download theme

Bonus for new user http://bet365.artbetting.gr 100% bonus by bet365.

bet365.artbetting.co.ukA+ A A-

Wygrana kluczem do utrzymania. MRGARDEN GKM Grudziądz - ROW Rybnik (zapowiedź)

To będzie kluczowe starcie w walce o byt w PGE Ekstralidze. W niedzielę MRGARDEN GKM podejmie na H4 zmagającą się z dużym problemem ROW Rybnik. Dopingowa wpadka Grigorija Łaguta przysporzyła "Rekinom" sporo nieszczęścia, co wykorzystać będą starać się m.in. grudziądzanie.

Pierwotnie spotkanie zaplanowano na piątek 28 lipca, jednak opady deszczu nad Grudziądzem przez cały tydzień, a także niekorzystne prognozy na dzień meczowy spowodowały, że pojedynek przełożono o dwa dni. Terminem rezerwowym była niedziela i właśnie wtedy obie ekipy spotkają się na Hallera. Gospodarze staną przed nie lada wyzwaniem - przygotowaniem toru pod siebie po ulewnych deszczach. Nie jest wykluczone też, że przystąpią do starcia z ROW-em bez przedmeczowego treningu.

Jeszcze w sobotę w zawodach The World Games we Wrocławiu wystartuje Antonio Lindbaeck. Szwed po serii świetnych występów zanotował słabsze rezultaty w Grand Prix w Cardiff oraz meczu ligowym w Zielonej Górze. Aby myśleć o sukcesie podopiecznych Roberta Kempińskiego "Toninho" musi powrócić do solidnego punktowania. Jego partnerem będzie Krystian Pieszczek, który również nie najlepiej spisał się w poniedziałkowym spotkaniu z Ekantor.pl Falubazem. Wcześniej jednak zaliczył bardzo udany występ w starciu z Cash Broker Stalą Gorzów na H4.

Drugą parę stworzą niemal tradycyjnie Krzysztof Buczkowski i Rafał Okoniewski. "Buczek" od początku rozgrywek prezentuje wysoką formę, z kolei zdobycze punktowe "Okonia" przedstawiają się mniej korzystnie niż jego postawa. Miejmy nadzieję, że w niedzielę w parze z dobrą jazdą przyjdzie też jego bardzo okazały dorobek punktowy. Z juniorami pojedzie bezsprzeczny lider żółto-niebieskich Artiom Łaguta, a formację juniorów stworzą Kamil Wieczorek i prawdopodobnie Mike Trzensiok.

Rybniczanie w związku z zawieszeniem "Griszy" Łaguty i możliwym odebraniem jego punktów od dnia 11 czerwca znaleźli się w trudnej sytuacji. Jeśli władze rozgrywek zweryfikują wyniki - ROW znajdzie się na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem zaledwie 3 punktów. "Rekiny" muszą za wszelką cenę szukać punktów. Zdecydowanie łatwiej będzie im o "oczko" bonusowe, gdyż na własnym torze pokonali MRGARDEN GKM aż 57:33. Goście będą chcieli jednak powalczyć o coś więcej.

Do drużyny w ostatnim oknie transferowym dołączył Australijczyk Rory Schlein. Były żużlowiec GTŻ-u Grudziądz nie pojawi się jednak w Grudziądzu ze względu na zobowiązania w lidze angielskiej. Pod jego nieobecność spora odpowiedzialność spadnie na barki krajowych seniorów: Tobiasza Musielaka, Damiana Balińskiego oraz Rafała Szombierskiego. Dużo zależeć będzie od Fredrika Lindgrena i Maxa Fricke. Szwed nie radził sobie dotąd najlepiej na H4, z kolei Australijczyk nie miał jeszcze okazji startować na grudziądzkim torze.

Sporą przewagę rybniczanie mogą mieć za to w formacji juniorskiej. Tam bezsprzecznie lideruje Kacper Woryna, który znajduje się w TOP15 najlepszych żużlowców PGE Ekstraligi, a od początku rozgrywek prezentuje wyborną formę. Spotkania na wyjeździe często kończy z "dwucyfrówką". Partnerować mu będzie Robert Chmiel, który tak udanie spisał się m.in. w rozegranej w Grudziądzu 18 lipca rundzie Drużynowych Mistrzostw Polski Juniorów.

Jedno jest pewne. Ta drużyna, która zgarnie wygraną w niedzielę będzie już jedną nogą w PGE Ekstralidze 2018. Porażka skomplikuje plany i spowoduje, że ostatnie kolejki tych rozgrywek będą bardzo nerwowe. Szykują się duże emocje i mecz o wielką stawkę! Zapraszamy wszystkich kibiców na stadion - już w najbliższą niedzielę na godzinę 16:30!

Awizowane składy:

ROW Rybnik
1. Tobiasz Musielak
2. Damian Baliński
3. Max Fricke
4. Rafał Szombierski
5. Fredrik Lindgren
6. Robert Chmiel

MRGARDEN GKM Grudziądz
9. Antonio Lindbaeck
10. Krystian Pieszczek
11. Krzysztof Buczkowski
12. Rafał Okoniewski
13. Artiom Łaguta
14.
15. Kamil Wieczorek

Początek zawodów: godz. 16:30
Sędzia: Paweł Słupski (Lublin)
Komisarz toru: Krzysztof Okupski

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Powrót na górę

 

ZALOGUJ lub ZAREJESTRUJ

LOGOWANIE