Dawid Wawrzyniak - GKM.Grudziadz.net

#21

DAWID WAWRZYNIAK

narodowośćpolska

data urodzenia19.06.1998

średnia biegowa0.250

osiągnięcia

O ZAWODNIKU

W 2013 roku dokument uprawniający do jazdy na żużlu zdobył Dawid Wawrzyniak, urodzony 19 czerwca 1998 roku. Wychowanek gnieźnieńskiego Startu już w wieku piętnastu lat przebrnął przez egzamin na licencję i mógł przygotowywać się do startów w dorosłym speedway’u. Jak to bywa u zawodników, którzy w tak młodym wieku zdobędą „papier” do jazdy na żużlu, muszą oni czekać do dnia swoich szesnastych urodzin, by móc jeździć w zawodach ligowych. Jego debiut nastąpił trzy dni po rocznicy jego przyjścia na świat. 22 czerwca 2014 roku pierwszy raz zaprezentował się kibicom Startu Gniezno w meczu Nice PLŻ. W trzech wyścigach „Dadi” zdobył 1 punkt w biegu młodzieżowym pokonując Bartosza Bietrackiego. Pierwsze podwójne zwycięstwo w biegu Dawid wraz z Adrianem Gałą dowiózł w meczu przeciwko… GKM-owi Grudziądz. Wówczas nowy zawodnik grudziądzkiej drużyny zdobył 3 „oczka” z bonusem. W sumie Wawrzyniak wystąpił w ośmiu spotkaniach sezonu 2014 uzyskując średnią na poziomie 0,586 punktu na bieg.

Kolejny rok nie przyniósł drastycznej poprawy rezultatów Dawida. Młody zawodnik co prawda wystartował w jedenastu meczach swojej drużyny, jednak zdobył w nich 22 punkty. Przez cały czas trwania sezonu nie zdołał wygrać wyścigu, a jedynie 10.5% biegów zakończył na drugiej pozycji. W lipcu 2015 roku Wawrzyniak wystąpił w finale Brązowego Kasku. Podczas zawodów rozegranych w Rawiczu zdobył 6 punktów, dzięki czemu uplasował się na dziesiątym miejscu.

Na sezon 2016 macierzysty Start Gniezno nie dostał licencji na starty w lidze. Z tego względu zdecydował się na starty w barwach Renault Zdunek Wybrzeża Gdańsk. W barwach tego klubu zdobył wraz z bonusami 49 punktów, co łącznie dało to średnią 0,907 punktu. Już 7-krotnie udawało mu się przyjeżdżać do mety na pierwszym miejscu. Wawrzyniak kolejny raz awansował do finału Brązowego Kasku. Tym razem z dorobkiem pięciu punktów zajął jedenastą lokatę.

Przed kolejnym sezonem Dawid zdecydował się na krok do przodu. Swój czwarty sezon w gronie juniorów spędzi na stadionie przy ulicy Hallera 4. Ściągnięcie zawodnika było głównie przyszłościowym ruchem, bowiem podpisał on kontrakt z MRGARDEN GKM Grudziądz kontrakt na kolejne trzy lata. Kibice w Grudziądzu liczą, że wraz z przybyłym Kamilem Wieczorkiem będą w stanie stworzyć silną parę juniorów na kolejne

STATYSTYKI

POZ. M B 1 2 3 4 D U W T ŚR.B ŚR.M
18. Dawid Wawrzyniak 3 8 0 0 2 5 1 0 0 0 0,250 0,67

 

 

GALERIA ZAWODNIKA