20 lipca wielki żużel w Grudziądzu! KUP BILET na 2. rundę TAURON SEC! - GKM.Grudziadz.net - oficjalny serwis klubu

20 lipca wielki żużel w Grudziądzu! KUP BILET na 2. rundę TAURON SEC!

Już 20 lipca o godzinie 20:00 na torze przy Hallera 4 gościć będziemy czołówkę zawodników Europy walczących o tytuł najlepszego żużlowca na Starym Kontynencie. To tego dnia w Grudziądzu odbędzie się 2. runda TAURON Speedway Euro Championship – zawody, jakich w naszym mieście jeszcze nie było! Obsada turnieju gwarantuje wielkie emocje, a biało-czerwoni z pewnością liczą na wsparcie swoich kibiców. Po raz pierwszy w historii tej imprezy jako „dzika karta” pojedzie zawodnik spoza Europy, a będzie nim reprezentant ZOOLESZCZ GKM Grudziądz – Max Fricke. Oprócz lidera żółto-niebieskich rolę zawodników rezerwowych pełnić będą juniorzy grudziądzkiego klubu: Kacper Łobodziński oraz Kevin Małkiewicz.

Trwa sprzedaż wejściówek na to wydarzenie. KUP BILET na stronie www.EVENTIM.pl, a stacjonarna sprzedaż w sekretariacie klubu w dni robocze w godzinach 8:00 – 15:00, jak również w Sklepie Kibica w Galerii Grudziądzkiej od poniedziałku do piątku w godzinach 12:00 – 18:00 oraz w sobotę od 11:00 do 18:00.

Wejściówki dostępne w cenach: 50 złotych – normalny (miejsca numerowane), 30 złotych – ulgowy (miejsca numerowane). Dzieci do lat 7 – wstęp bezpłatny. Uprawnione osoby do wejściówek ulgowych to: dzieci i młodzież ucząca się w trybie dziennym, studenci w wieku do 26 lat za okazaniem ważnej legitymacji studenckiej, emeryci i renciści powyżej 65 lat za okazaniem ważnej legitymacji. Zamówienia grupowe: zamowieniagrupowe@eventim.pl. Bilety dla osób z niepełnosprawnościami dostępne pod adresem e-mail: ozn@eventim.pl.

Pierwsze zawody o tytuł Indywidualnego Mistrza Europy odbyły się w belgijskim Heusden-Zolder, a historycznym złotym medalistą został Czech Bohumil Brhel. W 2012 roku po raz pierwszy rozegrano cztery turnieje finałowe, jednak zawody te nie cieszyły się zbyt dużą popularnością, a najlepsi zawodnicy raczej nie byli zainteresowani uczestnictwem w tych turniejach. Wiele zmieniło się w roku 2013, kiedy promotorem cyklu została firma One Sport, a dzięki udziałowi takich zawodników jak Gollob, Pedersen, Sajfutdinow czy Woffinden zawody zyskały zupełnie nową jakość. Pierwszym złotym medalistą w erze SEC został Martin Vaculik. Złote medale zdobywali również Emil Sajfutdinow, Nicki Pedersen, Andzejs Lebedevs, Leon Madsen. Tytułu
w tym roku broni Mikkel Michelsen, który trzykrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w cyklu.

Pierwsza tegoroczna runda SEC odbyła się 8 czerwca w węgierskim Debreczynie. Najwięcej punktów w tych zawodach zdobył Andzejs Lebedevs, który równocześnie został liderem klasyfikacji generalnej. Najlepszy z Polaków – Maciej Janowski, zajął drugie miejsce. Wysoko w tabeli jest również Patryk Dudek, który zajmuje obecnie czwarte miejsce.

W obsadzie grudziądzkiej odsłony SEC nie zabraknie największych gwiazd PGE Ekstraligi. Poza wspomnianymi Janowskim czy Dudkiem będziemy mieli okazję podziwiać jazdę m.in. obrońcy tytułu – Mikkela Michelsena, Leona Madsena, Andersa Thomsena, Piotra Pawlickiego czy Kacpra Woryny. Jednym z faworytów turnieju będzie bez wątpienia Max Fricke.

Co ciekawe, do tej pory jeszcze żaden Polak nie stanął na najwyższym stopniu podium po ostatniej rundzie SEC, a medale zdobyli tylko Krzysztof Kasprzak (brązowy medal), Jarosław Hampel (srebrny medal) oraz dwukrotnie Janusz Kołodziej (srebrny i brązowy medal). Polscy kibice mają nadzieję, że sezon 2024 będzie tym, w którym złoto padnie łupem naszego reprezentanta.

PGE EKSTRALIGA

PozycjaDrużynaMPktMPkt
11021+140
21014-45
31013+40
41010-25
5109-6
6109-25
7108-68
8105-91

Najbliższe mecze

FOGO Unia Leszno
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
EBUT.PL Stal Gorzów
KS APATOR Toruń
VS
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
4 sierpnia 2024
ZOOLESZCZ GKM Grudziądz
VS
KRONO-PLAST WŁÓKNIARZ Częstochowa

Skip to content