nawierzchnia zachowuje się już nieco inaczej, co pozwala mi na zdobywanie punktów.

Podobnie jak Przemysław Pawlicki, Laguta także będzie w tym sezonie stałym uczestnikiem cyklu Grand Prix. Rosjanin przyznaje jednak, że nie stawia sobie dużych wymagań w walce o tytuł czempiona globu: – Nie mam żadnych celów. Chcę tylko zdobywać punkty, a co na końcu z tego wyjdzie, to się dopiero okaże.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
1612+94
269+54
356-16
454-12
554+9
653-30
763-77
841-22

Najbliższe mecze

KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ORLEN OIL MOTOR Lublin
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
NOVYHOTEL FALUBAZ Zielona Góra
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
BETARD SPARTA Wrocław

Skip to content