Kamil Wieczorek - GKM.Grudziadz.net

KAMIL WIECZOREK

narodowośćpolska

data urodzenia30.04.1998

średnia biegowa0.477

osiągnięcia

O ZAWODNIKU

Kamil Wieczorek to wychowanek rybnickiego klubu. Od urodzenia był związany z tym miastem. Urodził się 30 kwietnia 1998 roku. Ciekawostką jest fakt, że tego samego dnia urodziny ma również Krzysztof Buczkowski. Licencję zdał w wieku piętnastu lat i z tego względu nie mógł uczestniczyć w zawodach ligowych w sezonie 2013. Miarę swojego talentu pokazał już we wrześniu wspomnianego roku. W turnieju o Puchar Prezydenta Miasta Rzeszowa ówczesny żużlowiec ROW-u uplasował się na trzecim miejscu. Pierwszy sukces młodego zawodnika mógł dawać nadzieje, że jego talent wraz z biegiem czasu będzie się rozwijał.

Sezon 2014 był ubogi dla Kamila. Oprócz zawodów młodzieżowych wystartował w czterech spotkaniach. Z zerowym dorobkiem punktowym zakończył swój mecz w barwach Kolejarza Opole, zaś z rekinem na plastronie wystąpił trzy razy. Ośmiokrotnie wyjechał na tor zdobywając przy tym 7 „oczek” z bonusem. Bardziej pracowity był dla niego kolejny rok. Tym razem jako „gość” występował w podkarpackim KSM-ie Krosno. W trzech spotkaniach zdobył 17 punktów, a szczególnie udany był dla niego pojedynek z Kolejarzem Rawicz, gdzie zdobył 6 punktów z dwoma bonusami. Poza jazdą w drugiej lidze „Szuflada” siedmiokrotnie dostał szansę w barwach macierzystego klubu. Już wtedy było go stać na zdobycie jedenastu „płatnych” punktów w jednym meczu.

Miniony rok nie był dla niego udany tak udany jak poprzedni. Tylko dwa razy miał okazję zaprezentować się kibicom na poziomie PGE Ekstraligi. Wraz z kolegami z drużyny udał się na śnieżny mecz do Zielonej Góry oraz wystąpił w spotkaniu w Rybniku przy okazji rywalizacji z MRGARDEN GKM Grudziądz. Łącznie w tych meczach zdobył 5 punktów z bonusem. Na zapleczu najlepszej ligi świata również nie miał zbyt wielu okazji do pokazania swoich umiejętności. Plastron z wizerunkiem wilka ubrał 5 razy. Tylko 2 razy obok swojego nazwiska zapisał „trójkę”. Oprócz zawodów ligowych swoją obecność zaznaczył głównie w finale Brązowego Kasku, w którym 8 punktów wystarczyło mu do zajęcia ósmego miejsca.

Do MRGARDEN GKM Kamil Wieczorek przychodzi po to, by móc w dalszym ciągu się rozwijać. Dodatkowym atutem wychowanka rybnickich rekinów jest to, że w tym roku kończy dopiero 19 lat i czeka na niego jeszcze wiele sukcesów w dorosłym żużlu.

STATYSTYKI

POZ. M B 1 2 3 4 D U W T ŚR.B ŚR.M
55. Kamil Wieczorek 14 44 1 2 10 38 1 1 1 0 0,477 1,21

GALERIA ZAWODNIKA