download theme

Bonus for new user http://bet365.artbetting.gr 100% bonus by bet365.

bet365.artbetting.co.ukA+ A A-

Odrabiamy zaległości. Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra - MRGARDEN GKM Grudziądz (zapowiedź)

Żużlowa "karuzela" nabiera rozpędu! Już we wtorek MRGARDEN GKM po raz kolejny wyjedzie na tor. Tym razem nastąpi druga próba rozegrania meczu w Zielonej Górze. 

Pierwotnie w stronę granicy z Niemcami żółto-niebiescy mieli udać się w Lany Poniedziałek, aczkolwiek wtedy władze zarządzające rozgrywkami odwołały spotkanie ze względu na niekorzystne prognozy pogody. Po tym akcie kolejna próba rozegrania meczu u naszych wtorkowych rywali była udana, a Ekantor.pl Falubaz pokonał Get Well Toruń 54:36. Choć meteorolodzy przewidują opady deszczu w jednej ze stolic województwa lubuskiego, to nie powinny one przeszkodzić w rozegraniu spotkania.

Zielonogórzanie mają za sobą już dwa pojedynki. Oprócz wspomnianej wygranej batalii z Toruniem, żużlowcy spod znaku "Myszki Miki" zostali zmiażdżeni w Lesznie. Fogo Unia Leszno pokonała żółto-biało-zielonych aż 64:26 (jest to najwyższa porażka Ekantor.pl Falubazu od trzynastu lat!). Podopieczni Marka Cieślaka muszą jak najszybciej zapomnieć o tym meczu, by móc ze spokojem przystąpić do dalszej części rozgrywek. Pomóc w tym mają Patryk Dudek z Jarosławem Hampelem. Ten duet otworzy mecz z MRGARDEN GKM-em. W sobotę popularny "Duzers" odjechał dobre zawody z cyklu Grand Prix, zajmując w Krsko trzecie miejsce. Hampel z kolei walczy o powrót do formy sprzed kontuzji, której nabawił się już prawie dwa lata temu. Drugą parę "Myszek Miki" tworzyć będą nieobliczalni Jason Doyle oraz Andriej Karpov. Obcokrajowcy zielonogórzan w świetnym stylu poprowadzili zespół do zwycięstwa w meczu z Get Well Toruń wygrywając wszystkie wyścigi 5:1. Z pewnością są zawodnikami, których na W69 będzie ciężko dogonić. Prowadzącym parę z juniorem będzie Piotr Protasiewicz. Od kilku lat przeżywający "drugą młodość" Polak jest liderem swojego zespołu. Często dostaje też numer dający starty z zawodnikiem do dwudziestego pierwszego roku życia, co jest oznaką zaufania oraz umiejętności "PePe". Awizowanym juniorem w talii trenera Marka Cieślaka jest Alex Zgardziński, a drugim młodzieżowcem będzie prawdopodobnie Sebastian Niedźwiedź.

Dla grudziądzan to będzie pierwszy wyjazdowy test w tym sezonie. Wzmocnieniem formacji seniorskiej wydaje się być Krystian Pieszczek. Ten transfer jest pozytywnie oceniany w grudziądzkim środowisku, szczególnie po bardzo dobrym występie na H4. Wielu kibiców liczy jednak, by dobrą dyspozycję "Krycha" pokazał także w czasie meczów wyjazdowych. Wydaje się, że lepszego miejsca do zaprezentowania swoich umiejętności nie ma, bowiem spotkanie odbędzie się w miejscu, w którym Pieszczek startował przez ostatnie lata. Na torze na pewno nie będzie przeszkadzał mu Antonio Lindbaeck, który został awizowany jako prowadzący parę z 22-latkiem. Szwed jak do tej pory nie imponuje atomowymi startami, aczkolwiek prezentują dobrą szybkość na dystansie. Sztab trenerski wierzy w "magię" pól startowych w Zielonej Górze, dlatego żużlowiec pochodzący z Ameryki Południowej w pierwszej fazie zawodów wystąpi z wewnętrznych pól. Drugą parę MRGARDEN GKM tworzyć będą Rafał Okoniewski i Krzysztof Buczkowski. Ze szczególnie dobrej strony w niedzielnym starciu na H4 pokazał się "Buczek". Dzięki temu można wierzyć, że w Zielonej Górze również pokaże tak samo skuteczną jazdę. Z numerem piątym wystąpi Artiom Łaguta. Rosjanin imponuje szybkością na starcie, po którym ciężko jest go wyprzedzić. Wraz z "Tiomką" pod taśmą startową ustawiać się będą juniorzy. Jednym z nich będzie Kamil Wieczorek. Numer siódmy wciąż owiany jest tajemnicą i dopiero przed spotkaniem dowiemy się, kto będzie siódmym ogniwem żółto-niebieskich.

Choć w tabeli wyżej plasują się grudziądzanie to nikt nie ma wątpliwości, że faworytem spotkania są gospodarze. Ekantor.pl Falubaz dobrze czuje się na własnym obiekcie i niezwykle ciężko będzie wyrwać zwycięstwo żużlowcom z Winnego Grodu. Start do pierwszego biegu zaplanowano na 18:30, a wyniki na żywo śledzić będzie można za pośrednictwem naszych portali społecznościowych!

Awizowane składy:

MRGARDEN GKM Grudziądz
1. Antonio Lindbaeck
2. Krystian Pieszczek
3. Rafał Okoniewski
4. Krzysztof Buczkowski
5. Artiom Łaguta
6. Kamil Wieczorek

Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra
9. Patryk Dudek
10. Jarosław Hampel
11. Jason Doyle
12. Andriej Karpow
13. Piotr Protasiewicz
14.
15. Alex Zgardziński

Początek meczu: 18:30
Sędzia: Paweł Słupski

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Powrót na górę

 

ZALOGUJ lub ZAREJESTRUJ

LOGOWANIE