download theme

Bonus for new user http://bet365.artbetting.gr 100% bonus by bet365.

bet365.artbetting.co.ukA+ A A-

Żółto-niebiescy wracają na Stadion Olimpijski. Betard Sparta Wrocław - MRGARDEN GKM Grudziądz (zapowiedź)

Ostatniej wizyty we Wrocławiu podopieczni Roberta Kempińskiego nie wspominają miło. 10 maja 2015 po powrocie po latach tułaczki na zapleczu najsilniejszej ligi świata żółto-niebiescy nie poradzili sobie na Dolnym Śląsku najlepiej, przegrywając 27:63. Po ponad dwóch latach grudziądzanie ponownie jadą na Stadion Olimpijski.

Tym razem będzie to nowa arena, która została całkowicie zmodernizowana, m.in. pod zakończony niedawno The World Games 2017 - igrzyska sportów nieolimpijskich. Aby doszło do gruntownego remontu Betard Sparta ponad rok musiała spędzić na innych torach - w Częstochowie i Poznaniu. Własnie w stolicy Wielkopolski MRGARDEN GKM rozegrał ostatni wyjazdowy mecz ze Spartanami. Po zaciętej walce do końca w pechowych okolicznościach związanych z decyzjami sędziego - żółto-niebiescy ulegli 43:47.

Teraz taki wynik będzie osiągnąć niezmiernie trudno. Głównym powodem jest siła wrocławskiej ekipy, która jest obecnie liderem rozgrywek PGE Ekstraligi. Wrocławianie paradoksalnie czują się lepiej na wyjazdach, jednak i na własnym obiekcie są groźni i doznali tylko jeden porażki. Ulegli Cash Broker Stali Gorzów 44:45, tydzień temu... odbijając sobie tą porażkę w Gorzowie - z bonusem.

Do duetu liderów: Tai Woffinden - Maciej Janowski dokooptowali także pozostali. W rewelacyjnej formie znajdują się m.in. Andrzej Lebiediew i Szymon Woźniak, a mocnym ogniwem jest Vaclav Milik. Nie należy zapominać o najsilniejszych w lidze juniorach. Parę młodzieżowców podopiecznych Rafała Dobruckiego tworzą: Maksym Drabik i Damian Dróżdż, którzy z powodzeniem potrafią zastępować w razie potrzeby nawet seniorów.

Tego samego nie można powiedzieć o grudziądzanach. W ich szeregach właśnie juniorzy są największą bolączką, chociaż coraz częściej przebłyski dobrej jazdy miewają Kamil Wieczorek oraz Mike Trzensiok. Cieszyć może za to postawa seniorów. Artiom Łaguta to w tej chwili trzeci najskuteczniejszy zawodnik PGE Ekstraligi, problemy sprzętowe już dawno ma za sobą Antonio Lindbeck, podobnie jak Rafał Okoniewski. W wysokiej dyspozycji w tym roku znajduje się Krzysztof Buczkowski.

Skład uzupełni Kai Huckenbeck. Niemiec świetnie spisał się podczas żużlowego turnieju World Games 2017 we Wrocławiu i to w głównej mierze przekonało kierownictwo MRGARDEN GKM do postawienia na "Huckiego". Wywalczył on tam 12 punktów i dwa bonusy, prezentując znakomitą jazdę i wprowadzając reprezentację naszych zachodnich sąsiadów na czwarte miejsce. Zastąpi on w składzie Krystiana Pieszczka. "Krycha" po raz pierwszy w tym roku nie znalazł miejsca w zestawieniu żółto-niebieskich.

Zdecydowanym faworytem są gospodarze, którzy w teorii nie powinni mieć problemów w zgarnięciu trzech punktów do tabeli. W Grudziądzu lepsza okazała się Betard Sparta 50:40. Sport rządzi się jednak swoimi prawami, a grudziądzanie na pewno nie położą się na torze i jak zwykle w tym sezonie - na wyjazdach będą ambitnie walczyć o każdy punkt. Początek meczu w piątek o godzinie 19:00, a od 18:30 transmisję na żywo zapowiada nSport+.

Awizowane składy:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Antonio Lindbaeck
2. Kai Huckenbeck
3. Krzysztof Buczkowski
4. Rafał Okoniewski
5. Artiom Łaguta
6. Kamil Wieczorek

Betard Sparta Wrocław
9. Tai Woffinden
10. Szymon Woźniak
11. Maciej Janowski
12. Vaclav Milik
13. Andrzej Lebiediew
14. Maksym Drabik

Początek zawodów: godz. 19:00
Sędzia: Artur Kuśmierz (Częstochowa)
Komisarz toru: Jacek Woźniak

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powrót na górę

 

ZALOGUJ lub ZAREJESTRUJ

LOGOWANIE