download theme

Bonus for new user http://bet365.artbetting.gr 100% bonus by bet365.

bet365.artbetting.co.ukA+ A A-

Żółto-niebiescy sprawdzą formę na Śląsku. ROW Rybnik - MRGARDEN GKM Grudziądz (zapowiedź)

Mamy maj, a na koncie MRGARDEN GKM Grudziądz jak dotąd zaledwie jedno spotkanie ligowe. Po wtorkowym odwołanym meczu w Zielonej Górze już w piątek nadarzy się okazja do zdobycia kolejnych punktów do tabeli. Żółto-niebiescy udają się na Śląsk, gdzie zmierzą się z ekipą ROW-u Rybnik.

Rybniczan także nie rozpieszcza pogoda od początku tego roku. Dość powiedzieć, że w połowie kwietnia tor przy Gliwickiej 72 był pokryty... sporą warstwą śniegu. Odwołano więc zaplanowany mecz z Betardem Spartą Wrocław, a zielono-czarni rozegrali dwa spotkania wyjazdowe. Najpierw ulegli w Gorzowie miejscowemu Cash Broker Stali 39:51, a dwa dni później Włókniarzowi w Częstochowie 42:48.

W obu tych pojedynkach zdecydowanym liderem był Kacper Woryna. To właśnie junior rybnickiego klubu zasygnalizował wyśmienitą dyspozycję u progu sezonu, łącznie zdobywając 30 "oczek"! Niezłą formę potwierdzili też Fredrik Lindgren i Max Fricke. Szwed, który wraca do PGE Ekstraligi po startach w Lokomotivie Daugavpils, jest na fali wznoszącej, gdyż jeszcze w sobotę stanął na drugim stopniu podium podczas pierwszej rundy Grand Prix w słoweńskim Krsko.

Na przeciwnym biegunie znajduje się kreowany na lidera - Grigorij Łaguta. Rosjanin zarówno w Gorzowie, jak i w Częstochowie zaliczył bardzo przeciętne występy. By myśleć o zwycięstwie rybniczanie muszą liczyć na przebudzenie "Griszy". Bardzo słabo spisują się także krajowi seniorzy ROW-u. Zarówno Tobiasz Musielak, Damian Baliński, jak i Rafał Szombierski na wyjazdach zaprezentowali się fatalnie. Całkiem inaczej może być jednak na swoim torze, gdzie tak dobrze spisywali się w meczach sparingowych.

Podopieczni Roberta Kempińskiego zdołali rozegrać jak na razie tylko jedno spotkanie PGE Ekstraligi. Żółto-niebiescy pewnie pokonali na H4 ekipę Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa. Nie mieli oni jeszcze okazji sprawdzić się jednak na wyjeździe. Dwie próby rozegrania spotkania z Ekantor.pl Falubazem okazały się nieskuteczne. W obu przypadkach z powodu niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Ostatnia wizyta MRGARDEN GKM w Rybniku - 1 maja 2016 roku - nie zakończyła się najlepiej. Po niezłym początku zawodów gospodarze zdecydowanie odjechali i pokonali grudziądzan 55:35. Teraz nadzieje przyjezdnych na lepszy wynik są większe. W zdecydowanie lepszej formie niż wtedy znajduje się Artiom Łaguta, z kolei Tomasza Golloba zastąpi Krystian Pieszczek, który tak świetnie spisał się na inaugurację z Włókniarzem.

Dobry wynik powinien zagwarantować też Antonio Lindbaeck, który zawsze bardzo dobrze czuł się na rybnickim owalu. Skład uzupełnią Krzysztof Buczkowski i Rafał Okoniewski, a duże nadzieje kibice żółto-niebieskich wiążą z Kamilem Wieczorkiem. Dla wychowanka ROW-u będzie to pierwsze spotkanie w karierze przeciwko swojej macierzystej ekipie. Jego partnerem będzie prawdopodobnie Dawid Wawrzyniak, który miał oficjalnie zadebiutować w barwach MRGARDEN GKM już w Zielonej Górze.

Awizowane składy:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Antonio Lindbaeck
2. Krystian Pieszczek
3. Rafał Okoniewski
4. Krzysztof Buczkowski
5. Artiom Łaguta
6. Kamil Wieczorek

ROW Rybnik
9. Rafał Szombierski
10. Fredrik Lindgren
11. Max Fricke
12. Tobiasz Musielak
13. Grigorij Łaguta
14.
15. Robert Chmiel

Początek meczu: godz. 18:00 (transmisja w nSport+)
Sędzia: Tomasz Proszowski (Tarnów)
Komisarz toru: Aleksander Janas

Oceń ten artykuł
(2 głosów)
Powrót na górę

 

ZALOGUJ lub ZAREJESTRUJ

LOGOWANIE