Pawlicki: Musimy pracować nad tym, aby wyniki u siebie były bardziej okazałe - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

Pawlicki: Musimy pracować nad tym, aby wyniki u siebie były bardziej okazałe

W piątkowym meczu 5. rundy PGE Ekstraligi MRGARDEN GKM Grudziądz pokonał na własnym torze Cash Broker Stal Gorzów 49:41. Po pierwszym zwycięstwie w sezonie 2018 zapytaliśmy Przemysława Pawlickiego o wrażenia z tego spotkania.

Do meczu z Gorzowem to właśnie nowy nabytek grudziądzan był najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie Roberta Kempińskiego, jednak do pełni szczęścia brakowało zwycięstw GKM-u w najsilniejszej lidze świata. To na szczęście zmieniło się po 5. kolejce spotkań PGE Ekstraligi: – W końcu możemy cieszyć się ze zwycięstwa drużyny. Mogliśmy to spotkanie wygrać z jeszcze większym zanadrzem punktowym, ale niestety ja dzisiaj nie pojechałem na miarę swoich możliwości. Zdecydowanie chciałbym, żeby to wyglądało inaczej w moim wykonaniu. Ale jedziemy dalej, przed nami jeszcze spora część sezonu i będziemy szukać czegoś, żeby wygrywać kolejne mecze z wyższym dorobkiem punktowym.

Sam zawodnik przyznał, że nie ustrzegł się wpadek podczas spotkania ze Stalą: – Popełniłem kilka błędów na torze, które kosztowały mnie utratę pozycji i w ostatecznym rozrachunku zdobyłem mniejszą ilością punktów. Dzisiaj miałem też problemy z szybkością. To jest to, nad czym nadal musimy pracować, aby znaleźć receptę na to, żeby szybciej jeździć po grudziądzkim torze.

Starszy z braci Pawlickich przyznał też, że przygotowanie toru było już nieco innej niż we wcześniejszych spotkaniach przy „H4”: – Ten tor dzisiaj troszeczkę inaczej wyglądał, jednak nie była to jakaś drastyczna różnica, raczej powiedziałbym, że minimalna. Jednak nie doszukujmy się słabszego występu w przygotowaniu toru. Myślę, że im więcej spędzamy czasu na tym torze podczas treningów, tym więcej wiemy, jak reagować z ustawieniami podczas meczu. Musimy jeszcze jednak nad tym wszystkim popracować, abyśmy byli sami z siebie zadowoleni i tym samym cieszyli kibiców skuteczną jazdą.

Przemek wkracza w tym sezonie do światowej elity walczącej o tytuł indywidualnego mistrza świata. Zapytaliśmy go więc o to, jakie wymagania stawia sobie w cyklu Grand Prix: – Nie mam jasno określonych celów. Życzę sobie przede wszystkim radości z jazdy w poszczególnych rundach. Gdy będzie ta radość, to pojawią się zwycięstwa i punkty – kończy „Shamek”.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
124+34
222+16
322-8
412+6
5220
622-24
710-4
820-20

Najbliższe mecze

BETARD SPARTA Wrocław
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
26 kwietnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
FOGO Unia Leszno
EBUT.PL Stal Gorzów
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KS APATOR Toruń

Skip to content