Kai Huckenbeck - GKM.Grudziadz.net

#744

KAI HUCKENBECK

narodowośćnIEMCY

data urodzenia23.02.1993

średnia biegowa1.000

osiągnięcia
– Indywidualny Mistrz Niemiec do lat 21 (2011)
– Indywidualny Wicemistrz Niemiec do lat 21 (2013)
– Indywidualny Mistrz Niemiec (2013, 2014)
– Indywidualny Wicemistrz Niemiec (2011, 2017)
– Drużynowy Mistrz Niemiec (2014, 2015)
– Drużynowy Wicemistrz Niemiec (2016)

O ZAWODNIKU

24-letni Niemiec to jak na razie zawodnik, w którym nasi zachodni sąsiedzi pokładają największe nadzieje. Oprócz młodego wieku Kai dysponuje dobrym sprzętem, co niejednokrotnie udowadniał w poprzednich sezonach startując w cyklach SEC i SBP.

Przygodę z motocyklami Huckenbeck rozpoczął w wieku dziewięciu lat, a pierwszy poważny sukces odniósł dwa lata później. Został on mistrzem Niemiec i Niderlandów w klasie 125ccm. Kariera w „dorosłym” żużlu również przebiega dla niego bardzo dynamicznie. Rozpoczęło się od indywidualnego mistrzostwa Niemiec do lat 21 w 2011 roku. Na koncie żużlowca z Wuppertalu są także dwa tytuły mistrza Niemiec. To one doprowadziły do zainteresowania zawodnikiem w Polsce.

W 2014 roku Kai Huckenbeck podpisał kontrakt z Kolejarzem Opole. W swoim debiucie w meczu w Krośnie zdobył 6 punktów, a jego drużyna wyraźnie przegrała to spotkanie. Najlepszy występ zanotował przeciwko zespołowi z Rawicza, kiedy to na własnym torze zdobył 11 punktów. Łącznie wystąpił w siedmiu meczach kończąc sezon ze średnią 1,351 punkta na bieg. Dwa lata później w trakcie sezonu sięgnęła po niego bydgoska Polonia. W jej barwach wystąpił jedynie w dwóch spotkaniach, zdobywając w nich 7+2 i 6 punktów.

Wymarzony debiut w PGE Ekstralidze nastąpił w 2017 roku. W majowym okienku transferowym Huckenbeck podpisał kontrakt z MRGARDEN GKM-em Grudziądz. Kai miał za sobą naprawdę dobry początek sezonu, którego potwierdzeniem jest miejsce na podium jednej z rund eliminacji do Grand Prix oraz udany występ w toruńskiej rundzie Speedway Best Pairs. Niemiec od razu został wypuszczony na głęboką wodę, bowiem pierwszy mecz odjechał na torze pretendenta to mistrzowskiego tytułu. Na owalu Unii Leszno pozostawił po sobie dobre wrażenie wraz z bonusami zdobywając 9 „oczek”.

W minionych sezonach klub żużlowy z Grudziądza wielokrotnie ściągał żużlowców z Niemiec. W żółto-niebieskim plastronie z powodzeniem ścigali się tacy zawodnicy jak Kevin Woelbert, Christian Hefenbrock czy Martin Smolinski. Jaka przyszłość wiąże się Huckenbeckiem? Kontrakt z MRGARDEN GKM-em to dla niego szansa na zdobycie dużego doświadczenia i możliwość pokazania się w najlepszej lidze świata. Zarówno grudziądzcy kibice jak i sam zawodnik liczą na to, że Kai w pełni wykorzysta swoje możliwości.

STATYSTYKI

POZ. M B 1 2 3 4 D U W T ŚR.B ŚR.M
NK Kai Huckenbeck 3 13 1 4 1 6 0 1 0 0 1,000 4,00

 

GALERIA ZAWODNIKA